Komentár Martina Kramaru k Dňu otvorených kláštorov

Deň otvorených kláštorov na Slovensku priniesol do mediálneho priestoru závan príjemného, čerstvého vetra,“ hovorí v komentári o. Martin Kramara, hovorca Konferencie biskupov Slovenska.

CoolBand má hudobnú novinku pre milovníkov života

Skupina CoolBand predstavila skladbu “Ako strom” pre každého, kto si váži život. “Chcem byť ako strom, čo aj keď padne, vždy niečo zmení nenápadne.” Toto i ďalšie pozvania zamyslieť sa nad hodnotou života obsahuje skladba v celej dĺžke.

Klesá počet opakovaných potratov

Umelých potratov je stále menej, aj tak je však 10 500 za minulý rok hrozné číslo.

Istanbulský dohovor ako trójsky kôň?

Mimovládne organizácie sa v podstate rozdelili na dobré a zlé. Na „dobré“, ktoré sa ohýbajú pod finančnou ponukou a ideológiami a tie „zlé“, ktoré majú vlastný názor a žijú ono Chalúpkovo „a voľ  nebyť ako byť otrokom“.

Manželstvo a otcovstvo: dobrodružstvá v pokore

V tých ťažkých chvíľach budú okamihy, ktoré roztopia vaše srdce. Len musíte byť otvorení akémukoľvek dobrodružstvu, ktoré tento deň prinesie. Napokon, všetko na tejto zemi zhrdzavie, rozpadne sa, zhnije alebo vybledne. Duše vašej manželky a detí budú žiť naveky a to je to skutočné dobrodružstvo.

Kate Perry chce kúpiť kláštor. Sestry si ju preverovali na webe

Kate Perry už dostala súdne povolenie navštíviť kláštor so svojím architektom. Mníšky vedeli, že arcibiskupov kupec má byť slávna osobnosť, ale meno Perry im nič hovorilo. Sestra Rita má však obavu, že speváčka nie je najvhodnejší kandidát na život v kláštore. „Vyhľadala som jej videá a ak je to vôbec správne povedať, nebola som nadšená ani z jedného.“