Svätý Otec píše zástupcom sekulárnych inštitútov: Sekulárnosť i zasvätenie

Pápež František: „Originalita a špecifikum sekulárneho zasvätenia sa uplatňuje, ak sekulárnosť a zasvätenie kráčajú vedno v jednote života. Môžeme povedať, že dnes je práve táto syntéza najväčšou výzvou pre sekulárne inštitúty.“

Počiatky diabolskej špirály v súčasnom Iraku

Chaldejský katolícky patriarcha Louis Raphaël Sako otvorene kritizuje vojenskú inváziu do Iraku v roku 2003 a pomenúva jej následky.

Nielen burkini. V Cannes zakázali na plážach aj rehoľné habity

Vicestarosta Cannes Rudy Salles obraňoval zákaz nosenia burkín na stanici BBC Radio 4. „Čo sú burkini? Sú to bikini s burkou. A burka je zakázaná. Na pláž sa chodí v plavkách, nie hocijako. Ak chcem ísť napríklad nahý, nemôžem, je to zakázané,“ povedal. Podľa neho prísť na pláž v burkinách je provokácia. „Náboženstvo a štát sú úplne oddelené. Viera je súkromnou vecou jednotlivca, ktorú môže prejavovať doma, v kostole, ale nie na ulici,“ dodal Salles.

KOMENTÁR: Stratené hárky poukazujú na hazard s našimi životmi

Poznal som jednu krčmu, kde boli výherné automaty. Za rok tam vyhral iba jeden človek. Ak píšem, že vyhral, tak tým myslím to, že „zarobil“ viac, ako investoval. Ostatní len investovali do majiteľov hracích automatov. Veď asi každý vie, že výherný automat nie je charitatívna skrinka, ale prostriedok pre zisk jeho majiteľa.

5 najlepších “skrýš” pred Bohom

Máte toho veľa? Potrebujete dnes splniť ešte hromadu úloh? Tak teda najlepšie by pre vás bolo, aby vás nikto nerušil - ani blízki, ani kolegovia a snáď ani Boh!

Zamyslenia nad tajomstvami bolestného ruženca

Piatok je časom, kedy sa v Katolíckej cirkvi modlíme bolestný ruženec. Dnes vám preto ponúkame zamyslenia nad jeho jednotlivými tajomstvami.