LGBTI aktivisti získavajú politické posily

Tento stav má korene v hodnotových orientáciách spoločnosti, ktoré sa prirodzene odrážali aj v politike. Výsledkom bolo, že roky dominujúca strana Smer sa síce hlásila k sociálnej demokracii, ale rešpektovala, že značná časť jej voličov má v týchto témach skôr tradičnejšie postoje. Preto ich neotvárala, a ak sa aj objavili vo verejnej diskusii, stavala sa k nim odmerane s tým, že bežní ľudia majú úplne iné starosti.

V Košiciach prijal kňazskú vysviacku augustinián páter Andrej Kovaľák

Novokňaz Andrej pochádza zo Šebastoviec. Je vyštudovaný informatik a do noviciátu nastúpil v roku 2008. Štúdiá filozofie a teológie absolvoval v Ríme vo Viterbe a na Pápežskej Saleziánskej Univerzite. Aktuálne sa stal šiestym členom augustiniánskej komunity v Košiciach.

Na Slovensko pricestuje emeritný prefekt Kongregácie pre náuku viery

Tešíme sa, že kardinál Müller prijal pozvanie predsedu KBS Mons. Stanislava Zvolenského. Vystúpi na tradičnej jarnej konferencii biskupskej konferencie, ktoré už majú svoju niekoľkoročnú tradíciu. Tento raz chystáme tému “Aktuálne otázky ľudské mravnosti”. V najbližších dňoch zverejníme ďalšie informácie i prihlasovací formulár,” informuje výkonný sekretár KBS Anton Ziolkovský.

Svätý Otec pokračoval v cykle katechéz: Prečo ísť v nedeľu na svätú omšu?

V dnešný deň, ktorý je liturgickou spomienkou svätej panny a mučeníčky Lucie, si pápež František pripomína 48. výročie kňazskej vysviacky. Jorge Bergoglio vstúpil do Spoločnosti Ježišovej 11. marca 1958, kňazstvo prijal 13. decembra 1969, slávnostné rehoľné sľuby zložil 22. apríla 1973 a biskupské svätenie prijal 27. júna 1992. Pripomeňme, že už o tri dni, v nedeľu 17. decembra, oslávi pápež František svoje 81. narodeniny.

Riešiteľ logických úloh: Slováci patria k svetovej špičke

Na strednej škole ho učiteľ matematiky pritiahol k logickým hrám. Postupne začal chodiť na turnaje a zaznamenal viacero úspechov vrátane viacnásobného víťastva na majstrovstvách Slovenska. Na nedávnych majstrovstvách sveta v Indii skončil jedenásty a aj vďaka nemu patrí slovenský tím riešiteľov logických úloh k najlepším na svete. Matej Uher.

Rýchly advent? 

Prípravy na najkrajšie sviatky v roku sú v plnom prúde. Darčeky viac-menej nakúpené, medovníky napečené. Okná umyté nie sú, no tento raz zrejme ani nebudú. Pomaly alebo rýchlo škrtáme zo povinností tie, ktoré sme už stihli alebo ktoré sa už nebudeme pokúšať stihnúť… Pre mňa najväčšou adventnou výzvou je nenechať sa nimi „zahádzať“. Nepostaviť si pred oči všetky tie svetské starosti súvisiace s prípravou „dokonalých“ Vianoc, aby nakoniec neboli iba „dokonalo nervózne“…