Pápež vyzýva krajiny, aby prijímali migrantov a integrovali ich

Zopakoval, že podporuje biskupov zo Spojených štátov, ktorí odsúdili politiku oddeľovania detí od rodičov, čo nelegálne vstúpili na územie USA. 

Šatník mladej štýlovej kresťanky 

Naozaj som odsúdená na nemoderné a zahaľujúce oblečenie, len preto, že som katolíčka? A čo mám robiť? Veď aj ja sa chcem páčiť. A prečo by som sa nemohla obliekať tak, ako sa obliekajú moje neveriace kamarátky?...

Prvým slovenským kráľom bol šľachtický vzbúrenec v 17. storočí

Hlavným dôvodom vzbury bol nesúhlas s násilným presadzovaním katolíckeho náboženstva, čomu sa zväčša protestantskí Česi bránili. Po bitke na Bielej hore v roku 1620, do ktorej v Českom kráľovstve začas panoval protestantský kráľ Fridrich Falcký, sa táto časť strednej Európy dostala na tri storočia pod nadvládu Habsburgovcov.

Homília pápeža Františka pri svätej omši v Ženeve 

Otec, chlieb, odpustenie. Tri slová, ktorá nám dáva dnešné evanjelium. Tri slová, ktoré nás vedú k srdcu viery.

Kresťanstvo patrí k Slovensku ako kostol ku každej dedine 

Jeho firma HighChem, ktorú založil v roku 1998, pôsobí v oblasti hmotnostnej spektrometrie. Ako vedec publikoval spoluautorsky v prestížnom časopise Nature Biotechnology. V roku 2009 patril k zakladateľom strany Sloboda a solidarita. Z politiky sa stiahol v roku 2012.

Prehrať peniaze na internete bude ľahšie 

Nový zákon prináša viacero zmien, tou hlavnou je liberalizácia trhu s online hazardom — s čím majú problém aktivisti, ale aj prevádzkovatelia kamenných herní a kasín.