Pápež František zablahoželal novému prezidentovi USA Donaldovi Trumpovi

Pápež František zaslal novému prezidentovi Spojených štátov Donaldovi Trumpovi gratulačný list, v ktorom píše: „Vyjadrujem Vám svoje srdečné blahoželanie a ubezpečujem Vás o svojich modlitbách, aby vám Všemohúci Boh udelil múdrosť a silu vo vykonávaní Vášho vysokého úradu..."

Trumpov štart: Amerika na prvom mieste

Donald Trump je prezident, na akého milióny Američanov čakali už dlho. Včera, v deň inaugurácie, sa im to snažil pripomenúť tak často, ako sa to len dalo.

Pápež František v homílii: Boh nás vedie k zmene mentality

Zvíťaziť nad egoistickou mentalitou zákonníkov, ktorá vždy odsudzuje. Toto varovanie vyslovil pri rannej svätej omši pápež František v Dome sv. Marty. Vychádzajúc z prvého čítania pápež podčiarkol, že Nová zmluva, ktorú uzavrel Boh s nami v Ježišovi Kristovi obnovuje srdce a mení myslenie.

Tvít pápeža Františka: Jednota kresťanov je dar zhora

Jednota medzi kresťanmi nie je výsledkom nášho ľudského snaženia, ale je to dar, ktorý prichádza zhora.

 

(Tvít pápeža Františka, 20. januára 2017)

Donald Trump sa stal 45. prezidentom Spojených štátov amerických

Trump položil ruku na tú istú Bibliu, na ktorú prisahal jeden z najvýznamnejších prezidentov Spojených štátov Abraham Lincoln, ako aj jeho predchodca Barack Obama.

Ako proti nádeji, v nádej uveriť

Nežijeme v dobe, kedy by bolo potrebné mierniť optimizmus – žijeme naopak v časoch, keď slovenská spoločnosť akútne potrebuje mužov a ženy nádeje, ktorí budú inšpiráciou a morálnou vzpruhou pre prekonávanie výziev dneška.