Papež František: Itálie si zaslouží více pomoci pro uprchlíky / Christnet.cz
Evropa by měla Itálii víc podporovat ve zvládání náporu uprchlíků, kteří riskují životy ve snaze dostat se na kontinent ze severoafrických břehů. Po setkání s italským prezidentem Sergiem Mattarellou to dnes ve Vatikánu prohlásil papež František.
Poludňajší príhovor: Každý kresťan je povolaný byť svedkom vzkriesenia

Nech nás Mária, naša Matka, podopiera svojím príhovorom, aby sme sa mohli stať – aj pri našich limitoch, ale milosťou viery – svedkami vzkrieseného Pána, prinášajúc tým, ktorých stretávame veľkonočné dary radosti a pokoja.“

Škola modlitby – modliť sa zodpovedne

Nesieme zodpovednosť za to, či sme v modlitbe vytrvalí a či hľadáme to, čo má pre nás na srdci Boh, alebo len to, čo máme na srdci my. Najjednoduchšie by bolo povedať, že za všetko. Alebo druhý mantinel: že za nič. To božie je niekde uprostred. Škola modlitby ...

Prvé lásky našich detí. Starať sa do nich, či nie?

Nech prvá láska dopadne akokoľvek, dôležité je, aby vedel, že ste tu, že nezostal sám. Že sa má od svojich sklamaní kam vrátiť. Niekam, kam patrí, kde je prijatý. Domov. 

Domáce práce majú v živote detí obrovský význam

Čo sa za posledné desaťročia v mnohých rodinách zmenilo? Jedna obyčajná, no veľmi dôležitá vec, sa z detského života pomaly takmer vytratila - domáce práce.

Bratislavské Hanusove dni sa nezadržateľne blížia

V stredu, 22.4.2015, začínajú v Bratislavské Hanusove dni. Stretnete tam ľudí, ktorých by ste na kresťanskom podujatí možno nečali, napr. Michala Havrana, Sama Mareca alebo Matúša Kostolného. Tiež prídu aj známe osobnosti kresťanského sveta ako Max Kašparů, sestra Hermana Matláková alebo Alexander Havard. Prijmite teda pozvanie aj vy.