Záborská žiada zrušiť metalový festival kvôli protikresťanským textom

Anna Záborská sa jasne postavila na stranu slobody viery a náboženského presvedčenia: "Každý človek má rád iný druh hudby a čo sa páči jednému, nemusí sa páčiť druhému. No spoločnosť, ktorá rešpektuje ľudské práva a garantuje slobodu viery a náboženského presvedčenia nemôže tolerovať verejné výzvy k zabíjaniu kresťanov, židov, alebo aj ateistov pre ich náboženské presvedčenie. A je úplne jedno, či sú takéto výzvy recitované alebo spievané, sprevádzané zvukmi orchestra, dychovky alebo elektrickej gitary." 


Internetovú petíciu je možné podpísať TU.

Dobrodružstvo výchovy

Rodičia svojimi postojmi dávajú dieťaťu základ šťastných alebo komplikovaných vzťahov k ľuďom. Nemôžu sa vzdať úlohy vychovávať a nesmú dovoliť deťom vyjednávať, aby sa z nich nestali len postavičky, ktoré zabezpečia financie, full servis a komfort podľa želania. 

Astronómia núti dušu hľadieť hore

Jezuita Pavol Gábor: "Katolicitu Cirkvi vidím v jej schopnosti matersky prijímať rôznosť chariziem, vonkajších foriem i duchovných prúdov. Ku zdravému životu Cirkvi patria nedorozumenia, lebo k nemu patrí rôznorodosť, ale patrí k nemu aj úctivý dialóg na prekonanie nedorozumení."

Čo robia pre tento svet organizácie Aliancie za rodinu? Toto všetko

Alliancia za rodinu: "Často sa nás ľudia pýtajú, prečo otvárame "podružné" témy, že rodiny majú kopu iných problémov. Veľmi dobre o nich vieme aj preto, že naše podporujúce organizácie ich kopu riešia, za čo im patrí obrovské uznanie!" Snáď už bude mnohým jasnejšie, že podpora rodiny nie je len o zmenách v ústave, ale hlavne v každodennej drobnej pomoci konkretným matkám, otcom i deťom.

Človečina

Rehoľná sestra Eva berie svoj stav s nadhľadom a humorom: "Jednoducho nemám rada, keď ma usvedčia, že už len z pozície rehoľnej sestry som mumáčka, ktorá je prejemnelá, neistá a vie viesť suverénny dialóg len o náboženských témach. Môj kamarát tomu hovorí, že samé ježiškoviny.

Reštart kamiliánov: po zatknutí generálneho predstaveného si zvolili nové vedenie

„Nešlo o krízu rádu, ale krízu riadenia,“ opísal uplynulé mesiace nový líder kamiliánov, ktorý doteraz pôsobil ako provinciál brazílskej provincie. Pessini verí, že sa reholi podarí obnoviť ducha jednoty a spoločenstva