Pápež pozdravil Svetové stretnutie mladých domorodcov v Paname 

Svetové stretnutie domorodcov sa začalo vo štvrtok 17. januára a potrvá do pondelka. Ako predprogram SDM sa koná vôbec po prvý raz. Mladí z domorodých kmeňov sa na stretnutí venujú modlitbe a delia sa so svedectvami, ako sa angažujú za ochranu životného prostredia či práv svojich etník. V Paname navštívia aj pôvodné dediny domorodcov.

Úmrtie: Vo veku nedožitých 100 rokov zomrel Mons. Cyril Šujak

Svätú omšu spojenú s pohrebnými obradmi bude celebrovať Mons. Viliam Judák, nitriansky diecézny biskup, v stredu 23. janára 2019 o 14.00 v Dolnej Maríkovej.

#ziveslovo 18.1.2019

Pre zástup ho nemohli priniesť až k nemu. Sú ľudia, ktorí vidia svet čierno-bielo. Kultúra života. Kultúra smrti. Nič medzi tým. A tak nechtiac vytvárajú kultúru strachu a bránia nám ísť k Ježišovi. V dnešnom evanjeliu stačili štyria ľudia so štedrým a vynaliezavým srdcom, aby cestu k Ježišovi našli. Vďaka za nich. Sú aj dnes medzi nami.

Tam nič nie je

Vzbudil som záujem, a tak decká po skončení omše pobehli ku krstiteľnici. A aj keď tam už stojí roky, chceli ju vidieť zrazu zblízka. Najmä to, čo je pod poklopom. Keď si to však osobne prezerali, ostali nemilo zaskočené. A jedno z nich to aj nahlas okomentovalo slovami: „Tam nič nie je!“

Modlitba zaneprázdnenej osoby 

Ide o spôsob modlitby vhodný pre kňazov, ktorí nie sú mníchmi, sú zaneprázdnení pastoračnou službou a administratívou farnosti a navyše sa musia starať o rodinu. Tento druh života je veľmi podobný tomu, ktorý žijem ako jezuita, a je to typ modlitby, ktorú som sa naučil praktizovať medzi mnohorakými povinnosťami mojej  práce. Hoci sú zasvätení mníšskemu ideálu vo východnom zmysle vzdelaných pravoslávnych mníchov a sú zamestnaní v cirkevnej práci, jezuiti vedú intenzívny aktívny život vo svete.

Maroš Šefčovič: Chcem byť nadstranícky prezident

Ponuku mu dal Smer-SD, v pondelok mu avizoval podporu vedenia. Šefčovič zdôrazňuje, že nie je členom Smeru-SD, ale bude sa opierať o aj ich podporu. Podpisy zbiera a chce ich odovzdať na budúci týždeň. "Celý život som zastupoval Slovensko a bojoval za jeho záujmy. Vždy som to robil s cieľom, aby bolo Slovensko rešpektované a so sebavedomým hlasom. Dnes pred vami stojím ako kandidát na prezidenta SR," vyhlásil Šefčovič.