Domáce násilie ubližuje všetkým

Od 19.do 25. novembra, pri príležitosti Svetového dňa prevencie týrania a zneužívania detí a Medzinárodného dňa boja proti násiliu páchanému na ženách nezisková organizácia Áno pre život, n. o. organizuje infokampaň s názvom „Domáce násilie ubližuje všetkým“.

ZDIEĽAJTE, prosím, túto LINKU POMOCI, možno niekomu zachránite život.

KDH vyzýva Lubyovú, aby si rozmyslela povinnú predškolskú výchovu

Ministerka školstva Martina Lubyová chce siahať na slobodu detí a ich rodičov tým, že plánuje rozšíriť povinnú predškolskú výchovu pre deti od piatich rokov.

Zaľúbila som sa do kňaza, čo s tým?

Miluj kňaza, ktorý si získal tvoje srdce, ale miluj ho v modlitbe. Miluj ho tým, že mu dovolíš slobodne a bez prekážok žiť povolanie, ktoré si sám vybral a ktorému sľúbil vernosť ešte skôr, než ťa spoznal. Miluj ho tým, že ho opustíš alebo tým, že sa od neho vzdiališ. Miluj ho v bolesti, lebo to je pravá láska, ktorá sa nám ukázala na kríži.

Diakonát v službe Cirkvi chudobnej a pre chudobných – vyšli texty pápeža Františka

„Cirkev nachádza v stálom diakonáte vyjadrenie a zároveň aj životne dôležitý impulz k stávaniu sa viditeľným znakom diakonie Krista služobníka, v dejinách ľudí.“ Takto píše pápež František v predslove knihy „Diakonát v myšlienkach pápeža Františka

Pápež František: Cirkev ponúka veľké etické princípy pre rozvoj vedy a techniky

Svätý Otec František: „Zostáva stále platný princíp, že nie všetko, čo je technicky možné alebo uskutočniteľné je samo osebe eticky prijateľné. Veda, ako akákoľvek iná ľudská aktivita vie, že má limity, ktoré musí rešpektovať pre dobro samotného ľudstva, a nevyhnutne potrebuje zmysel pre etickú zodpovednosť.“

Nemecké tabu padlo. Z Merkelovej štvorkoalície nič nebude

„Lepšie je nevládnuť ako zle vládnuť,“ aj tak by sa dala preložiť veta, ktorou včera krátko pred polnocou ohromil krajinu šéf liberálnej FDP Christian Lindner (v origináli to znelo takto: Es ist besser, nicht zu regieren als falsch zu regieren).