Amnesty International, neháj záujmy pasákov a kupcov sexu

Amnesty International schválila politický dokument podporujúci úplnú dekriminalizáciu prostitúcie. Prax však ukazuje, že legalizácia prostitúcie, neposkytuje ochranu proti sexuálnemu vykorisťovaniu a obchodovaniu s bielym mäsom, práve naopak: je pre ne živnou pôdou. Apelujme na Amnesty International, aby zmenilo svoju politiku.

Exorcista: Existuje diabol špecializovaný na rodinu. Poznám jeho meno

Pri mnohých exorcizmoch sa prejavuje diabol, ktorý útočí na rodinu. Pre taliansky týždenník Tempi to povedal exorcista Cesar Truqui. Rozhovor s ním prebrala česká redakcia Vatikánskeho rozhlasu.

Nemáme čo jesť!

Práve som vybrala z mrazničky slaninu. Už mala návštevníka, pardón ochutnávača. Položila som ju na kredenc a začala som sa modliť za deti z Afriky, ktoré umierajú od hladu. 

 

Vzťahy medzi populistickým prezidentom Venezuely Madurom a Vatikánom zamrzli na mŕtvom bode

Očakávania, že by Vatikán mohol byť sprostredkovateľom medzi vládou a opozíciou boli zmarené minulý týždeň, keď Caracas zablokoval plánovanú návštevu vatikánskeho ministra zahraničných vecí.

 
Boli sme dvaja

Mnohí z nás mali svoje dvojča, len o tom nevedia. Až moderným ultrazvukom sa darí zachytiť, že matka počala dvojčatá, no jeden plod v prvých týždňoch tehotenstva odumrel. Aký to má vplyv na dvojča, ktoré prežilo?

 
Benedikt XVI. odmieta obvinenia, že zatajil časť fatimského posolstva (Vatikánska sedma)

Fatimské tajomstvá aj po takmer sto rokoch ostávajú zahalené rúškom tajomstva a podnecujú vznik najrôznejších zaručených teórií.