Do akej miery sa dá porovnávať Ježiša a Mohameda? (reakcia)

Nie je správne robiť paralelu medzi Ježišom Kristom a Mohamedom, pretože obaja vychádzali z úplne odlišných postojov a zanechali iné ovocie.

 
Podpoliansky kríž v Slovenskom kolégiu v Ríme obnovili rodáci z Detvy a Hriňovej

Na pôde Pápežského slovenského kolégia sv. Cyrila a Metoda v Ríme dnes slávnostne požehnali obnovený podpoliansky kríž, ktorý zrenovovala skupina dobrovoľníkov z Detvy a Hriňovej.

Nedeľná katechéza Svätého Otca: Duch Svätý nám prebúdza pamäť

Toto je jedna tragédia! Nesmieme tolerovať zneužívanie mladistvých! Musíme mladistvých chrániť a prísne potrestať páchateľov zneužívania. Ďakujem vám za vaše nasadenie a pokračujte s odvahou v tejto práci!

(Svätý Otec František)

Záborská: Nie je dôvod, aby potratová tabletka dostala výnimku

Europoslankyňa Anna Záborská je presvedčená, že registrácia potratovej tabletky Mifegyne na slovenskom trhu by mala zaniknúť v súlade s platnými pravidlami. Tie určujú, že registrácia sa zruší, ak ani po troch rokoch nie je liek uvedený na trh. Zákon umožňuje udeliť výnimku len z dôvodu ochrany verejného zdravia.

 

A. K. Emmerichová: Tajomstvá posledných časov (recenzia)

Máte radi rozprávky, hoci ste už z obrázkových knižiek vyrástli? Ak ste odpovedali áno, potom kniha A. K. Emmerichovej Tajomstvá posledných časov je pre vás ako stvorená.

Existuje život po tridsiatke?

Prirodzene, môžem so závisťou pozerať na neženatých a ich voľný život – množstvo času, peňazí, príležitostí. Alebo môžem po svojom boku vidieť ženu, ktorá ma miluje, podporuje a pomáha naplniť moje sny. Môžem sa sťažovať, že deti mi kompletne zmenili život a zaplnili každé voľné miesto. Alebo sa môžem tešiť z toho, že som na svet priviedol úžasných ľudí, s ktorými už dnes prežívam neuveriteľne veľa zábavy a úžasu.