Milión detí sa modlí ruženec a dvaja vzácni hostia

Tento týždeň nás čaká aktivita Milión detí sa modlí ruženec – aktivita, ktorá je známa takmer po celom svete a zjednocuje ľudí v modlitbe za pokoj a jednotu vo svete. Zároveň Slovensko navštívia dvaja zahraniční hostia: do Bratislavy príde Prof. José Noriega a v Žilinu poctí svojou prítomnosťou Katarína Lachmanová.

Penta a médiá, dve sklamania po troch rokoch

Každá finančná skupina chce byť zadobre s vládnucimi politikmi, pokiaľ to len ide. Preto aj médiá pod Pentou čelia tlaku, aby neprovokovali mocných. Píše Fero Múčka.

ONDREJ GARAJ: Život muža je nielen pohodlie. Patrí tam aj sebazapieranie, námaha či obeta

Nedá sa žiť bez porovnávania, ale prijatie rozdielnosti v schopnostiach, okolnostiach je základom spokojnosti. Aj správca hrivien z biblického podobenstva dal každému iný počet hrivien na spravovanie. Neprijatie tejto rozdielnosti môže viesť k hnevu, vnútornej vzbure voči sebe samému.

Boh a slovenská politika

Zažívame paradoxnú situáciu. V slovenskej politike je podľa viacerých insiderov najviac praktizujúcich kresťanov od roku 1989. Sú vo všetkýchstranách v parlamente. Nehanbia sa za svoju vieru, otvorene ju vyznávajú, verejne sa modlia.

Prezident SR navštívil centrum Oáza, ktoré pomáha ľuďom bez domova

„Oáza je miesto, kde pán farár s maličkým tímom dobrovoľníkov, maličkými zdrojmi peňazí dokáže pomôcť desiatkam, stovkám ľudí,“ povedal prezident Kiska. Parafrázoval výrok, že „politik by sa mal každý deň dotknúť utrpenia toho najbiednejšieho človeka, aby si uvedomil, prečo je politikom a ako má fungovať“.

Slovenskí katolícki biskupi vydali vyhlásenie k 500. výročiu reformácie

Blahorečenie mučeníka za duchovné povolania dáva cirkvi na Slovensku nádej na obnovenú ochotu mladých zasvätiť sa Bohu a službe blížnym.