Svätý Justín Filozof a Mučeník pre teológov

Justín, zahalený vždy v plášti filozofa, ako prvý kresťan narábal s aristotelovskými kategóriami, používal filozofickú terminológiu v kresťanskom myslení a harmonizoval vieru a rozum.

Za Pavlom Brunovským

Vo veku 84 rokov zomrel slovenský matematik profesor Pavel Brunovský. Vo svojom staršom veku bol najväčším žijúcim slovenským matematikom.

Madrid privíta 41. stretnutie mladých Taizé, mnohí prídu z Poľska

Od 28. decembra do 1. januára bude Madrid hostiť 41. európske stretnutie mladých organizované komunitou Taizé. Téma na tento rok je „Nezabúdajme na pohostinnosť“.

Blogujúcaluca: O predmanželskom sexe, och...

A ten argument, že sme si to vopred nevyskúšali, či to klapne – to čo je za blbosť? Veď ja som nehľadala majstra. V lyžovaní. Chcela som niekoho, kto sa so mnou bude učiť.

Spomíname na Alexandra Solženicyna – a stále sa od neho učíme

V neskorších rokoch svojho života Solženicyn varoval Západ, že „slobodný svet“ má svoje vlastné materialistické otroctvo. Navyše, tento proces je dnes oveľa ďalej, než bol počas Solženicynovho života.

Kiska bol u pápeža, dostal od neho dar pre Bezáka

František Kiskovi venoval počas stretnutia dva osobné dary - jeden pre Kiskovho otca a druhý pre arcibiskupa Bezáka. „Prezident, musím Vás požiadať o láskavosť, či by ste mohli toto priniesť odo mňa svojmu otcovi. A toto, z môjho srdca, či by ste mohli priniesť arcibiskupovi Bezákovi,“ povedal František.

Maďarsko pomáha trpiacim kresťanom v Egypte, Etiópii, Jordánsku a Sýrii

Maďarsko systematicky poskytuje pomoc kresťanom, ktorí sú terčom prenasledovania a diskriminácie vo viacerých krajinách. Podľa informácie z Veľvyslanectva Maďarskej republiky pri Svätej stolici krajina v poslednom období podporila trpiacich v Egypte, Etiópii, Jordánsku a Sýrii.

V Pakistane odsúdili na smrť za rúhanie dvoch kresťanských súrodencov

Súrodenci Qaisar a Amoon Ayubovci boli v Pakistane odsúdení okresným súdom na smrť za rúhanie. Obaja sú občanmi mesta Lahore, sú kresťania a majú svoje rodiny. Zatknutí boli od roku 2015 na základe obvinenia z vlastníctva internetovej stránky urážajúcej islam.