Vo všetkých kostoloch sa číta vyhlásenie cirkví k tzv. Istanbulského dohovoru

Predstavitelia kresťanských cirkví o Istanbulskom dohovore: "My, predstavitelia kresťanských cirkví, obraciame sa týmto vyhlásením na všetkých občanov Slovenskej republiky a verejných predstaviteľov, aby sme potvrdili, že podporujeme úsilie o efektívne riešenie problému domáceho násilia. Zároveň vyhlasujeme, že viaceré tézy, ktoré v tejto súvislosti ponúka tzv. Istanbulský dohovor, považujeme za prejavy genderovej ideológie. Z tohto dôvodu sa obraciame na vládu Slovenskej republiky, aby stiahla podpis Slovenska pod týmto dohovorom."

Radšej si vyberú nechcené dieťa, ako nemať žiadne. Potraty už nelákajú
Ženy si dnes cenia tehotenstvo ako v minulosti, hovorí gynekológ.
Nový film o Samsonovi mohol byť niečím viac

Samson je v novom filme výtržník, skôr ako postava z Klubu bitkárov než ako muž, ktorý dostal určité poslanie od Boha, posledný zo sudcov Izraela.

Na Kongregáciu pre kauzy svätých smeruje kauza bohoslovca Jána Havlíka

Po viac než štyroch rokoch a ôsmich mesiacoch sa verejným zasadnutím arcibiskupského tribunálu v kostole sv. Vincenta de Paul v bratislavskom Ružinove skončila fáza prvého stupňa blahorečenia Jána Havlíka.

Budeme mať nového blahoslaveného?

Dnes (24. februára 2018) sa oficiálne ukončila diecézna fáza beatifikačného procesu bohoslovca Misijnej spoločnosti svätého Vincenta de Paul, Janka Havlíka. Kto je tento (dúfajme) budúci blahoslavený?

#teologiatela: Ťažíme maximum z pôstnych sebazáporov a obiet?

Katolíci po celom svete už druhý týždeň praktizujú rôzne formy zdržanlivosti a pôstu, aby sa pripravili na najsvätejší týždeň roka. Ale prečo sa postíme? Ako môže „nie“ potrave a iným telesným pôžitkom vlastne zväčšiť našu lásku k Bohu?