Správy Výveska
Follow
Find
1.2M views | +1.7K today
 
Scoop.it!

Bůh dokazatelně existuje, říká český vědec Miloslav Král

Bůh dokazatelně existuje, říká český vědec Miloslav Král | Správy Výveska | Scoop.it
Nově vydáná kniha docenta Ing. Miloslav Král, CSc. vědecky vysvětluje existenci Boha. Jeden z mála vědců, který spojil řadu vědních oborů k tomu, aby dokázal existenci Boha.
more...
No comment yet.
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Scoop.it!

Mníšsky spôsob života dnes

Mníšsky spôsob života dnes | Správy Výveska | Scoop.it

Aj v dnešnom uponáhľanom a modernom svete 21. storočia nájdeme ľudí, ktorí sa vzdali pohodlia, technických vymožeností a utiahli sa do ticha a samoty na celý život - do kláštora. Aj dnes existujú kláštory, kde mnísi a mníšky žijú asketickým spôsobom života takmer v úplnom odlúčení od sveta, v modlitbe, tichu a pri práci .

Christin's insight:

Aj dnes existujú ľudia, ktorí sa zasvätili Bohu v úplnom tichu a chudobe.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Írsko poteší homosexuálov

Írsko poteší homosexuálov | Správy Výveska | Scoop.it
Kampaň pred referendom považuje za ideálnu príležitosť vysvetľovať všetkým Írom, že nová právna úprava by nebola ohrozením hodnôt celej spoločnosti. Referendum je v tejto súvislosti v Írsku potrebné, aby z ústavy vypadla veta, že manželstvo je výlučne zväzok medzi mužom a ženou.
Christin's insight:

Napriek tomu, že ku katolíckej viere sa v Írsku hlási až 84 percent obyvateľov, podpora manželstiev gejov a lesieb je vysoká. Podľa najnovšieho prieskumu verejnej mienky s homosexuálnym manželstvom súhlasí až 71 percent opýtaných. Odmietavý postoj má len 17 percent. Írov v máji 2015 čaká referendum, vďaka ktorému môže z ústavy vypadnúť veta, že manželstvo je výlučne zväzok medzi mužom a ženou.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Nick Vujicic - Nemá ruky ani nohy a rozdáva nádej, vieru a lásku

Nick Vujicic - Nemá ruky ani nohy a rozdáva nádej, vieru a lásku | Správy Výveska | Scoop.it
som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.
Christin's insight:
Nick Vujicic: "Snívaj veľký sen priateľ môj a nikdy sa nevzdávaj. My všetci robíme chyby, ale nikto z nás nie sme tu omylom. Ber veci ako prídu. Príjmy pozitívne postoje, perspektívy, princípy a pravdy, ktoré zdieľam a ty tiež zvíťazíš."
more...
No comment yet.
Scoop.it!

Pravidla gentlemanů, kterými se už příliš neřídíme

Pravidla gentlemanů, kterými se už příliš neřídíme | Správy Výveska | Scoop.it
Gentlemani dříve měli pravidla, která by i dnešní svět udělala takový trochu hezčí. A přitom nejde o žádné zázraky. Jaká byla základní pravidla gentlemanů?
Christin's insight:

Gentlemani dříve měli pravidla, která by i dnešní svět udělala takový trochu hezčí. A přitom nejde o žádné zázraky.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Hromadný tanec vo Vatikáne: Pápež František oslávil narodeniny

Hromadný tanec vo Vatikáne: Pápež František oslávil narodeniny | Správy Výveska | Scoop.it
Za jasného zimného dňa sa konala stredajšia týždenná pápežská audiencia na námestí svätého Petra vo Vatikáne. Zišli sa tam tisíce ľudí a hoci sa pápež František v príhovore venoval rodine a tiež
Christin's insight:

Ešte jeden článok venovaný pápežovým narodeninám.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Referendum 2015

Referendum 2015 | Správy Výveska | Scoop.it
Aliancia pre rodinu vyzbierala vyše 400 tisíc podpisov za vyhlásenie referenda o štyroch otázkach v prospech posilnenia postavenia tradičného manželstva a rodiny. Prezident Slovenskej republiky sa obrátil na Ústavný súd Slovenskej republiky s otázkou, či predložené otázky sú alebo nie sú v súlade s Ústavou. Ústavný súd Slovenskej republiky jednu otázku označil za protiústavnú a tri otázky nie. Následne prezident Slovenskej republiky…
Christin's insight:

Ján Duda: "Nemôžeme konať inak. To oni nás dotlačili k múru „dúhovými sprievodmi“, alegorickými vozmi s propagovaním homosexuálnej kultúry na verejnosti. To oni nás tlačili, aby sme reagovali a my sme boli povinní reagovať. Nebolo inej cesty a ani teraz niet inej cesty, existuje iba cesta k urnám referenda."

more...
No comment yet.
Scoop.it!

P. Generál zvolal 36. generálnu kongregáciu

P. Generál zvolal 36. generálnu kongregáciu | Správy Výveska | Scoop.it
Najvyšší predstavený Spoločnosti Ježišovej Páter Generál Adolfo Nicolás SJ zvolal v pondelok, 8. decembra 2014 36. generálnu kongregáciu ktorá sa začne 2. októbra 2016 v Ríme. Páter Generál predloží svoju rezignáciu generálnej kongregácii.
Christin's insight:

Jezuiti budú mať generálnu kongregáciu v roku 2016. Prípravu začínajú v roku zasväteného života.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Najväčší vianočný dar: Slávnosť Narodenia Pána

Najväčší vianočný dar: Slávnosť Narodenia Pána | Správy Výveska | Scoop.it

Deti, a aj mnohí „veľkí“ sa na Vianoce najviac tešia kvôli množstvu darčekov. Na jednej strane je to pekný prejav vzájomného obdarovania sa, na druhej strane nám pri híkaní a užívaní si toho, čo sme dostali, často uniká podstata – prečo Dieťatko leží v jasliach.

Christin's insight:

Mnohé ľudové zvyky, ako je vianočný stromček, koledovanie či dávanie darčekov, nie sú kresťanského pôvodu, ale boli ľahko včlenené do vianočného slávenia. Tak sa v Ježišovi Kristovi očisťuje, napĺňa a zbožšťuje všetko ľudské.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Jana Tutková: Odbor rodovej rovnosti je nepotrebný, aj prolife líderky sú emancipované

Jana Tutková: Odbor rodovej rovnosti je nepotrebný, aj prolife líderky sú emancipované | Správy Výveska | Scoop.it

Kým prolife muži a ženy protestovali pred Úradom vlády SR proti Stratégii rodovej rovnosti, jej autorka písala blog hanobiaci svojich kritikov. Vyčítala im, že chcú ženy zatvoriť do kuchyne s deťmi a odmietnuť im profesionálnu sebarealizáciu. 

Christin's insight:

Jana Tutková: "V prolife hnutí je množstvo emancipovaných dám. Naozaj chcú zamedziť sebe a ostatným ženám uplatnenie ich schopností, vzdelania a talentov?"

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Zverejnili výsledok apoštolskej vizitácie amerických rehoľníčok

Zverejnili výsledok apoštolskej vizitácie amerických rehoľníčok | Správy Výveska | Scoop.it
Zverejnili výsledok apoštolskej vizitácie amerických rehoľníčok
Christin's insight:

 Záverečná správa konštatuje zložitosť situácie, napr. vysoký vekový priemer rehoľníčok presahujúci 70 rokov a dopad celkového poklesu povolaní zo 125-tisíc v polovici 60. rokov na súčasných 50-tisíc. Nerozoberá však kontroverzie, ale skôr poukazuje na výzvy, ku ktorým sa rehoľné inštitúty musia postaviť v záujme svojej revitalizácie. Vizitácia zahŕňala spolu 341 činných ženských rehoľných inštitútov ako diecézneho, tak aj pápežského práva.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Peter Slaný: Stratil som všetko a všetkých

Peter Slaný: Stratil som všetko a všetkých | Správy Výveska | Scoop.it
Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).
Christin's insight:

Príbeh narkomana .. Na to som sa ocitol vo väzení, a to na rok a pol. Do dnes si pamätám sen, ktorý sa mi často sníval. V tom sne som bol s rodičmi pri stole a jedol som. Všetko bolo v pohode, no každý sen sa raz končí. Vždy keď som sa prebudil, bol som v base. Začal som nenávidieť celý svet a ľudí...

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Keď majú naše deti zlý deň

Keď majú naše deti zlý deň | Správy Výveska | Scoop.it
Deti nevedia riešiť problémy rovnakým spôsobom ako dospelí, preto potrebujú aj počas ťažkých dní pomoc.
Christin's insight:

Niekoľko návrhov, čo robiť, ak detí majú zlý deň.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

František napísal väzňom: Kamaráti, modlite sa za mňa

František napísal väzňom: Kamaráti, modlite sa za mňa | Správy Výveska | Scoop.it

Pápež František poslal list väzňom nápravnovýchovného zariadenia v meste Latina. Niektorí z nich sedia v oddelení s najvyššou mierou ochrany. 

Christin's insight:

Viacerí odsúdení odpykávajúci si trest vo väzení v meste Latina, ktoré leží 80 kilometrov južne od Ríma, v minulosti napísali Františkovi osobné listy. Keďže pápež im nestihol odpovedať jednotlivo, napísal im spoločný list. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Pápež František evanjelikom z Nemecka: Ekumenizmus aj v otázkach rodiny a bioetiky

Pápež František evanjelikom z Nemecka: Ekumenizmus aj v otázkach rodiny a bioetiky | Správy Výveska | Scoop.it
Pápež František evanjelikom z Nemecka: Ekumenizmus aj v otázkach rodiny a bioetiky
Christin's insight:


Svätý Otec pri stretnutí vyjadril nádej v ďalšie kroky smerom k jednote. Zástupcov Evanjelickej luteránskej cirkvi Nemecka a tiež zástupcov Ekumenickej komisie Konferencie biskupov Nemecka na úvod srdečne pozdravil, pričom osobitne poďakoval biskupovi Gerhardovi Ulrichovi za jeho ekumenické úsilie.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Svet kresťanstva: Top 3 cirkevné udalosti v roku 2014

Svet kresťanstva: Top 3 cirkevné udalosti v roku 2014 | Správy Výveska | Scoop.it
Christin's insight:

Cirkevný analytik Imrich Gazda hodnotí a vyberá 3 najväčšie cirkevné udalosti v roku 2014.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Vyhlásenie Konferencie biskupov Slovenska k referendu o ochrane rodiny

Vyhlásenie Konferencie biskupov Slovenska k referendu o ochrane rodiny | Správy Výveska | Scoop.it

Konferencia biskupov Slovenska (KBS) dnes vydala vyhlásenie k referendu o ochrane rodiny, ktoré organizuje občianske združenie Aliancia za rodinu.

Christin's insight:

Vyhlásenie KBS k referendu o ochrane rodiny"Vyjadrujeme svoju podporu referendu o ochrane rodiny. V atmosfére sviatkov lásky a rodiny obraciame sa na veriacich i na všetkých ľudí dobrej vôle, aby vo februári aktívne využili svoje hlasovacie právo a pozitívne sa vyjadrili k predkladaným otázkam..."

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Rádio Lumen: Vianoce radia ako riešiť slovenské problémy

Rádio Lumen: Vianoce radia ako riešiť slovenské problémy | Správy Výveska | Scoop.it

Už o niekoľko dní budú Vianoce, sviatky pokoja, nádeje a radosti, kedy si pripomenieme príchod najkrajšieho svetla do najhlbšej noci dejín ľudstva, príchod Ježiša Krista.


Christin's insight:

Vianoce nám na Slovensku môžu byť odkazom aj toho, aby sme sa nebáli odhaliť a pocítiť úplnú tmu aktuálnych zlyhaní. Iba tak dokážeme na ne nájsť tie správne a účinné riešenia.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Pár adventno – vianočných vychytávok

Pár adventno – vianočných vychytávok | Správy Výveska | Scoop.it

V nákupných centrách a v televíznych reklamách majú už Vianoce snáď viac ako 2 mesiace. V tom predvianočnom zhone sa občas podarí pripraviť aj niečo pekné a zaujímavé. 

Christin's insight:

Prinášame pár videí, ktoré vám snáď spríjemnia čas čakania na najkrajšie sviatky roka.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Anglikáni vymenovali prvú biskupku v histórii

Anglikáni vymenovali prvú biskupku v histórii | Správy Výveska | Scoop.it
Anglikánska cirkev v stredu vymenovala vôbec prvú ženu do funkcie biskupky vo svojej 500-ročnej histórii.
Christin's insight:

Pred nedávnom kvôli tomuto rozhodnutiu odišlo mnoho kňazov, veriacich, ale aj biskupi z Anglikanskej cirkvi, mnohí požiadali o prijatie do Katolíckej cirkvi.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Pápežská komisia pre ochranu maloletých je už v rozšírenom zložení

Pápežská komisia pre ochranu maloletých je už v rozšírenom zložení | Správy Výveska | Scoop.it
Pápežská komisia pre ochranu maloletých je už v rozšírenom zložení
more...
No comment yet.
Scoop.it!

Narodeninová generálna audiencia pápeža Františka: Rodina z Nazareta

Narodeninová generálna audiencia pápeža Františka: Rodina z Nazareta | Správy Výveska | Scoop.it
Narodeninová generálna audiencia pápeža Františka: Rodina z Nazareta
Christin's insight:

Pápež sfúkol sviečky z papamobilu...

more...
No comment yet.
Scoop.it!

S Teodorom Gavendom sa rozlúčili aj Rómovia

S Teodorom Gavendom sa rozlúčili aj Rómovia | Správy Výveska | Scoop.it
So zosnulým saleziánom kňazom Teodorom Gavendom, ktorý zomrel 9. decembra 2014, sa v sobotu 13. decembra prišli rozlúčiť stovky veriacich, množstvo kňazov i niekoľko desiatok Rómov z bardejovskej Poštárky..
Christin's insight:

V sobotu sa so zosnulým saleziánom don Teodorom Gavendom prišli rozlúčiť stovky ľudí.

R.I.P.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Protest pred Úradom vlády: Ľudia bojujú za rodinu!

Protest pred Úradom vlády: Ľudia bojujú za rodinu! | Správy Výveska | Scoop.it
V utorok 16. decembra sa pred Úradom vlády konala ďalšia demonštrácia. Organizátori chceli, aby ľudia prišli vyjadriť svoj postoj k dokumentu, ktorý sa týka stratégie ochrany ľudských práv. Podľa nich sa ním znehodnocujú základné ľudské hodnoty.
Christin's insight:

Protest bol pokojný, medzi ľuďmi bolo vidieť transparenty s nápismi, ako "Celoštátna tragédia ľudských práv", "Rodina je najdôležitejšia" či "Muž+žena+deti=rodina". Organizátori, ktorými bolo Fórum života s Alianciou za rodinu protest ukončili svetelnou reťazou a blikaním na budovu Úradu vlády SR.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Charita alebo podvod??? Vhoďte do kontajnera so šatstvom svetrík a nájdete ho v "sekáči"..

Charita alebo podvod??? Vhoďte do kontajnera so šatstvom svetrík a nájdete ho v "sekáči".. | Správy Výveska | Scoop.it
Aj Vy radi pomáhate a máte slabosť pre tých, ku ktorým je osud resp. život menej štedrý? Spôsobov ako v dnešnom svete pomáhať je veľa. Môžete si adoptovať deti nielen doma, ale aj na diaľku, môžete…
Christin's insight:

človek by mal byť dnes naozaj opatrný, čo je charita a pomoc a kedy ide len o zneužívanie.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Misionár z Malajzie: “Ste evanjelizovaní Amerikou” (video)

Misionár z Malajzie: “Ste evanjelizovaní Amerikou” (video) | Správy Výveska | Scoop.it

Jude Antoine je laický misionár z Ázie. Začiatkom decembra navštívil Slovensko. V našej krajine strávil skoro dva týždne. Okrem kázania a modlitieb chvál  v rôznych mestách Slovenska mal aj prednášku na Katolíckej univerzite v Ružomberku na tému: 'Nová evanjelizácia v súčasnej kultúre'.

Christin's insight:

„Mladí ľudia odchádzajú v tisícoch z Cirkvi a Cirkev akoby bola v uspávacom režime. Prišiel som k vám z Poľska, ktoré má asi 38 miliónov obyvateľov. Býval som u saleziánov. Pätnásť saleziánov býva v jednom dome. Povedali mi, že v Poľsku je 30-tisíc diecéznych kňazov a 5 tisíc rehoľných kňazov. V Poľsku ich je toľko, že nevedia čo robiť, a tak študujú, varia, robia čokoľvek."

more...
No comment yet.