Tvít pápeža Františka: Mária nám matersky pripomína Božie milosrdenstvo

Materská prítomnosť Márie nám pripomína, že Boh sa nikdy neunaví skláňať sa milosrdne k ľudstvu.

 

(Tvít pápeža Františka, 29. mája 2017)

Svetový summit rodín v Budapešti: Budujme silné rodiny

Recept pre silnú rodinu je jednoduchý. V rodine musí byť na prvom mieste Boh, to je základ. Rodina sa musí spolu stretávať, musí sa spolu modliť. Z tohto základu vychádzajú nielen postoje rodičov, ale aj detí, ktoré si ich osvoja a ako rastú, zapájajú sa do spoločnosti.

Cirkevný právnik: Ak v cirkvi nerešpektujeme zákony, nastáva morálny úpadok

Ak sa v cirkvi nerešpektujú cirkevné zákony, ak cirkevný predstavený postaví sám seba nad pápežský zákon alebo mimo neho, považujem to za drámu konkrétneho cirkevného spoločenstva a za jeho morálny úpadok.

MARTIN LIŽIČIAR: Chceme ukazovať na cieľ, a nerobiť kompromisy

Novinársky začínal ešte ako študent gymnázia v Šaštíne. Ostalo mu to doteraz. Po založení portálu cestaplus.sk spustil počas posledných Vianoc nový projekt – tlačený dvojtýždenník Slovo+. Nielen o novinách, ale aj o otvorenej náruči Cirkvi či otázke, čo vlastne je „kresťanské“ médium, sa zhovárame s Martinom Ližičiarom.

Najstaršia rehoľníčka na svete zomrela vo veku 110 rokov

Sestra Candida Bellottiová pochádzala z oblasti Verony, bola tretia z desiatich súrodencov. Ku kamiliánkam vstúpila ako 24-ročná.

​Manželstvo – možno je tu na to, aby ťa zabilo 

Jedna vec je istá. Manželstvo je určené dospelým ľuďom. Je plné výziev i ťažkostí, zároveň však poskytuje aj mnoho uspokojenia.