Psychické zotavenie po potrate II Čo potrebujem počuť a cítiť

Keďže ženy reagujú na životné krízy inak ako muži, odporúčame im na prekonanie post potratovej traumy otvoriť sa viac svojmu manželovi, veľa sa rozprávať aj o každodenných smútkoch, úspechoch a pádoch, neodmietať jeho pozornosť, snažiť sa postupne vystúpiť zo svojho smútku a plánovať aktivity, ktoré urobia manžela šťastným – spoločná večera, kultúrny program, dovolenka či akýkoľvek čas strávený spoločnou relaxáciou. 

Vnímať človeka a jeho príbeh

Novinárčina je poslaním. Keď som pred 10timi rokmi začínala, moja prateta mi povedala , že nie je dôležité koľko skvelých článkov napíšem, koľko toho poviem, ale ak sa čo i len jedna veta z toho všetkého dotkla srdca človeka - malo to zmysel.

Dublinský arcibiskup po referende: Prídu problémy

Arcibiskup Dublinu priznáva, že referendum uspelo aj vďaka mladým, pričom 90 percent z nich navštevuje katolícke školy. Diarmuid Martin však varuje, že ústavné zmeny ešte prinesú problémy.

Deti ako záchrana pred bankrotom

Aj vďaka krátkozrakosti a predsudkom voči katolíckej cirkvi a kresťanským politikom sa rodí príliš málo detí.

Homoaktivisti: Chromík mal pravdu (komentár)

Kým vo februári bolo referendum nástroj zla, v máji ho médiá a homoaktivisti glorifikujú.

Vatikán vníma írske 'Áno' sobášom gejov ako porážku cirkvi

Podľa vatikánskeho denníka Osservatore Romano predstavuje situácia "veľkú výzvu". Podľa jeho tvrdení bol rozdiel medzi táborom Írov hlasujúcich kladne a odporcami umožnenia sobášov pre všetkých "príliš veľký na iné zhodnotenie ako porážka".