Poslanec Krajčí: Chráňme rodinu a všemožne ju podporujme 

Naopak, kedy sme sa tešili z medových dní, ktoré boli zdrojom nových síl do prekonávania našich každodenných povinností a výziev?

Spomienka na Mons. Hrušovského a jeho spoluprácu s Vatikánskym rozhlasom

Veľkú službu vykonal Mons. Hrušovský ako vedúci duchovnej služby pre Slovákov v zahraničí a ešte pred menovaním do diplomatickej služby pôsobil ako trnavský pomocný biskup s osobitnou starostlivosťou o Bratislavu.  Zomrel vo veku 90 rokov 27. júla 2016 v Nitre a pochovaný je v rodnej Mani pri Nových Zámkoch.

Od komiksov k vojnovej dráme. Prečo obdivujeme Nolanove filmy

Analyzovať sa dá jeho prístup k zvukovým efektom aj filozofii. Christopher Nolan je jeden z najväčších filmárskych talentov súčasnosti. 

Podpaľači Európy

Konflikt medzi východom a západom EÚ naberá na intenzite. Je to šokujúce nie preto, že by neboli vážne rozdiely, sú a majú svoju logiku, ale preto, že uplynulé dni boli príležitosťou na zmiernenie, prišlo však ďalšie opevnenie zákopov.

Janka Pisarovičová:  Nikdy neviete, ktorý deň je ten posledný

Prvá správa po hodine z nemocnice: "CT potvrdilo krvácanie do mozgu, musíte byť pripravená na všetko !!!!!" Už keď ho viezla záchranka som volala nemocničnému kňazovi, ktorý stál pri mne minulý školský rok, keď bolo zle zasa so mnou, aby išiel za Peťom a dal mu pomazanie a všetko, čo treba, že je v ohrození života. A ja som Peťovi odpúšťala všetko, len aby bol pripravený na poslednú cestu. 

Regensburgský biskup: Môžem iba s pokorou prosiť o prepáčenie

Prečítajte si pastiersky list regensburgského biskupa venovaný dlhodobému týraniu a zneužívaniu malých spevákov chrámového zboru. Smutné, ale poučné čítanie.