Pápež František sa modlil za obete janovskej tragédie

Pápež František sa modlil za všetkých zasiahnutých tragédiou, ktorú v utorok 14. augusta spôsobilo zrútenie mosta v talianskom Janove. Svoju sústrasť i slová posily vyjadril na záver poludňajšej modlitby na Námestí sv. Petra na slávnosť Nanebovzatia Panny Márie.

Anjel Pána na slávnosť Nanebovzatia Panny Márie: Oslava Boha dušou i telom 

Drahí bratia a sestry, dobrý deň!
V dnešnú slávnosť Nanebovzatia Panny Márie svätý veriaci ľud Boží radostne prejavuje svoju úctu k Panenskej Matke. Robí tak slávením spoločnej liturgie a tiež tisíckami rôznych foriem zbožnej úcty; týmto spôsobom sa napĺňa proroctvo samej Panny Márie: „Blahoslaviť ma budú všetky pokolenia“ (Lk 1,48). Lebo Pán povýšil svoju poníženú služobnicu.

Prečo nehovorím o deťoch počas našich piatkových večerov

Ak ste niekedy boli v postgraduálnom programe, viete aké je toto želanie nereálne. Tak sme si začali vyčleňovať piatkové večery ako nedotknuteľné, kedy sme spolu pozerali seriál, ako keby sme nemali nič iné na práci.

Už o mesiac sa uskutoční Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii

Pre pútnikov rôznych vekových kategórií je pripravený bohatý duchovný program, ktorý potrvá tri dni. Začne sa v piatok 14. septembra napoludnie pešou púťou „Po stopách Titusa“ od rieky Moravy do Šaštína, kde sa program začne už tradične od 17:00 h mariánskou hodinkou. 

Koľko času dávaš svojim deťom? 

Kde ho vziať?
Rovnako ako vy zápasím s tým, kde ukradnúť čas – nieto ešte, koľko ho dať deťom. Som denne v šprinte. Všetkého, čo sa okolo nás deje, čo treba, čo je dobré, milé, potrebné, užitočné… pre mňa, manžela, deti, prácu, dom… je neskutočne veľa! Ako si teda ukradnúť dosť času pre každé dieťa, aby sa cítilo milované, aby sme ho mohli vychovávať a viesť?

Nové Katolícke noviny sa venujú významu Nanebovzatia Panny Márie

Približujú umeleckohistorické dokumenty o úcte k Božej Matke, ktoré súvisia s Nitrou. V Nitre sa nachádzajú tri historické sochy Panny Márie; najstaršie písomné zmienky o dielach pochádzajú už z 13. storočia. Dôkazom mariánskej úcty v Nitre je aj svätý obrázok s motívom Matičky Božej Nitrianskej.

Svätý Otec vymenoval zástupcu Štátneho sekretariátu: Mons. Edgar Peña Parra 

Mons. Edgar Peña Parra sa narodil 6. marca 1960 vo venezuelskom Maracaibe. Kňazskou vysviackou v roku 1985 bol inkardinovaný do Maracaibskej diecézy. Získal doktorát z kánonického práva a v roku 1993 vstúpil do diplomatických služieb Svätej stolice.

Pápež odpovedal mladým Talianom: Sny, manželstvo a zmysel života 

Približne 70-tisíc mladých ľudí vo veku 16 až 30 rokov sa s pápežom stretlo v rámci podujatia „Sme tu“, organizovaného Konferenciou biskupov Talianska v rámci prípravy na októbrovú synodu o mladých.