Brať deti na pohreb?

Som presvedčený o tom, že by naše deti mali vedieť už útleho veku, že sa narodíme, žijeme a že je tu aj smrť ako definitívny koniec pozemského života. Možno aj preto, aby neuverili virtuálnemu svetu, kde človek „zomiera“ a „ožíva“ na počkanie. Aj o smrti sa treba s deťmi rozprávať. 

Program pápežských liturgických slávení od novembra do januára 

Na začiatku novembra v deň Spomienky na všetkých verných zosnulých (2.11.) bude Svätý Otec o 16.00 sláviť svätú omšu po prvý krát na rímskom cintoríne Laurentino.

V sobotu 3. novembra o 11.30 bude pápež František vo Vatikánskej bazilike pri Oltári katedry slúžiť svätú omšu za všetkých kardinálov a biskupov, ktorí zomreli v priebehu roka.

Budeme platiť za omšu?

Spoločenstvo Ladislava Hanusa v spolupráci s Univerzitným pastoračným centrom v pondelok 15. októbra zorganizovalo diskusiu s názvom Finančná odluka cirkvi od štátu: Budeme si platiť za omšu?

Marek Husovský: Pýtal som sa Anky, čo by sa jej páčilo

Marek sa k dielu nedostal náhodou. Oslovil ho otec Pavol Hudák. Vyhliadol si ho a poprosil, aby Anke navrhol relikviár. V prvom momente bol Marek veľmi prekvapený z tejto ponuky. „Bol som hlavne potešený. Aj keď už som pár relikviárov vyrobil, pri tejto ponuke som doslova spadol na zadok,“ spomína si Marek na túto výnimočnú a nečakanú chvíľu.

Prvý pittsburský arcibiskup metropolita

V tom čase archieparchia mala 84 farností, 87 kňazov a 151 000 veriacich. Pod vedením arcibiskupa Kočiška a s pomocou pomocného biskupa Johna Bilocka (1973 – 1994) boli dosiahnuté rozličné pokroky. Hlavne sa podarilo znovu otvoriť teologickú fakultu v Kňazskom seminári svätých Cyrila a Metoda, ktorá zostala zatvorená dva roky.

Psychologička Petra Badániová: Neplánované tehotenstvo preverí silu vzťahu 

Pri neplánovanom tehotenstve sú ženy konfrontované s otázkou, či podstúpiť interrupciu, alebo si dieťa ponechať...
A častokrát si dieťa nechať vyslovene chcú. Majú však pocit, že to bez pomoci nezvládnu, že na všetko zostanú samé. A žiaľ, veľmi často sa rozhodujú pod tlakom iných ľudí alebo pod vplyvom momentálnych strachov.