Katarína Kostyálová: Žasnem, ako katechézy otvárajú srdcia detí

Na átriu ju oslovila krása. Pred tromi rokmi založila v Ivanke pri Dunaji Átrium Ovečka, postupne počet átrií na Slovensku pribúda. O tom, ako tieto katechézy Dobrého pastiera prebiehajú, prečo vznikli a čo deťom dávajú, hovorí Katarína Kostyálová (27).

Pelágius: príbeh veľkého kritika sv. Augustína

Tvrdil, že na to aby sme konali dobro a získavali cnosti, treba predovšetkým dobrotu ľudskej prirodzenosti a jej vrodené sily.

Mexiko: Druhá vražda kňaza za jediný týždeň, biskupi reagujú výzvou

Z Mexika dnes prišla ďalšia správa o vražde katolíckeho kňaza. 33-ročný Juan Miguel Conteras García bol usmrtený včera krátko po slávení svätej omše vo farnosti v meste Tlajomulco v mexickom štáte Jalisco. 

Pápež František anglickým seminaristom: Strach prekonáme láskou, modlitbou a humorom

Láska k Bohu a láska k blížnemu sú „uholné kamene“, na ktorých treba rozvíjať svoje povolanie, „aby ste mohli rásť prehlbujúc stále viac vašu pozornosť voči iným, zvlášť tým najnúdznejším“. Týmito slovami sa prihovoril pápež František asi päťdesiatke predstavených a študentov z Anglického kolégia v Ríme.

Pápež mladým Kuby: Zamilovaní do Ježiša budujte Cirkev a vlasť

Svätý Otec František: „Drahí mladí, povzbudzujem vás, aby ste sa zamilovali do Ježiša a aby ste sa čoraz konkrétnejšie angažovali v službe Cirkvi v týchto konkrétnych okolnostiach dnešnej Kuby, a to bez strachu načúvať volaniu Boha v situáciách, ktoré sa vám ponúkajú každý deň.“ 

Tvít pápeža Františka: Ak je človek plný seba, nie je miesto pre Boha - Vatikánsky rozhlas

Ak je človek plný seba, nie je miesto pre Boha. Prosme Pána, aby premenil naše srdce.

 

(Tvít pápeža Františka 21. apríla 2018)

Teóriu spravodlivej vojny treba aktualizovať

Tradičná teória spravodlivej vojny sa zdá bezmocná pri riešení niekoľkých súčasných problémov a zúfalo potrebuje ďalšie rozvinutie, ak má aj naďalej usmerňovať národy a ich lídrov.

Prehlbovanie protikladov medzi kresťanským Východom a Západom v teológii

Na Západe chceli zhrnúť teologické idey do veľkolepej sumy, ktorá by bola podobne ako gotická katedrála racionálne zorganizovaná do poslednej maličkosti.