V Taliansku nečakane zomrel slovenský kňaz 

„Jozef bol so spolubratmi zo svojej komunity zo Žiliny na púti v San Giovanni Rottondo. Jeho život sa skončil počas plávania v mori v meste Vieste,“ priblížil smutnú udalosť provinciál saleziánov don Jozef Ižold a dodal: „Naša provincia stráca jedného vynikajúceho spolubrata. Jozef a jeho nadšenie o prehlbovanie duchovného života, jeho chuť pre štúdium i jeho nadobudnuté poznatky zo saleziánskej spirituality, ktoré vedel presvedčivo odovzdávať, nám budú chýbať.“

Prevencia internetového šikanovania dostala podporu od pápeža

Do on-line konferencie pod anglickým názvom  #StopCyberbullyingDay / 24h Scholas Talks sa zapojili príspevkami okrem mladých aj zástupcovia príslušných inštitúcií, odborníci a partneri iniciatívy. Ako výsledok konferencie vyšla prvá správa o kyberšikanovaní a bola podpísaná dohoda medzi pápežskou nadáciou Scholas Occurentes a talianskym Ministerstvom vzdelávania, univerzít a výskumu.

Britská sudkyňa nariadila matke potrat proti jej vôli
Britský súd nariadil matke, ktorá je v 22. týždni tehotenstva, že musí ísť aj proti svojej vôli na potrat. Matka, ktorá dieťatko chce, trpí stredným stupňom mentálneho postihnutia, a preto o nej rozhoduje tzv. Súd pre ochranu.
Pápež František nie je manichejec 

Pápež František dodnes hovorí často o diablovi. To zaráža mnohých, najmä medzi jeho prívržencami na sekulárnom Západe, ktorí už nie sú zvyknutí na také konkrétne hovorenie o diablovi. Naproti tomu pápež trvá na tom, že „satan je zlo, nie je to hmla. Nie je to niečo rozptýlené, je to osoba“.

Päťtisíc pútnikov prišlo do na horu Butkov s Rodinou Nepoškvrnenej

Chorí, ich príbuzní, ale aj dobrovoľníci, lekári, zdravotníci a železničiari, ktorí sprevádzajú púte do Lúrd, a sestry satmárky priputovali zo všetkých kútov Slovenska.
Spoločný program sa začal príhovorom Ľuboša Václaveka MSSCC, ktorý všetkých prítomných povzbudil k tomu, aby si uvedomili, že Panna Mária je naša Matka, Matka milosrdenstva.

Trump vojnu s Iránom odmietol, no kritizujú ho za zbabelosť 

Americká armáda uviedla, že neozbrojený a bezpilotný dron U.S. RQ-4A Global Hawk letiaci nad Ománskym zálivom blízko Hormuzského prielivu bol zostrelený v medzinárodnom vzdušnom priestore. Generálporučík Joseph Gastella z hlavného veliteľstva vzdušných síl USA povedal, že išlo o „nevyprovokovaný útok“. Irán to však spochybnil a tvrdil, že dron vstúpil na jeho územie.

Rodičia sú často stratení v každodennej rutine, v rodinách chýba vedenie 

Deti podľa Juula potrebujú vedenie, ale vedenie nie je to isté, čo výchova. Bez vedenia v rodine však nie je ani výchova. Podľa Juula je ideálne vedenie proaktívne, flexibilné, založené na empatii a dialógu.

#ziveslovo 24.6.2019

Alžbeta, o ktorej hovorili, že je neplodná, porodila syna: „Lebo Bohu nič nie je nemožné.“ (Lk 1, 37) A čo sa rodí z tajomného Božieho konania, ostáva tajomstvom: „Čím len bude tento chlapec?“ Ak by sme Božie dielo v našom živote chceli vlastniť, kontrolovať alebo si ho vychovať podľa seba, stratíme ho, vyšmykne sa nám pomedzi prsty zovretej päste. Božie (mimoriadne) dary vyžadujú pokoru, aby sme ich prijali, a bázeň a odvahu, aby sme ich (iba) nasledovali. Boh sám je Cesta.
TIP NA DNES:
Skontroluj si srdce, či si neprivlastňuješ nejaký Boží dar, aby si ho tým náhodou nestratil!