Pápež v rannej homílii: Očierňovanie ruinuje osoby i krajiny 

Jeho zamyslenie vychádza z príbehu o Nabotovi, opísaného v dnešnom čítaní z Knihy kráľov (1 Kr 21,1-16). Kráľ Achab túži po Nabotovej vinici a ponúkne mu peniaze. Tá pôda je však časťou dedičstva jeho otcov, a preto odmietne. Rozmarný Achab sa vtedy správa, „ako keď dieťa nedostane to čo chce: plače“.

Každá žena je krásna, no podstatné je, čo si o sebe myslí. Ako sa začať vnímať lepšie? 

V dnešnej dobe sebadôveru žien podkopávajú predovšetkým vonkajšie faktory. Medzi tie najznámejšie patria hlavne prostriedky masovej komunikácie. Keďže sú ľuďom pred oči neustále predkladané štíhle až vychudnuté modelky, takmer každá žena si myslí, že musí práve tak vyzerať. Na sebadôveru majú vplyv aj kritické poznámky rodinných príslušníkov.

Pápež František: Rodina na Boží obraz je jedna 

Pápež František v približne 30-minútovom spontánnom príhovore reagoval na úvodné slová, ktoré v mene 150 zástupcov Národného fóra prorodinných združení sláviaceho 25 rokov činnosti predniesol jeho predseda Gianluigi de Palo. 

Holcová o vražde Jána Kuciaka: Jedna z verzií sú Albánci

Podľa nej sa ukázalo, že v prípade, ktorým sa Kuciak zaoberal, treba hovoriť o prepojení viacerých skupín. „Talianska mafia je blízko prepojená na slovenskú mafiu a albánsky organizovaný zločin,“ povedala v rozhovore pre DVTV P. Holcová.

Za čo sme farmárom z východu vďační

Vďaka protestom roľníkov z východu Slovenska vieme, že slovenským vidiekom už dlhší čas lomcuje hnev malých farmárov, ktorí majú pocit, že inštitúcie tohto štátu hrajú často proti nim a na strane tých, ktorí sa ich snažia z podnikania na pôde vytlačiť.

Omladenie Slovenska: top téma ďalších volieb

Starnúce Slovensko je fenomén, ktorý nikomu nevyhovuje. Podpora rodín s viacerými deťmi teda má šancu spojiť celé politické spektrum.