Správy Výveska
Follow
Find
1.7M views | +912 today
 
Scoop.it!

Bůh dokazatelně existuje, říká český vědec Miloslav Král

Bůh dokazatelně existuje, říká český vědec Miloslav Král | Správy Výveska | Scoop.it
Nově vydáná kniha docenta Ing. Miloslav Král, CSc. vědecky vysvětluje existenci Boha. Jeden z mála vědců, který spojil řadu vědních oborů k tomu, aby dokázal existenci Boha.
more...
No comment yet.
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Scoop.it!

Človek zo špajzy: o ideologickom gete v denníku SME (z blogu)

Človek zo špajzy: o ideologickom gete v denníku SME (z blogu) | Správy Výveska | Scoop.it
Július Satinský v jednom vystúpení rozprával, ako sa raz umáral nad existenčnou otázkou o pôvode ľudského života: „Odkiaľ je človek?“ V kuchyni dostal nápad: zašiel do špajzy a nazad. Vzápätí sa mu naskytla pohotová odpoveď: „Človek prišiel zo špajzy.“
Christin's insight:

Názorové geto liberálnych médií neprekvapuje. Zástancovia „slobody“ zabiť nenarodené dieťa v ňom potrebujú zakryť svoje veľké rozpaky, lebo už dávno vedia, že neťahajú za kratší koniec humanizmu. Ale za opačný.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Pápež pravdepodobne budúci rok navštívi Mexiko

Pápež pravdepodobne budúci rok navštívi Mexiko | Správy Výveska | Scoop.it
Začína sa konkretizovať plán pápežovej cesty do Mexika – potvrdil vatikánsky hovorca reagujúc na otázky novinárov.
Christin's insight:

Pápež túži ísť do Mexika, ako to dobre vieme, keďže on sám to viackrát povedal. Existuje plán uskutočniť túto cestu budúci rok a boli preň vykonané konkrétne kroky.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

4 dôvody, prečo by si mal povzbudzovať ľudí okolo seba

4 dôvody, prečo by si mal povzbudzovať ľudí okolo seba | Správy Výveska | Scoop.it

Minulý týždeň som dočítal knihu od Joyce Mayer s názvom Od zlozvykom k dobrým návykom, kde píše o tom, že je dôležité si budovať dobré zvyky. Či už je to pravidelný šport, alebo modlitebný život či dokonca hovoriť o sebe nahlas dobré veci, ktorým sami v tom bode neveríme.

Christin's insight:

Je veľmi dôležité, aby nás rodina a ľudia vnímali ako povzbudzovačov a tých, čo neočakávajú fantastický výkon pred ich prijatím.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Druhý pracovný deň synody: Dôraz na nádej a pozitívne ohlasovanie

Druhý pracovný deň synody: Dôraz na nádej a pozitívne ohlasovanie | Správy Výveska | Scoop.it
Druhý pracovný deň synody patril dopoludnia zasadaniu v pléne a popoludní stretnutiam menších skupín podľa jazykov. Okrem P. Lombardiho jeho obsah priblížili novinárom arcibiskup Durocher z Kanady a arcibiskup Celli, predseda Pápežskej rady pre spoločenskú komunikáciu.
Christin's insight:

O 13. hodine sa opäť konal brífing, na ktorom boli novinárom k dispozícii aj kanadský účastník synody arcibiskup Paul-André Durocher a arcibiskup Claudio Maria Celli, predseda Pápežskej rady pre spoločenskú komunikáciu.

Ako informoval páter Federico Lombardi, na úvod dnešného ranného zasadnutia sa synodálnym otcom krátko prihovoril Svätý Otec, pričom sa dotkol dvoch bodov:

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Šéf katolíckej cirkvi na Slovensku vyzval parlament: Žiadame obmedzenie interupcií!

Šéf katolíckej cirkvi na Slovensku vyzval parlament: Žiadame obmedzenie interupcií! | Správy Výveska | Scoop.it
redseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Stanislav Zvolenský verí, že sa nájde dostatok odvážnych, múdrych a mravných verejných predstaviteľov, ktorí vo svojom svedomí pochopia, že je nevyhnutné obmedziť interrupcie predovšetkým zo sociálnych dôvodov a z dôvodu pohlavia dieťaťa.
Christin's insight:

Slovensko potrebuje múdru rodinnú politiku, ktorá odvráti narastajúcu demografickú krízu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Michalčík: Nechceli sme z pochodu politickú manifestáciu

Michalčík: Nechceli sme z pochodu politickú manifestáciu | Správy Výveska | Scoop.it
Na pochod za život prišli desaťtistíce ľudí, no už o pár dní o ňom nebolo veľa počuť. Pýtali sme sa hlavného koordinátora pochodu Marka Michalčíka, či mali politici pocítiť väčší tlak a čo bude ďalej s požiadavkami organizátorov.
Christin's insight:

Chceme sa pozrieť na programy jednotlivých politických strán a konfrontovať ich so zámermi národného pochodu. Pochod je udalosť, ku ktorej sa stále môžeme a chceme vracať. Bol by som tiež rád, keby sa v tomto pridali aj iné pro life organizácie a novinári.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Novinársky brífing po začiatku synodálnych prác: Kľúčová úloha kresťanských spoločenstiev

Novinársky brífing po začiatku synodálnych prác: Kľúčová úloha kresťanských spoločenstiev | Správy Výveska | Scoop.it
V prvý deň prác synody sa konal v Tlačovom stredisku Svätej stolice brífing, na ktorom sa zúčastnili kardinál Péter Erdő, generálny relátor synody, kardinál André Vingt-Trois, predsedajúci delegát a Mons. Bruno Forte, osobitný sekretár synody.
Christin's insight:


Základným fenoménom, ktorý vzišiel z týchto diskusií, je mohutná prítomnosť a kľúčová úloha kresťanských spoločenstiev zložených z dobrých rodín, ktoré si navzájom pomáhajú, ktoré už majú významnú úlohu v mnohých farnostiach, v mnohých hnutiach, aj pri odovzdávaní viery, a ktoré majú mnohé prostriedky pre ľudskú prípravu mladých na manželstvo, na rodinu, pre sprevádzanie manželských párov a pre pomoc vo chvíľach krízy, aj v situáciách existenčných problémov, ako nezamestnanosť, neistota práce, choroba a podobne.


more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ján Hallon – Môžeme zvíťaziť iba keď….

Ján Hallon – Môžeme zvíťaziť iba keď…. | Správy Výveska | Scoop.it
Ján Hallon na 22.charizmatickej konferencii v Trnave hovorí o tom, kedy môžeme víťaziť v boji a v duchovnej "vojne", ktorá prebieha aj v dnešných časoch. Chceš vedieť ako? Vypočuj si zaujímavú prednášku a rozhodni sa sám/sama...
Christin's insight:

Ján Hallon na 22.charizmatickej konferencii v Trnave hovorí o tom, kedy môžeme víťaziť v boji a v duchovnej “vojne”, ktorá prebieha aj v dnešných časoch. Chceš vedieť ako? Vypočuj si zaujímavú prednášku a rozhodni sa sám/sama…

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Duchovné sprevádzanie dieťaťa: bez spoločnej modlitby to nejde

Duchovné sprevádzanie dieťaťa: bez spoločnej modlitby to nejde | Správy Výveska | Scoop.it
Dieťa môže z každodennej modlitby zistiť, kto je Boh, kým je on pre nás a my pre neho. Začať hovoriť o Božích vlastnostiach je zbytočné, pretože je to pre dieťa príliš abstraktné.
Christin's insight:

Netreba začínať s definíciami, ale skočme s deťmi rovno do modlitbového života – do života ďakovania a prosieb. Nechajme dieťa hovoriť vlastným jazykom, modlime sa spolu pravidelne a spoločne sa učme, že modliť sa dá kedykoľvek a kdekoľvek.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Homília Mons. Bernard Bober- Obišovce 2015

Homília Mons. Bernard Bober- Obišovce 2015 | Správy Výveska | Scoop.it
Milí bratia kňazi, diakoni, seminaristi, rehoľné sestry, milí mariánski ctitelia a pútnici, zhromaždení tu na mariánskom vŕšku Putnok v Obišovciach, ako aj vy všetci, čo nás sledujete prostredníctvom vysielania Slovenskej televízie, drahí bratia a sestry v Kristovi!
Christin's insight:

Mons. Bernard Bober v Obišovciach: "Buďme zdravo hrdí na to, že sme katolíci, a že máme dobrú a mocnú Matku Máriu, ktorá reťazou perál našich modlitieb zaháňa každú neistotu, láme sily zla a strach premieňa na pokoj a radosť!"

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Pápež presadil na synode konzervatívcov aj liberálov

Pápež presadil na synode konzervatívcov aj liberálov | Správy Výveska | Scoop.it
Začatá Synoda biskupov o rodine sa od minuloročného mimoriadneho zasadania líši nielen v postupe prác, ale aj v zložení účastníkov. Kým minulý rok o rodine diskutovalo 253 účastníkov, tento rok sa diskusií zúčastňuje až 359 ľudí.
Christin's insight:

Na synode o rodine oproti minulému roku pribudlo viacero zaujímavých mien. Ale niekoľko aj ubudlo. Pozrite si prehľad zloženia účastníkov synodálneho zhromaždenia.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Angela Merkelová odporúča chodenie do kostola

Angela Merkelová  odporúča chodenie do kostola | Správy Výveska | Scoop.it
Nemecká kancelárka Angela Merkelová povzbudila kresťanov v Európe, aby vyznávali svoju vieru a častejšie navštevovali bohoslužby, namiesto toho, aby mali strach zo zbožných moslimov.
Christin's insight:

Merkelová vyzvala Európanov, aby sa zaoberali vlastnou kresťanskou kultúrou: „Majme predsa odvahu povedať, že sme kresťanmi; majme odvahu povedať, že vstupujeme do dialógu; majme potom ale prosím aj tradíciu, opäť navštevujme bohoslužby, buďme trocha zbehlí v Biblii a buďme schopní možno i vysvetliť obraz v kostole.“

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Úvodné slová pápeža synodálnym otcom: Umožniť pôsobenie Ducha Svätého

Úvodné slová pápeža synodálnym otcom: Umožniť pôsobenie Ducha Svätého | Správy Výveska | Scoop.it
Vatikán 5. októbra – V plnom znení prinášame príhovor Svätého Otca Františka pri prvej kongregácii 14. riadneho generálneho zasadania Biskupskej synody vo Vatikáne dňa 5. októbra 2015 v Synodálnej aule
Christin's insight:

„Synoda, ako vieme, je spoločným kráčaním v duchu kolegiality a synodality, odvážne uplatňujúc priamosť, pastorálnu a doktrinálnu horlivosť, múdrosť a úprimnosť, a majúc vždy pred očami dobro Cirkvi, rodín, a najvyšší zákon - spásu duší (suprema lex salus animarum, porov. Kán. 1752).“

more...
No comment yet.
Scoop.it!

VIDEO: Do kín vstupuje dokument o Antonovi Srholcovi

VIDEO: Do kín vstupuje dokument o Antonovi Srholcovi | Správy Výveska | Scoop.it
Do kín mieri dlhoočakávaný dokument Anton Srholec o živote človeka, ktorý nikdy neopustil svoje zásady - milovať ľudí a Boha napriek životným okolnostiam a bojovať za lepší svet. Režisérka Alena Čermáková sledovala život tejto výnimočnej osobnosti slovenského kultúrneho života osem rokov.
Christin's insight:

Do kín vstupuje dokumentárny film o životnej ceste Antona Srholca, človeka, ktorý nikdy neopustil svoje zásady – milovať ľudí a Boha a bojovať za lepší svet. Režisérka Alena Čermáková sledovala život tejto výnimočnej osobnosti slovenského kultúrneho života osem rokov.

Premietanie filmu o Antonovi Srholcovi 10.10.2015 v kinosále Nivy v Bratislave.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Terézia Rončáková - Stačí povedať Bohu: milujem Ťa

Terézia Rončáková - Stačí povedať Bohu: milujem Ťa | Správy Výveska | Scoop.it
Novinári o svojej práci často zvyknú hovoriť, že najvzácnejšie na nej sú stretnutia so vzácnymi ľuďmi. Status novinára otvára dvere k mnohým vnútorne bohatým ľuďom, ktorí sa o seba delia s verejnosťou. Platilo to aj o mne.
Christin's insight:

V čase, keď som sa liečila zo sebectva, som sa „zrazu“ vyliečila aj z mnoho rokov trvajúcej fyzickej choroby. Cítila som úzke spojenie choroby s uzavretosťou a zdravia s otvorenosťou.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Storočný kňaz: Stále bojujem s diablom

Storočný kňaz: Stále bojujem s diablom | Správy Výveska | Scoop.it
Hľadajte len Boha, radí 100-ročný španielsky kňaz mladým seminaristom.
Christin's insight:

Skúsený kňaz vyzýva mladých seminaristov, aby hľadali len Boha. Najistejšou ochranou je podľa neho modlitba. O tých, ktorí rozhovor s Bohom vnímajú ako stratu času, hovorí, že nevedia, čo znamená byť skutočným kresťanom. „O Ježišovi možno niečo počuli, no nevedia o ňom nič. Ak by ho naozaj spoznali, vyhľadávali by ho,“ dodal kňaz, ktorý je zároveň veľkým ctiteľom Panny Márie.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Události, komentáře — Česká televize

Události, komentáře — Česká televize | Správy Výveska | Scoop.it
Témata: Kvóty: nejednotný kabinet; Ruské angažmá v Sýrii; Vzpomínka na Václava Havla; Změna v čele TOP 09; Babiš vs. Kalousek; EU bez Velké Británie? Moderuje: Lukáš Dolanský.
Christin's insight:

Tvrdé a reálne slová Magdy Vášaryovej na našu adresu ohľadom utečencov. Poslankyňa a herečka upozorňuje, že sme sa spreneverili kresťanským hodnotám a kresťanstvu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Svätý Otec v rannej homílii: Poslušnosť Božej vôli robí zázraky

Svätý Otec v rannej homílii: Poslušnosť Božej vôli robí zázraky | Správy Výveska | Scoop.it
Chráňme sa toho, aby sme mali tvrdé srdce, ktoré Božiemu milosrdenstvu nedovolí vstúpiť. Pred týmto varoval pápež František počas svätej omše, ktorú slávil v kaplnke Domu sv. Marty ešte pred začiatkom zasadania v Synodálnej aule.
Christin's insight:

Svätý Otec František v homílii vyzval nevzpierať sa Pánovmu milosrdenstvu a neuprednostňovať pred ním naše vlastné myšlienky alebo zoznam prikázaní, ktoré majú byť dodržané.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ticho po pochode

Ticho po pochode | Správy Výveska | Scoop.it
Bratislavský Pochod za život bol skvelou manifestáciou. Mal však jednu chybičku krásy: chýbala mu politická koncovka.
Christin's insight:

Kým na dúhových pochodoch sa stále opakujú dve-tri jasné „ľudskoprávne“ požiadavky, tu takéto dva-tri jasné programové body chýbali – nezazneli z tribúny pred desaťtisícovými davmi ani v nasledujúce dni. Aj preto sa pochod tak rekordne rýchlo mediálne aj politicky rozplynul.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

o. Vella – Zrieknutie sa Zlého

o. Vella – Zrieknutie sa Zlého | Správy Výveska | Scoop.it

Elias Vella vysvetľuje, ako je možné zrieknuť sa Zlého. 

Christin's insight:

Elias Vella vysvetľuje, ako je možné zrieknuť sa Zlého. Najbezpečnejší spôsob je autoexorcizmus…Čo to je? Dozviete sa v krátkej odpovedi pátra Vellu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Odvážna nevesta? Mladoženích ostal v nemom úžase!

Odvážna nevesta? Mladoženích ostal v nemom úžase! | Správy Výveska | Scoop.it
Aj vy máte radi netradičné, romantické, tak trochu adrenalínové svadby? Na internete koluje video, ktoré sa stalo za posledný mesiac hitom medzi všetkými fanúšikmi romantických a netypických svadobných obradov. Píše Monika Ujlacká.
Christin's insight:

To, že nevesta je žena činu sme mohli vidieť aj na tom, ako do nečakaného prekvapenia zapriahla svojho otca Charlesa Tøsseho. O takomto čase si mladomanželia zrejme užívajú spoločný manželský život a ktovie, možno nevesta začala ženícha učiť aj spievať :-)

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Rozdané karty

Rozdané karty | Správy Výveska | Scoop.it
Už to začalo, diskusia môže začať. Diskusia kompetentných a vybraných, aby odpovedali na otázky dnešnej doby s pohľadom na rodinu. Pápež František hneď dáva impulzy: Čo znamená prežívanie samoty, život lásky medzi mužom a ženou, a spoločenstvo rodiny?
Christin's insight:

Myslím, že už vytriezveli všetci, ktorí robili z pápeža obyčajného liberála. Iste o chvíľu vytriezvejú aj tí, ktorí z neho (po vydaní encykliky Laudato si) robia komunistu. Ale ako hovorí jeden známy: “František je hráč!”, pre jeho veľké srdce, a pretože si nezoblieka sutanu. No na dnes stačí!

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Synoda o rodině - hlásat zásadu, nebo pomáhat lidem na cestě?

Synoda o rodině - hlásat zásadu, nebo pomáhat lidem na cestě? | Správy Výveska | Scoop.it
Řádná biskupská synoda o rodině (4. 10. 2015 – 25. 10. 2015) a témata, nastolená synodou mimořádnou (2014) vzbuzují obavy, očekávání a zdá se, že mnohdy i vášně. Došlo totiž k situaci, kdy diskuse působí dojmem, jako by tématem synody byla a měla být pouze otázka rozvedených a znovu (občansky) sezdaných a jejich přístup ke svátostem.
Christin's insight:

Je namístě mít naději, že biskupové v čele s papežem Františkem udělají na synodě to dobré, co je v současné době uskutečnitelné. Návrat do starých zlatých časů (které nikdy nebyly!) ani únik do nebeské skutečnosti (v níž doufáme) není reálný. Žádoucí je spojení dobrých sil a úmyslů v církvi k dobrým cílům. K tomu ovšem ultimáta nevedou, ať jsou z kterékoliv pozice.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

V čom má Vladimír Putin navrch pred Západom

V čom má Vladimír Putin navrch pred Západom | Správy Výveska | Scoop.it
Reč bude o Sýrii a ruskej intervencii v tamojšej vojne. A hoci Vladimír Putin Islamský štát poraziť nedokáže, tri iné víťazstvá má na dosah.
Christin's insight:

Situácia v Sýrii je naďalej nejasná a viacmenej bez rozumného východiska. Aktuálne sa iniciatívy chopilo Rusko a ťažko predpokladať, ako to vlastne dopadne.


Aktuálne angažovanie sa Ruska v Sýrii vyvolalo vlnu komentárov: Prečo Američania v Sýrii zlyhali (aktuality.sk) alebo O čo ide Putinovi v Sýrii? (konzervativnyvyber.sk)

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Dobrovoľníci P15 v Poprade ušetrili svojou dobrovoľníckou prácou vyše 47 tis. €

Dobrovoľníci P15 v Poprade ušetrili svojou dobrovoľníckou prácou vyše 47 tis. € | Správy Výveska | Scoop.it
Bratislava 5. októbra (TK KBS) Vyše 47 tisíc eur ušetrili toto leto dobrovoľníci, ktorí sa zapojili do organizácie a príprav letného Národného stretnutia mládeže P15. Vyplýva to zo štatistiky, ktorú vypracovali po prvýkrát po skončení podujatia.
Christin's insight:

„Z výsledkov vyplýva, že počas príprav, ktoré trvali jeden a pol roka, spolu odpracovali takmer 22 tisíc hodín bez nároku odmenu. Na príprave sa podieľalo vyše štyristo dobrovoľníkov.“

more...
No comment yet.