Plastová generácia

V tejto rýchlej dobe, dobe neustále rýchlejšieho pokroku a masifikácie všetkého často nemáme (čas na) vkus, ostávame plytký, chceme všetko rýchlo a ľahko, optimálne hneď, na dlhodobé dôsledky nášho konania nehľadíme, ďalšie generácie nás nezaujímajú, ignorujeme aj dedičstvo otcov. Ale vieme byť aj dobrí. Len treba chcieť.

Arnold, Václav aj Hildegarda. Poznáte patrónov piva?

Pivný stĺpček: Ktorí svätí orodujú v nebi za dobré pivá a nás hriešnikov, čo ich pijeme.

V Paraguaji bude blahorečená mladá karmelitánka Maria Felicia

V sobotu 23. júna dostane Cirkev v Paraguaji novú blahoslavenú. Karmelitánsku sestru Mariu Feliciu od Sviatostného Ježiša, ktorá zomrela v roku 1959 ako 34-ročná bude v hlavnom meste Asunción blahorečiť kardinál Angelo Amato.

Pápež František prijal členov generálnej kapituly verbistov
„V srdci každého verbistu, musia horieť ako neuhasiteľný oheň slová sv. Pavla: «beda mi, keby som evanjelium nehlásal»“ povedal pápež František počas stretnutia s členmi Spoločnosti Božieho Slova v piatok 22. júna vo Vatikáne.
Babišova vláda podporila homosexuálne manželstvá

Česká vláda podporila v piatok poslanecký návrh, ktorý by umožnil osobám rovnakého pohlavia uzatvárať manželstvo.

Príhovor (2) pápeža Františka pri ekumenickom stretnutí v Ženeve

Drahí bratia a sestry,
teší ma, že sa s vami stretávam a ďakujem vám za vaše láskavé prijatie. Zvlášť ďakujem generálnemu sekretárovi reverendovi Olavovi Fykse Tveitovi a moderátorke pani Agnes Abuomovej za ich slová a za ich pozvanie pri príležitosti 70. výročia založenia Svetovej rady cirkví.