Začiatok jej konca 

Angela Merkelová včera utrpela najväčšiu stranícku porážku vo svojej kariére. Málokto verí, že ochromená kancelárka dovládne.

Najčastejšie mýty o manželstve 

Taktiež sme nabádali na bdelosť nad myšlienkami, ktorým veríme - totiž môžeme veriť klamstvu a vôbec si to nemusíme uvedomovať. To, že sa necháme oklamať, má často na svedomí najmä naše ego či zranenia, ktoré sme utŕžili počas života. A v tomto rozlišovaní dobra od zlého, pravdy či klamstva, sme často bezradní.

Slová pápeža Františka kňazom, zasväteným a bohoslovcom v Litve 

Drahí bratia a sestry, príjemné popoludnie!
Na úvod by som chcel vyjadriť jeden pocit, ktorý mám. Hľadiac na vás vidím za vami mnoho mučeníkov, anonymných mučeníkov – v tom zmysle, že ani nevieme, kde boli pochovaní. Niektorí z vás, ktorých som pozdravil, viete, čo znamená väzenie. Slovo, ktoré mi prichádza na myseľ, je: Nezabudnite! Uchovávajte pamäť! Ste synovia a dcéry mučeníkov. Toto je vaša sila. A duch sveta nech vám nepríde navrávať niečo iné než čomu žili vaši predkovia.

V Lux odvysiela záznam posvätenia novej cerkvi na košickom sídlisku

Záznam slávnosti odvysiela TV Lux v ten istý deň – 30. septembra o 18:00 h. Obrad posvätenia novej cerkvi pozostáva zo skladania prestola – oltára, jeho pomazania vínom, ružovou vodou a svätým myrom, jeho odievania a napokon pomazania chrámu i prinesenia pozostatkov svätých.

Záverečný deň apoštolskej cesty v Pobaltí: Estónsko

Svätý Otec po rannom prílete do hlavného mesta Tallin (Tallinn) ako zvyčajne najprv absolvoval návštevu u prezidentky republiky. S Kersti Kaljulaidovou sa stretol v prezidentskom paláci a na nádvorí potom prehovoril k verejným predstaviteľom krajiny a diplomatickému zboru.

Ako v každom vidieť potenciálneho svätca

Každý človek, aj ten najhorší vrah a násilník, môže byť jedného dňa svätým. Mária nás miluje všetkých rovnako a čaká, kedy sa jej deti vrátia späť...