Spoločenstvo hrdinov

To je pre mňa najväčším hrdinstvom –  vložiť do boja svoje srdce vediac, že možno budem zranený; ale idem zápasiť v Božom mene o duše druhých ľudí. 

Leninova revolúcia by bez podpory Nemecka neprežila

Pred sto rokmi sa skončila prvá svetová vojna. Nebyť tejto kataklizmy, boľševici by sa v Rusku neujali a dejiny Európy mohli vyzerať úplne inak.

KDH Čaučíka do prezidentských volieb nepošle, má kandidovať do europarlamentu

Mimoparlamentné KDH napokon nebude nominovať do budúcoročných prezidentských volieb riaditeľa Dobrej noviny Mariána Čaučíka.

Pápež František prijal slovenského prezidenta Andreja Kisku
Svätý Otec František v piatok 14. decembra dopoludnia prijal na osobnej audiencii prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku so sprievodom. Stretnutie sa konalo o 10.15 v Sále bibliotéky v Apoštolskom paláci.
Za slušné Slovensko, nepolitická politika par excellance

Známe je nielen pokušenie, ale aj riziká. Havel-prezident moralizoval keď išlo o politický problém a politizoval, keď išlo o morálnu otázku. Tváre Antigorily sa v politike stratili. Mladí ľudia z hnutia Za slušné Slovensko si musia vybrať sami.

Kard. Parolin v Marrákeši: Pomáhať migrantom, ale aj domácim rodinám
Na medzivládnom stretnutí 10. - 11. decembra v Marrákeši bol 160 krajinami prijatý Globálny kompakt o migrácii. V diskusii o ďalších krokoch zástupca Svätej stolice kard. Parolin zdôraznil prvoradý význam náboženských organizácií. Zároveň upozornil, že rovnako ako migrantom je potrebné pomáhať aj chudobným rodinám v prijímajúcich krajinách.
Pri generálnej audiencii Svätý Otec zveril rodiny Guadalupskej Panne Márii

V stredu 12. decembra Svätý Otec pri generálnej audiencii pokračoval v novom cykle katechéz venovanom Modlitbe Pána. V druhom pokračovaní sa zameral na jej prosebný aspekt. Ako príklad uviedol postoj dôvery slepca Bartimeja, ktorý neváhal zakričať Ježišovi svoju naliehavú prosbu. „Mať vieru znamená byť navyknutým volať“, povedal pápež František. Pripomenul aj liturgickú spomienku Panny Márie Guadalupskej.

Moskovský patriarcha kritizuje udalosti v Kyjeve

Ostrú kritiku udalostí v Kyjeve vyriekol ruský pravoslávny patriarcha Kirill v moskovskom Danilovskom monastieri počas osláv 2o. výročia založenia Ruskej medzináboženskej rady. Pred slávnostným zhromaždením najvyšších predstaviteľov náboženským spoločenstiev v Rusku moskovský patriarcha doslova povedal: „Všetko, čo teraz vidíme v televízii a tlači, dosvedčuje nevídané zasahovanie ukrajinského štátu – štátu, ktorý zdôrazňuje svoje európske smerovanie – do cirkevných záležitostí.