Dieťa je vždy dobré, iba to, čo urobilo, je niekedy zlé

Základom dobrej výchovy v rodine je nastavenie pravidiel, ktoré potom dodržiavame. Ak sú správne nastavené hranice, dieťa vie, čo môže a čo nie a ľahšie prijíma aj isté obmedzenia. Ak raz niečo môže a potom zas nie, nevie, čo dospelí od neho vlastne chcú a potom je „hyperaktívne“, „neprispôsobivé“, „nevychované“, „zlé“…. 

Pápež nemá vždy dostatočné informácie, tvrdí bývalý tajomník Jána Pavla II.

Kardinál Dziwisz pripomenul, že nedostatky v činnosti Rímskej kúrie boli témou diskusií medzi kardinálmi pripravujúcimi sa na konkláve v roku 2013: „Pápež František sa odvolal na rezolúcie z týchto stretnutí a už urobil niekoľko dôležitých rozhodnutí; začal celú sériu iniciatív, ktoré určite povedú k zásadným zmenám v kuriálnej štruktúre a vo vzťahoch medzi Rímskou kúriou a miestnymi cirkvami.“ 

František Mikloško: Slovenská spoločnosť a cirkev – 25 rokov ponovembrového vývoja

Ak Slovensko prežilo svoje dejiny a dnes je prirodzenou súčasťou Európy, tak je to práve vďaka často skôr skrytým a neznámym ľuďom, ktorí držali krok so znameniami čias na starom kontinente.

Režisérka Katarína Pirohová: Fascinuje ma krížová cesta. Nedá sa vymyslieť dramatickejší scenár, ...

Čím ďalej, tým viac som presvedčená o tom, že Boh má veľmi rád divadlo. Zažila som to veľakrát, ako si náš ochotnícky súbor Boh použil na to, aby komusi povedal, že na neho čaká a má ho rád. Boli to veľakrát aj neveriaci, ktorí nám povedali, že konečne niekto hovorí o Bohu, kňazoch a viere tak „normálne“. 

Boli by OK aj kapely spievajúce o zabíjaní gayov a Židov?

Ak by takéto texty spievala nejaká skupina proti gayom alebo Židom, v normálnych hudobných prostrediach by si do konca svojho žvota neškrtla, resp. by kvôli väzeniu ani nemohla.


Proti festivalu Gothoom sa postavila aj europoslankyňa Anna Záborská, kde žiada zrušiť metalový festival kvôli protikresťanským textom.


Apel pápež proti násiliu na Blízkom východe, Iraku a Ukrajine: Je na čase prestať! Zastavte sa, p...

Pápež František: "Bratia a sestry, nikdy viac vojna. Nikdy vojna. Myslím najmä na deti, ktorým berieme nádej na dôstojný život, na umierajúce deti, zranené deti, deti zmrzačené, osirelé, deti, ktoré majú ako hračky pozostatky vojny, deti, ktoré nepoznajú úsmev. Zastavte sa, prosím! Prosím vás z celého svojho srdca. Je na čase prestať! Zastavte sa, prosím!