Dvaja sú lepší ako jeden

Epizódka z roku 1997. Ako slobodné mladé ženy, dobré priateľky, sedeli na káve: „Akého by si chcela manžela?“ „Veriaceho,“ netajila. „To je málo,“ prekvapili ju kamarátky. „Mal by to byť nielen veriaci, ale taký, ktorý aj žije svoju vieru. Obrátený, živý kresťan. Koľko máme akože veriacich mužov a pri prvom väčšom probléme zlyhávajú? Boha poznajú len rozumom, ale nie srdcom?“ A tak sa začala modliť za partnera so srdcom a živou vierou, za obráteného, ktorého spoznala o dva roky…

Prezidentka Čaputová odkázala Lukašenkovi,že Dankovo pozvanie nešlo z jej úrovne 

Šéf slovenského parlamentu je presvedčený, že na okrúhlom výročí jedného z našich najvýznamnejších historických míľnikov, by mali byť prítomní najvyšší predstavitelia štátov, ktorých občania bojovali za našu slobodu a riskovali svoje životy, aby nám pomohli dostať fašizmus z nášho územia.

Babišova vláda prežila hlasovanie o nedôvere

Za návrh na vyslovenie nedôvery vláde hlasovalo 85 poslancov, pričom na to, aby prešiel bolo potrebných prinajmenšom 101 hlasov. Proti návrhu sa vyslovilo 85 poslancov, ďalších 12 sa hlasovania zdržalo a 18 bolo ospravedlnených, uviedla spravodajská televízia ČT24. Hlasovaniu predchádzala takmer 17-hodinová schôdza.

#ziveslovo 27.6.2019

A tak každý, kto počúva tieto moje slová a uskutočňuje ich, podobá sa múdremu mužovi, ktorý si postavil dom na skale. Spustil sa dážď, privalili sa vody, strhla sa víchrica a oborili sa na ten dom, ale dom sa nezrútil, lebo mal základy na skale. A každý, kto tieto moje slová počúva, ale ich neuskutočňuje, podobá sa hlúpemu mužovi, ktorý si postavil dom na piesku. Spustil sa dážď, privalili sa vody, strhla sa víchrica, oborili sa na ten dom a dom sa zrútil; zostalo z neho veľké rumovisko.“ Keď Ježiš skončil tieto reči, zástupy žasli nad jeho učením, lebo ich učil ako ten, čo má moc, a nie ako ich zákonníci. Mt 7, 21-29

TIP NA DNES:
Menej slov, viac „Ducha plných“ činov!

O tri mesiace budú na Slovensku putovať relikvie sv. Vincenta de Paul

Cieľom tohto putovania bude oboznámiť verejnosť so životom a dielom tohto veľkého francúzskeho svätca sedemnásteho storočia, ako aj priniesť jeho orodovanie a milosti vyprosené jeho prostredníctvom k ľuďom, ktorí to najviac potrebujú a ktorí one prosia. Zúčastnení si budú môcť na rôznych miestach uctiť pozostatky sv. Vincenta, dozvedieť sa viac o živote svätých inšpirovaných jeho charizmou a vzorom, ako aj o dielach, ktoré boli založené v duchu vincentskej charizmy.

Kalich je späť, Mariánsky stĺp na obnovu stále čaká

Spolok na obnovu stĺpa v nasledujúcich týždňoch pomocou prenajatej lode prepravil rekonštrukciu stĺpa do Prahy, v súčasnosti kotví pri Karlovom moste a je pripravený na ďalšiu realizáciu.

Pápež: Bratstvo prvých kresťanov netreba mýtizovať, ale ani bagatelizovať 

Počas júla Svätý Otec nebude mávať generálne audiencie, znovu sa obnovia až od stredy 7. augusta. Dnešnému štvrtému pokračovaniu cyklu o Skutkoch apoštolov dal názov v podobe biblického citátu: „Vytrvalo sa zúčastňovali na učení apoštolov a na bratskom spoločenstve, na lámaní chleba a na modlitbách“ (Sk 2, 42).

Predtým boli všetci vyšišorení z Procházku a vieme, ako to dopadlo 

Od minulého roka, keď prezident Andrej Kiska ohlásil, že po konci prezidentovania ostane v politike, bolo zjavné, že pre Sulíkových liberálov prichádzajú ťažšie časy. Tie však nadišli ešte pred vznikom Kiskovej strany, už prezidentské a najmä európske voľby sa pre SaS skončili neúspechom. Podľa posledných prieskumov ju chce voliť menej okolo osem percent ľudí. 

Richarda Sulíka sme sa preto pýtali, či jeho strana neurobila v uplynulých rokoch chyby, kvôli ktorým sa teraz dostala do defenzívy a ako chce SaS reagovať na negatívny vývoj.