Nepriatelia lásky: Nevraživosť

Nevraživosť môže existovať v jednom a tom istom človeku spolu s láskou. Komplikovaní ľudia sú schopní byť nevraživí a milovať jedného a toho istého človeka kvôli tej istej veci. Píše Milan Bubák v pokračovaní cyklu o láske.

B. Kožuch: Treba vyjsť z kostolov a riešiť praktické veci

Braňo Kožuch: "To, čo nefunguje, sú staré aktivity pre dnešných mladých. Táto generácia je iná. Nemôžeme očakávať, že budú reagovať na veci, na ktoré sme reagovali my."

Po smrti manžela zostala Lucia (38) sama na 9 detí: Nad vodou nás držia dobrí ľudia!

Obetavá mama sa dnes sama stará o deväť polosirôt vo veku od 1 do 16 rokov. Bývajú v podnájme v paneláku na žilinskom sídlisku Vlčince. Pri našej návšteve sme videli, že rodina je súdržná a veľmi skromná. Deti, ktoré musia vyrastať bez ocka, si navzájom pomáhajú.

 

Tu nájdete ďalšie rodinné príbehy, prorodinné tipy, články či zamyslenia.

Katechéza pápeža Františka: Blahoslavení tí, ktorí zomierajú v Pánovi

Pripomenul dôležitosť osvojovať si vo vzťahu k smrti „múdrosť srdca“, ktorú kresťan nadobúda na základe viery vo vzkriesenie. Všetkých prítomných Svätý Otec pozval predstaviť si so zavretými očami chvíľu svojho definitívneho stretnutia s Pánom pri vlastnom vzkriesení z mŕtvych.

Zmena pohlavia bez operácie. Grécka cirkev sa búri proti novému zákonu

Ľavicový premiér Alexis Tsipras presadil v parlamente legislatívu, ktorá umožňuje úradný prepis pohlavia bez toho, aby človek podstúpil operáciu a sterilizáciu. Stačiť bude “čestné vyhlásenie” overené súdom. 

Stretnutie pápeža Františka s delegáciou Religions for peace

Organizácia Religions for peace vznikla v roku 1970 a jej hlavným sídlom je New York. Pápež ocenil úsilie, ktoré spoločne vyvíjajú jej členovia „podporovaním spravodlivosti, bratstva, odzbrojenia a úcty k stvorenstvu“. V tejto súvislosti hovoril aj o potrebe spolupráce náboženstiev pri podpore integrálnej ekológie.