Pápež pri mariánskej pobožnosti v Peru vyzval skoncovať s násilím na ženách

Svätý Otec prehovoril k veriacim o veľkom význame mariánskej úcty, ktorú prejavujú v podobe ľudovej zbožnosti, ktorá dala Panne Márii rozmanité miestne názvy, medzi ktoré patrí aj „Virgen de la Puerta de Otuzco“.

Pápež František v historickom meste Trujillo na severe Peru

Chcem vás vyzvať, aby ste boli spoločenstvom, ktoré sa nechá od svojho Pána pomazať olejom Ducha. On mení všetko, obnovuje všetko, potešuje všetko. V Ježišovi máme silu Ducha na to, aby sme neprijímali ako niečo normálne to, čo nám škodí; to, čo nám vysušuje ducha a čo nás – a to je horšie – okráda o nádej.

Pápež pripomenul predstaviteľom Peru boj s korupciou i životné prostredie

Svätý Otec na záver svojho príhovoru k predstaviteľom politického a náboženského života, diplomatického zboru, zástupcom občianskej spoločnosti a kultúry vyjadril ubezpečenie o pokračujúcom „úsilí Katolíckej cirkvi, ktorá sprevádza život tohto národa, v tomto spoločnom úsilí o to, aby Peru bolo aj naďalej krajinou nádeje. Sv.  Ružena Limská nech oroduje za každého z vás a za tento požehnaný národ.“

Pápež vyzval mládež domorodých kmeňov: Učte nás autentickému životnému štýlu

Svätý Otec v príhovore zástupcom obyvateľov amazónskeho regiónu Madre de Dios, zhromaždeným v škole J. Basadra, poukázal najmä na lokálny problém obchodovania s ľuďmi pre pracovné či sexuálne účely. Osobitne odsúdil sexuálne násilie páchané na miestnych ženách, ktoré ako povedal, sa nesmie pokladať za niečo normálne.

Hierarchická štruktúra Východu: patriarcháty

Práva patriarchov neboli v 1. tisícročí ani Rímom chápané ako udelený podiel na najvyššej moci vedenia cirkvi.

V Amerike pochodovali za život. Vystúpil aj Trump

Donald Trump sa prihovoril účastníkom najväčšej pro-life akcie na svete zo záhrady Bieleho domu. K budove Najvyšieho súdu pochodovali desaťtisíce.