Cestovanie po Európe: Sem ušli žiaci Cyrila a Metoda

Osobitnému kultu sa tu totiž tešia tzv. Sedempočetníci, žiaci svätcov Cyrila a Metoda, najmä svätí Kliment a Naum. Obidvaja sem ušli, keď ich vyhnali z Veľkej Moravy a obidvaja tu našli živnú pôdu pre dôležitú náboženskú, kultúrnu a vzdelávaciu misiu. Napokon, vďaka nim sa tu tešia veľkej úcte aj Cyril a Metod a tiež dnešní slovenskí turisti. Skrátka, budete sa tu cítiť dobre a budú vás tu mať radi. Vrele odporúčam.

Chorvátsky arcibiskup navrhol referendum o bývalom ustašovskom pozdrave

Futbaloví ultras však tento pozdrav nezriedka skandujú na štadiónoch, čo už opakovane viedlo k drakonickým trestom pre chorvátske kluby zo strany medzinárodných orgánov.

Piatkové letné kino: Neletí k vám náhodou bocian?

Končí sa leto a končia sa aj naše piatkové premietania. Na záver tu máme pre vás máme čosi špeciálne, aby sme do vás septembra vyslali s poriadnou dávkou odvahy. Neletí k vám náhodou bocian?


Vnútro registruje ľudí, ktorí volajú, že chcú pomáhať utečencom - Aktuálne.sk

aj v našej spoločnosti sú ľudia a fimy, ktoré núkajú pomoc utečecom.

Svätý Otec vyjadril podporu berlínskemu Pochodu za život

Pápež František vyjadril podporu berlínskemu Pochodu za život, ktorý sa uskutoční 19. septembra a pozitívne ohodnotil angažovanie sa za život. V súvislosti s Pochodom za život, povedal: „Je veľmi, veľmi dôležité, čo tu robíte.“

Embryo nie je vec, ale osoba - pozitívna reakcia na rozhodnutie Európskeho súdu

Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu dňa 27. augusta rozhodol, že Taliansko neporušilo Európsky dohovor o ochrane ľudských práv a základných slobôd, keď nepripustilo darcovstvo ľudských embryí získaných oplodnením in vitro pre využitie na vedecké účely.