Dobrovoľníci môžu pomôcť chudobným deťom na okraji spoločnosti v Indii

Pobyt v Indii je možné rozšíriť o dva týždne cestovania a spoznávania projektov OZ Cesta domov, ktoré absolvujú spolu s dobrodincami, ktorí podporujú vzdelávanie konkrétnych indických detí.

Video blogerka Paula Babocká: Dekoratívna kozmetika k žene patrí 

Prečo sa venuješ natáčaniu videí o líčení a dekoratívnej kozmetike? 

Myslím, že každý človek by mal hľadať talenty a dary, ktoré má. Pre mňa je jedným z tých vonkajších darov aj líčenie, kozmetika, starostlivosť o pleť a všetko, čo sa spája s vonkajšou krásou. Už od mlada ma bavilo líčiť seba či kamošky a išlo mi to. Chcela som sa v tom zdokonaľovať a postupne tak robiť radosť nielen sebe ale aj iným. 

Hovorca biskupov: Preklad v modlitbe Otče náš nie je nevyhnutný

„Ak by slovo „uviesť“ vplyvom vývoja jazyka v slovenčine nadobudlo taký význam, že by vyjadrovalo nútenie z Božej strany, bolo by potrebné zmeniť ho aj u nás. V tejto chvíli sa to v slovenčine nejaví ako nevyhnutné,“ vysvetlil pre TASR hovorca Konferencie biksupov Slovenska Martin Kramara.

Vyšlo posolstvo k Svetovému dňu chorých 2018: „Hľa tvoj syn, hľa tvoja matka“

Meditujúc nad týmto úryvkom z Jánovho evanjelia Svätý Otec v posolstve poukazuje na materskú úlohu Panny Márie voči celému ľudstvu. Zároveň tiež vyzdvihuje poslanie Jána, ktorý nielenže na pokyn Pán spoznáva v Márii svoju Matku, ale aj vydáva svedectvo o mnohých chorých, ktorých Ježiš počas svojho života uzdravil a tak ich viedol ku stretnutiu s Otcom.

Kultúrny konzervatívec zaľúbený do rozpočtu


Dieťa Bojujúcej Solidarity
Nový poľský premiér pochádza z rodiny, ktorá je úzko spätá s politikou. Jeho otec, fyzik Kornel Morawiecki, bol významným protikomunistickým disidentom. V 60. rokoch sa angažoval v opozičnom študentskom hnutí a protestoval aj proti vstupu vojsk Varšavskej zmluvy do Československa.

List pre Teba

Neboj sa však, ja som už zaplatil cenu za očistenie tvojho srdca. Som tu stále s tebou. A nikdy nedovolím, aby tvoje skúšky presiahli toľko, čo dokážeš prekonať. Odovzdaj mi svoje srdce, otvor mi ho a ja sa oň postarám.