Správy Výveska
Follow
Find
1.5M views | +2.1K today
 
Scoop.it!

Bůh dokazatelně existuje, říká český vědec Miloslav Král

Bůh dokazatelně existuje, říká český vědec Miloslav Král | Správy Výveska | Scoop.it
Nově vydáná kniha docenta Ing. Miloslav Král, CSc. vědecky vysvětluje existenci Boha. Jeden z mála vědců, který spojil řadu vědních oborů k tomu, aby dokázal existenci Boha.
more...
No comment yet.
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Scoop.it!

Martin Ližičiar: Cirkev by mala mať jasný cieľ a otvorenú náruč

Martin Ližičiar: Cirkev by mala mať jasný cieľ a otvorenú náruč | Správy Výveska | Scoop.it
Písal o mladých a pre mladých. Organizoval koncerty a Púť zaľúbených. Založil si nielen rodinu, ale aj vlastný portál Cesta+ (www.cestaplus.sk). Martin Ližičiar.
Christin's insight:

Martin Lyžičiar o roli manžela a otca: "Byť manželom a otcom je akoby mať pred očami zrkadlo, ktoré neustále ukazuje na teba. A pýta sa: Vieš vstať k deťom v noci? Vieš pomôcť manželke? Robím to, čo žiadam od svojej dcéry? Správam sa s láskou a pozorne k svojej manželke?"

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Portál cesta+ čítalo v apríli takmer 200 000 ľudí

Portál cesta+ čítalo v apríli takmer 200 000 ľudí | Správy Výveska | Scoop.it
Údaje pochádzajú z Google platformy Google analytics. Portál www.cestaplus.sk vznikol 1. decembra 2013 a jeho cieľom je prinášať zrozumiteľne evanjelium a predstavovať svedectvá a životné osudy tých, ktorí toto evanjelium žijú a bojujú za Dobro.
Christin's insight:

Kresťanský portál Cesta+ minulý mesiac navštívilo takmer 200 tisíc ľudí. Blahoželáme a pokračujeme v linkovaní ich článkov, nech sa Dobrá zvesť šíri internetom. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Svet kresťanstva robí krok vpred. Stane sa súčasťou Postoy.sk

Svet kresťanstva robí krok vpred. Stane sa súčasťou Postoy.sk | Správy Výveska | Scoop.it
Po rokoch samostatného fungovania sa Svet kresťana stane súčasťou väčšieho projektu. Témy, pre ktoré ste ho navštevovali, nájdete aj naďalej. V ešte väčšom množstve a vyššej kvalite.
Christin's insight:

Svet kresťanstva sa už čoskoro stane súčasťou portálu Postoy.sk. Spoločnými silami chceme v septembri spustiť internetový konzervatívny denník. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Svet kresťanstva: František plánuje navštíviť Fatimu

Svet kresťanstva: František plánuje navštíviť Fatimu | Správy Výveska | Scoop.it

Biskup Fatimy po stretnutí s pápežom oznámil, že František by chcel v roku 2017 navštíviť mariánske pútnické miesto.

Christin's insight:

 Hlavu Katolíckej cirkvi do Portugalska už oficiálne pozvala vláda aj miestna konferencia biskupov. Lisabonský arcibiskup, kardinál Manuel José Macário do Nascimento Clemente povedal, že vo Vatikáne sa o ceste Františka do Fatimy hovorí ako o hotovej veci.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Vlastná predstava Boha

Vlastná predstava Boha | Správy Výveska | Scoop.it
Keď čítame, ako Lystrania vedú býky s vencami a chcú obetovať apoštolom, chce sa nám pousmiať na ich zbrklosti a hlúposti. Ale... naozaj je to správanie až také hlúpe a neobvyklé? Tí ľudia si proste zapasovali to, čo videli, do svojich predstáv o Bohu (prípadne bohoch, v ich prípade). Mali svoje vlastné schémy; a akonáhle sa niečo Božie objavilo, hneď si to do svojich schém zaradili, bez toho, aby čokoľvek počúvali.
Naozaj je to hlúpe sa takto správať; ale ako často sa nám to deje! Na základe ne
Christin's insight:

Dnešné zamyslenie k evanjeliu napísal o. Ondrej Chrvala.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Prirodzene k bábätku

Prirodzene k bábätku | Správy Výveska | Scoop.it
O metódach prirodzeného plánovania rodičovstva sa najčastejšie hovorí v súvislosti s predchádzaním počatiu. Oveľa menej sú však prezentované ako pomoc manželom, ktorí sa o bábätko snažia, no nedarí sa im. Cesta+ v spolupráci s Ligou pár pár prináša svedectvá tých, ktorým prirodzené metódy dopomohli k najmenším členom rodiny.
Christin's insight:

Možnosť Lukáškovej adopcie nám oznámili 6.7.2005. Vtedy sme ešte netušili, že manželka po dlhých rokoch čakania otehotnela v tomto 3. sledovanom cykle. Nemôžem to komentovať inak, iba tak, že Božie milosrdenstvo je veľké a veľa pomôže príhovor rôznych svätých," dodáva. ,,Manželka je teraz v treťom mesiaci tehotenstva a Lukáško bude mať tri mesiace," uzatvára dnes šťastný otec.

© Copyright www.cestaplus.sk
Viac na: http://www.cestaplus.sk/tema/mesiac/maj_2015/prirodzene-k-babatku

more...
No comment yet.
Scoop.it!

10 možných riešení, keď sa dieťa hnevá

10 možných riešení, keď sa dieťa hnevá | Správy Výveska | Scoop.it
Skúšali sme sa pomocou otázok a nápoved zamyslieť nad svojim vlastným hnevom (čo nás hnevá, kedy najčastejšie sa hneváme, ako sme sa hnevali v pôvodnej rodine) a tiež sme sa snažili vysledovať, prečo a kedy sa hnevá naše dieťa.
Christin's insight:

V tomto článku sa zameriavajú na jednotlivé riešenia výbuchov hnevu u dieťaťa. Prečítajte si zoznam návrhov, ako by ste mohli riešiť hnev vášho dieťaťa.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Diabol tadiaľto už prešiel

Diabol tadiaľto už prešiel | Správy Výveska | Scoop.it
Zvláštne stretnutia. Rozhovory. Každý iný a v každom príbehu kúsok zla a väčšia miera nádeje a dobra. Ak chcete, ponúkam vám podelenie sa z jedného stopu s jednou mojou vzácnou kamarátkou.
Christin's insight:

Ďalšie zážitky saleziána Róberta Flamíka na ceste stopom.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ján Filc: Úspešný hokejový tím je ako dobré hudobné teleso

Ján Filc: Úspešný hokejový tím je ako dobré hudobné teleso | Správy Výveska | Scoop.it
A máme to tu opäť! V Prahe a Ostrave sa začali majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Trvať budú do 17. mája. Pre Slovensko v tomto čase nebude nič dôležitejšie ako hokej. Bude sa tešiť z krásnej hry a znovu živiť nádej na podobný úspech, aký sa podaril Jánovi Filcovi a jeho zverencom v roku 2002. S našim najúspešnejším hokejovým trénerom sme sa vrátili do minulosti, ale...
Christin's insight:

Ján Filc: "„Zlaté teľa“ sa stalo v živote veľkej časti obyvateľov tzv. civilizovaného sveta dominantným cieľom, pred plnením ktorého ustupujú iné, dôležitejšie životné hodnoty. Som presvedčený, že jednou z funkcií športu hlavne u mládeže má byť i poznanie váhy týchto hodnôt v živote človeka. Športový profesionál, ktorý sa dokáže na veľmi dobrej úrovni ekonomicky zaopatriť je však skôr výnimkou ako pravidlom – cieľom dlhodobej športovej prípravy je práve ten proces prinášajúci pozitíva nielen v športovom ale i v osobnostnom raste. Špičkový športovec je dôsledkom stretu talentu, zdravia, pracovitosti, materiálnych a sociálnych podmienok ale i veľkej porcie šťastia."

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Na inauguráciu nového veliteľa Švajčiarskej gardy prišiel aj Svätý Otec

Na inauguráciu nového veliteľa Švajčiarskej gardy prišiel aj Svätý Otec | Správy Výveska | Scoop.it
Na inauguráciu nového veliteľa Švajčiarskej gardy prišiel aj Svätý Otec
Christin's insight:

Plukovníka Christopha Grafa Svätý Otec vymenoval za veliteľa 7. februára 2015. Vojenský akt sa konal po svätej omši, ktorú v kostole nemeckého cintorína Camposanto Teutonico slávil štátny sekretár kardinál Pietro Parolin.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Snažíte sa ne/otehotnieť? Pomôžte nám v prieskume.

Snažíte sa ne/otehotnieť? Pomôžte nám v prieskume. | Správy Výveska | Scoop.it
V polovici júna 2015  sa v Miláne uskutoční Svetový kongres prirodzeného plánovania rodičovstva: Zo Slovenska sa ho zúčastnia zástupcovia občianskeho združenia Liga pár páru, ktoré sa venuje pomoci párom snažiacim sa predchádzať alebo dosiahnuť počatie.
Christin's insight:

Chceli by sme vás poprosiť o zapopjenie sa do prieskumu  využívania rôznych metód regulácie počatia prostredníctvom anonymného online dotazníka Ligy pár páru. Zapojte sa a pomôžete dobrej veci.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Hillary a kresťania ako občania druhej kategórie

Hillary a kresťania ako občania druhej kategórie | Správy Výveska | Scoop.it
Pred pár rokmi som v Istanbule navštívil jednu z mála synagóg, ktoré zostali v celom Turecku. Niekoľko týždňov predtým v nej vybuchla bomba ako reakcia na akýsi vtedajší incident medzi Izraelčanmi a Palestíncami, no vďaka bezpečnostnej službe a hrubému vonkajšiemu múru bola relatívne nepoškodená.
Christin's insight:

Hillary Clintonová vyzvala Američanov na zmenu náboženského zmýšľania, pretože ohrozuje právo na potrat, antikoncepciu a postavenie žien v spoločnosti. Bude jednou z hlavných kandidátov na prezidenta USA.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Adela Banášová nevystúpi na festivale Lumen - stanovisko trnavskej arcidiecézy

Adela Banášová nevystúpi na festivale Lumen - stanovisko trnavskej arcidiecézy | Správy Výveska | Scoop.it
TRNAVA 2. mája 2015 - Tlačové oddelenie Arcibiskupského úradu vydalo stanovisko, ktorým reaguje na medializovanú zmenu programu Festivalu Lumen 2015 v Trnave. Stanovisko vám prinášame v plnom znení:
Christin's insight:

Zrušenie talkshow Adely Banášovej na festivale Lumen na podnet arcibiskupa Orosha vyvolal vášnivé reakcie v médiách. Tlačové oddelenie Arcibiskupského úradu vydalo stanovisko, ktorým reaguje na medializovanú zmenu programu Festivalu Lumen 2015 v Trnave: "K neľahkému rozhodnutiu trnavský arcibiskup pristúpil po dlhom zvažovaní, ktoré si vyžiadalo množstvo podnetov prichádzajúcich na jeho adresu po tom, čo boli zverejnené detaily o tohtoročnom festivale. Nemalé množstvo ľudí totiž vyjadrilo presvedčenie, že pre spomenutú talkshow vidia vhodnejšie fóra, než festival kresťanskej hudby v Trnave."

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Aby bola P15 PEKNÁ

Aby bola P15 PEKNÁ | Správy Výveska | Scoop.it
V nedeľu 3. mája sa v Banskej Bystrici stretli dobrovoľníci výtvarného tímu s režisérom P15 Pavlom Dankom. Ten im odhalil všetky detaily programu a príprav P15, aby sa mohli pustiť do práce.
Christin's insight:

Ďalšia skupina dobrovoľníkov Národného stretnutia mládeže P15 už začala pracovať! Tu je predstavenie výtvarného tímu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Dve teologické fakulty majú staronových dekanov

Dve teologické fakulty majú staronových dekanov | Správy Výveska | Scoop.it
Cyril Hišem naďalej povedie Teologickú fakultu Katolíckej univerzity a Miloš Lichner ostáva na čele Teologickej fakulty Trnavskej univerzity. V stredu o tom rozhodli akademické senáty fakúlt.
Christin's insight:

Dve teologické fakulty majú staronových dekanov. Cyril Hišem naďalej povedie Teologickú fakultu Katolíckej univerzity a Miloš Lichner (na obr.) ostáva na čele Teologickej fakulty Trnavskej univerzity.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

František, Róbert a António / Christnet.cz

František, Róbert a António / Christnet.cz | Správy Výveska | Scoop.it
V čase, keď sa Benedikt, na prekvapenie mnohých, rozhodol zo svojho rímskeho stolca odstúpiť, bol som pozývaný do TA3 ako jeden z komentátorov vatikánskych premien. V okamihu zvolenia nového pápeža som sedel v televíznom štúdiu. Mal som zareagovať. Bol som Františkom úprimne zaskočený: „Vyzerá ako človek, ktorého prezliekli za pápeža.“ 
Christin's insight:


Názor Daniela Pastirčáka

"Slovensko má však ešte jednu tvár, staršiu, tvár známu dávno pred tým, než sa na scéne objavil arcibiskup Bezák. Tvár obyčajného pešiaka, saleziána Antona Srholca. Tento odvážny pokorný muž najprv nevyhovoval komunistom. Desať rokov si odsedel v komunistickej väznici. Po páde komunizmu sa ukázalo, že nevyhovuje ani slovenskej cirkevnej hierarchii. Z vôle arcibiskupa Sokola bol otec Srholec pozbavený pastorácie a odsunutý na okraj cirkvi. "


more...
No comment yet.
Scoop.it!

Svet kresťanstva: Pápež dokončil novú encykliku

Svet kresťanstva: Pápež dokončil novú encykliku | Správy Výveska | Scoop.it

Encyklika pápeža Františka o životnom prostredí by mala vyjsť koncom mája alebo začiatkom júna.

Christin's insight:

 Dávnejšie je známe, že sa v nej venuje ochrane životného prostredia. Nepôjde však o enviromentálny dokument. Pod ekológiou pápeži nechápu len ochranu prírody, ale celého ľudského prostredia.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Islamský štát popravil 300 Jezídov, v ohrození sú ďalšie tisíce

Islamský štát popravil 300 Jezídov, v ohrození sú ďalšie tisíce | Správy Výveska | Scoop.it
Skupina až tristo zastrelených zrejme patrila k Jezídom, ktorých vlani v lete zajali radikáli.
Christin's insight:

Faktom je, že IS zadržiava v Mósule najmenej tritisíc Jezídov, ktorí sú vydaní napospas militantom s nepredvídateľným správaním. V januári IS prepustila asi 200 Jezídov. Išlo o starých, chorých a invalidných ľudí. Kurdské zdroje vtedy hlásili, že ich pustili preto, lebo sa nevedeli o nich postarať.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Pápež František v nedeľnom príhovore: Ozajstného kresťana poznať po ovocí

Pápež František v nedeľnom príhovore: Ozajstného kresťana poznať po ovocí | Správy Výveska | Scoop.it
Pápež František v nedeľnom príhovore: Ozajstného kresťana poznať po ovocí
Christin's insight:

V súvislosti s Dňom detí, ktoré sú obeťami násilia poďakoval Asociácii Meter za úsilie, ktoré vyvíja na predchádzanie zločinom páchaných na deťoch a všetkých vyzval k angažovanosti na obranu a ochranu každej ľudskej osoby, osobitne detí.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Slovenská lekárka v Iraku: Utečencom pred islamistami ostali len šaty na tele

Slovenská lekárka v Iraku: Utečencom pred islamistami ostali len šaty na tele | Správy Výveska | Scoop.it
Pôsobila v Kambodži, Indii a teraz v Iraku. Slovenská lekárka ZUZANA DUDOVÁ tvrdí, že príbehy mnohých utečencov sa podobajú genocíde v Rwande či Arménsku. 
Christin's insight:

Štátne orgány si chcú zachovať riadiace postavenie, naoko sa k medzinárodným organizáciám správajú priateľsky a vďačne, no v skutočnosti ich vnímajú ako konkurenciu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Dievča s rozkvitnutými vlasmi

Dievča s rozkvitnutými vlasmi | Správy Výveska | Scoop.it
Nedávno som sa stretol s veľmi pekným výrazom – dievča s rozkvitnutými vlasmi. Áno, kedy vlastne ľudský duch rozkvitne niečím pekným? Vtedy, keď mu doprajeme počuť krásne a nežné slová. Ježiš dnes v evanjeliu chváli – vy ste čistí. Povzbudzuje, oceňuje, dvíha ...
Ľudské slovo je mocná zbraň. Naše okolie sa zvykne vyjadrovať na našu adresu a či chceme, či nechceme, vždy nás to ovplyvní. Ak budeme stále dookola počuť niečo smutné, nakoniec tomu aj sami uveríme, lebo bohužiaľ ľudia sú viac štedr
Christin's insight:

Zamyslenie k dnešnému evanjeliu od Tomáša Jellúša SJ.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Svätý Otec na Twitteri: Kristova láska nás robí schopnými odpúšťať

Svätý Otec na Twitteri: Kristova láska nás robí schopnými odpúšťať | Správy Výveska | Scoop.it
Svätý Otec na Twitteri: Kristova láska nás robí schopnými odpúšťať
Christin's insight:

Včera Svätý Otec František zverejnil ďalší tvít.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Tri priority pápeža Františka pre CVX - Spoločenstvo kresťanského života

Tri priority pápeža Františka pre CVX - Spoločenstvo kresťanského života | Správy Výveska | Scoop.it
Prinášame text príhovoru Svätého Otca Františka členom Spoločenstva kresťanského života (CVX) z celého Talianska, s ktorými sa stretol 30. apríla 2015 v Aule Pavla VI. vo Vatikáne za účasti ďalších laických združení a spoločenstiev s ignaciánskou spiritualitou.
Christin's insight:

Pápež František ponúkol niekoľko línií pre cestu duchovného a komunitného života pre CVX: šíriť kultúru spravodlivosti a pokoja, pastorácia rodín a misijnosť.

CVX pôsobí aj na Slovensku. Viac sa dozviete na webovej stránke CVX.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Na čo nezabudnúť pred prvým svätým prijímaním

Na čo nezabudnúť pred prvým svätým prijímaním | Správy Výveska | Scoop.it
Keď chystáte prvé sväté prijímanie, a ešte je to k tomu prvý raz, budete prekvapení, na čo všetko treba myslieť pre pokojný priebeh. Ponúkame vám zopár rád k najdôležitejším veciam, aby táto slávnosť aj u vás prebehla v pokoji.
Christin's insight:

Je fajn dať darček aj dieťaťu: kedysi boli zvykom hodinky, ale dar by nemal presahovať veľkú finančnú hodnotu, aby nezatienil hodnotu a poslanie slávnosti. Skôr by malo ísť o symbolický darček, vhodná je dobrá knižka, ponuka z kresťanských vydavateľstiev je veľmi dobrá.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Vojvodkyňa Kate Middleton porodila dcéru

Vojvodkyňa Kate Middleton porodila dcéru | Správy Výveska | Scoop.it
Fanúšikovia kráľovskej rodiny sa už pred nemocnicou nevedeli dočkať.
Christin's insight:

Vojvodkyni Kate Middleton a princovi Williamovi sa narodila dcéra! Kráľovskému páru srdečne blahoželáme :)

more...
No comment yet.