Beda ti!

A tak treba v situácii hriechu povedať tvrdo a priamo: „ Beda ti! Beda ti, ak nosíš nenávisť voči niekomu vo svojom srdci! Beda ti, ak pozeráš porno! Beda ti, ak žiješ telesne vzťah pred manželstvom! Beda ti, ak klameš a okrádaš ľudí! Beda ti, ak si neverný! Beda ti!“ Platí to zvlášť pre nás, ktorí sme videli znamenia a zázraky. Pre nás, ktorí sme vyrastali vo veriacom prostredí. Pre nás, ktorí sme toho dostali veľa. Lebo keby toľko toho dostali tí druhí, už dávno by sedeli v popole a kajali sa. Preto tým, ktorí nedostali toľko lásky, pozornosti a milosti ako my, bude na súde ľahšie ako nám, ktorí sme dostali veľa.

Gruzínski pravoslávni: Pápežova návšteva pomôže prekonať radikálne postoje

Vždy, keď sa počas liturgie modlíme prvú ekténiu, stále sa modlíme ,za pokoj na celom svete, za blaho svätých Božích Cirkví a za jednotu všetkých‘. Naša modlitba je vždy takou, aby nastal moment, v ktorom sa vyriešia problémy, ktoré medzi nami existujú a aby sme – s Božou milosťou – boli úplne zjednotení v Kristovi.

Príhovor pápeža Františka politickej a spoločenskej elite v Gruzínsku

Je potrebné, aby všetci mali na srdci na prvom mieste osudy ľudí v ich konkrétnom živote a trpezlivo vynakladali každú snahu zamedziť tomu, že by nezhody vyústili do násilia, ktoré spôsobuje obrovské škody pre človeka a spoločnosť.

Don Vladimír Fekete o návšteve pápeža v Baku (+video)

Prinášame vám video rozhovor, ktorý vznikol hneď v prvých týždňoch po ohlásení návštevy, na jar tohto roku.

Farnosť v Baku sa teší na pápeža

Provinciál saleziánov don Jozef Ižold, provinciálka sestier saleziánok Janka Kurkinová a jej radkyňa Marta Baňasová, salezián Ján Čapla, ktorý pôsobil na čele katolíkov v Baku pred donom Feketem a tím Don Bosco media sú už prítomní v Baku. Vo štvrtok 29. septembra večer sa stretli s miestnou komunitou. Don Vladimír Fekete sa podelil o doterajšie dojmy z prípravy a najmä poprosil o modlitby, aby návšteva priniesla aspoň desatinu ovocia toho, čo priniesla návšteva Jána Pavla II. v roku 2002.

Lepší život žien, mužov a rodín alebo rodová ideológia a LGBTI?

Nedávno som sa zúčastnil dvoch podujatí, ktoré mali potenciál nás konzervatívcov a pro-rodinných aktivistov dosť vyrušiť. Čiastočne sa stalo.