Správy Výveska
2.3M views | +88 today
Follow
 
Scoop.it!

Františkova Radosť evanjelia, Putin a IOR

Františkova Radosť evanjelia, Putin a IOR | Správy Výveska | Scoop.it
Koniec Roku viery, ktorý s predstihom týždňa predznamenal aj koniec liturgického roka západného obradu katolíckej cirkvi, sa niesol v znamení viacerých významných udalostí.
more...
No comment yet.
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Scoop.it!

Líder moslimov v Taliansku žiada polygamiu. Argumentuje homozväzkami

Líder moslimov v Taliansku žiada polygamiu. Argumentuje homozväzkami | Správy Výveska | Scoop.it
V Taliansku sa od augusta môžu uzatvárať zväzky medzi pármi rovnakého pohlavia. Tak to bolo aj v piatok 5. augusta, keď starosta Milána Giuseppe Sala potvrdil zväzok medzi dvomi gaymi.
Christin's insight:

Ak sú homosexuálne zväzky občianskym právom, tak potom polygamia tiež, vyjadril sa jeden z moslimských lídrov v Taliansku. Ide o odvážnu argumentáciu proti homosexuálnym zväzkom.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Gaboltov 2016 – J.Ex.Mons.Bernard Bober: Blízko pri Márii

Gaboltov 2016 – J.Ex.Mons.Bernard Bober: Blízko pri Márii | Správy Výveska | Scoop.it
Ponúkame Vám záznam z kázne J.Ex.Mons. Bernarda Bobera, košického arcibiskupa – metropolitu na arcidiecéznej púti v Gaboltove.
Christin's insight:

Boh sa opakovane priznáva k nám, priznáva sa k svojim deťom. Priznávame sa aj my k nemu? My veriaci vzájomne tvoríme rodinu zjednotenú v Kristovi. Mária je našou Matkou, ak zostaneme pod jej ochranou, nebudeme už pod vplyvom tohto sveta, ale budeme sa báť iba Boha. Blízko pri Márii odoláme tlaku doby, ona nikdy nedovolí, aby sme boli vtiahnutí do extrémizmu plného násilia a nenávisti voči cudzincom a inač zmýšľajúcim. Ona nám pomáha utvoriť si správny názor v zhode s evanjeliom.  Pomáha nám svoje sily vložiť do budovania Božieho kráľovstva a lásky, pokoja pre všetkých ľudí na zemi.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Synode valdézskych a metodistických cirkví zaslal pozdrav pápež František

Synode valdézskych a metodistických cirkví zaslal pozdrav pápež František | Správy Výveska | Scoop.it

Účastníkom Synody valdézskych a metodistických cirkví, ktorá sa koná v dňoch 21. – 26. augusta v Torre Pellice v oblasti Turína, zaslal Svätý Otec František pozdravný telegram.

Christin's insight:

Text je podpísaný kardinálom Pietrom Parolinom ako štátnym sekretárom Jeho Svätosti a je adresovaný biskupovi katolíckej diecézy Pinerolo Mons. De Bernardimu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Bude zavraždený kňaz Jacques Hamel blahorečený?

Bude zavraždený kňaz Jacques Hamel blahorečený? | Správy Výveska | Scoop.it

Francúzsky kňaz Jacques Hamel, ktorého pred tromi týždňami brutálne zavraždili islamskí radikáli, môže byť čoskoro blahorečený. "Keďže Jacques Hamel zomrel ako mučeník, nebude v prípade jeho blahorečenia potrebný zázrak," tvrdí arcibiskup Lebrun.

 
Christin's insight:

Úmysel otvoriť proces skúmania, ktorý k nemu vedie vyjadril arcibiskup Rouenu Dominique Lebrun. Neprihliadalo by sa tak na pravidlo, ktoré povoľuje otvoriť skúmanie až po piatich rokoch od smrti danej osoby. Smrť Jaquesa Hamela je podľa neho úplným svedectvom viery v Krista, ktorú 86-ročný kňaz zachoval až do konca.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Odklad školskej dochádzky môže zmeniť jeho život

Odklad školskej dochádzky môže zmeniť jeho život | Správy Výveska | Scoop.it
Aj vaše 6-ročné dieťa dostalo už školskú tašku a všetky tetky sa ho pýtajú, či sa už teší do školy? Ak je váš budúci školák ešte príliš hravý, máte čas ešte niečo podniknúť?
Christin's insight:

Ak sa vám zdá, že váš budúci školák je neposedný alebo príliš hravý, poraďte sa o jeho zaškolení radšej s odborníkom. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Prišiel si - Bezhranicna.sk

Prišiel si - Bezhranicna.sk | Správy Výveska | Scoop.it
Pamätám si, keď som ešte ako dievčatko ležala večer v posteli, hľadela von oknom na hviezdy a premýšľala o tebe. Aký asi budeš? Ako budeš vyzerať? Aké bude tvoje meno? Kedy prídeš? Kedy sa stretneme?
Christin's insight:

Snívala som o niekom, kto z mojej tváre spozná, či som smutná alebo nie a či mám dnes svoj deň. O niekom, kto ma bude poznať ako seba samého, a predsa ho budem neustále prekvapovať. Keď si prišiel, zistila som, koľko mám chýb. Láska k tebe ma motivuje byť lepšou...

 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Sestra Prema o Matke Tereze: Milosrdenstvo bolo jej druhou prirodzenosťou

Sestra Prema o Matke Tereze: Milosrdenstvo bolo jej druhou prirodzenosťou | Správy Výveska | Scoop.it
Generálna predstavená Kongregácie Misionárok lásky sestra Prema v rozhovore pre Vatikánsky rozhlas priblížila postoj, s akým sa sestry pripravujú na slávnosť, ktorej bude 4. septembra vo Vatikáne predsedať pápež František. Blížiaca sa kanonizácia zakladateľky je pre rehoľu veľkou poctou. Je to však zároveň príležitosť skúmať, či sestry i dnes vo svojom živote nasledujú to isté povolanie, ktoré zachytila Matka Tereza.
Christin's insight:

Cirkev sa pripravuje na blížiace sa svätorečenie bl. Matky Terezy. Ako to prežívajú samotné sestry, ktorých celý svet pozná podľa ich charakteristického sárí?

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Na Campfeste bolo kráľovsky

Na Campfeste bolo kráľovsky | Správy Výveska | Scoop.it

Celým festivalom sa niesla kráľovská atmosféra, keďže pre tento rok zvolili organizátori tému: PRÍĎ tvoje KRÁĽovstvo.

Christin's insight:

18. ročník open air festivalu CampFest je úspešne za nami. Na Ranči Kráľova Lehota sa od 4. do 7. augusta 2016 ozývala hudba, slovo, divadlo a ľudia mali príležitosť zažiť festivalovú zábavu v nádhernej prírode Liptova.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Od dětství jsem chtěl sloužit - Katolický týdeník

Od dětství jsem chtěl sloužit - Katolický týdeník | Správy Výveska | Scoop.it
Z většiny homilií brněnského sídelního biskupa VOJTĚCHA CIKRLEHO stejně jako z jeho dopisů často zaznívají slova „modlím se za vás“. Také v odpovědích následujícího rozhovoru najde čtenář mnoho odkazů na význam pravidelného duchovního spojení s Bohem. Muž modlitby se v těchto dnech dožívá sedmdesáti let.
Christin's insight:

Právem se mluví o spojitých nádobách manželství a různých forem zasvěceného života. Stále víc je zjevné, že vědomé prožívání manželství jako povolání přijatého od Boha je spolehlivou a jistou cestou ve světě překotných proměn a ztrát záchytných bodů. Opravdové přijetí povolání manželů ovlivňuje opravdové přijetí povolání zasvěcených osob. A naopak. V každém dobrém společenství to tak díky Bohu funguje. Lidé, kteří prožívají dobrodružství svého života, ať už v manželství nebo v kněžství či v různých formách zasvěceného života, jsou užiteční pro obecnou společnost i pro společenství církve. 

 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Vyšla kniha o SDM: "Púť odvahy a nádeje"

Vyšla kniha o SDM: "Púť odvahy a nádeje" | Správy Výveska | Scoop.it

Vydavateľstvo Sali - Foto chystá na náš trh jej verziu v slovenčine.

Christin's insight:

Všetky homílie a príhovory pápeža Františka, vyhlásené počas SDM Krakov 2016 a viac než 230 fotografií autora Adama Bujaka, sa nachádza v knihe "Púť odvahy a nádeje. František v Poľsku s mládežou sveta", ktorá sa práve ocitla na knižnom trhu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Rozpoznávacie znamenie kresťanov

Rozpoznávacie znamenie kresťanov | Správy Výveska | Scoop.it

On, Najväčší a Najvznešenejší, ktorý sa rozhodol poctiť svet svojou prítomnosťou, uisťuje: „Neprišiel som dať sa obsluhovať, ale slúžiť...

Christin's insight:

Mária a Ježiš. Sú si tak podobní. Teda určite aspoň v jednom. Ona, Bohom privilegovaná stať sa matkou najväčšieho Kráľa, odpovedá: „Hľa, služobnica.


more...
No comment yet.
Scoop.it!

Nepoznám Boha iného ako milosrdného

Nepoznám Boha iného ako milosrdného | Správy Výveska | Scoop.it

Pre Katolícke noviny poskytol rozhovor o milosrdnom Bohu a jeho každodennom vnímaní.

Christin's insight:

Aleš Opatrný (72) je rímskokatolícky kňaz, teológ a autor duchovnej literatúry. Pôsobí v Pražskej arcidiecéze a v súčasnosti sa venuje bohatej prednáškovej a publikačnej činnosti. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Učíte sa s deťmi cez prázdniny?

Učíte sa s deťmi cez prázdniny? | Správy Výveska | Scoop.it

Deti ma rýchlo vyvedú z omylu, oni to za potrebné pochopiteľne nepovažujú ... veď je leto, treba oddychovať ...

Christin's insight:

Učitelia vidia rozdiely medzi deťmi, ktoré počas prázdnin „mentálne nezaháľali“ a tými, ktoré vypli úplne. Tak opakovať či nie?

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Pápež cez Twitter odsúdil moderné otrokárstvo, zločin proti ľudskosti

Pápež cez Twitter odsúdil moderné otrokárstvo, zločin proti ľudskosti | Správy Výveska | Scoop.it

Moderné formy otrokárstva ako obchod s ľuďmi a s orgánmi, nútená práca a prostitúcia sú zločinmi proti ľudskosti. (Tvít pápeža Františka z 23. augusta 2016)

Christin's insight:

Moderné formy otrokárstva ako obchod s ľuďmi a s orgánmi, nútená práca a prostitúcia sú zločinmi proti ľudskosti.

 

(Tvít pápeža Františka z 23. augusta 2016)

 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Vyrovnať pokrivené

Vyrovnať pokrivené | Správy Výveska | Scoop.it
Ježiš povedal zákonníkom a farizejom: „Beda vám, zákonníci a farizeji, pokrytci, lebo dávate desiatky z mäty, kôpru a rasce, ale zanedbali ste, čo je v zákone dôležitejšie spravodlivosť, milosrdenstvo a vernosť! Toto bolo treba robiť, a tamto nezanedbávať. Slepí vodcovia! Komára preciedzate a ťavu prehĺtate. Beda vám, zákonníci a farizeji, pokrytci, lebo čistíte čašu a misu zvonka, ale vnútri sú plné lúpeže a nečistoty! Slepý farizej, vyčisti čašu najprv znútra, aby bola čistá aj zvonka!“
Christin's insight:
Na konci sveta isto. Pri druhom Kristovom príchode bude každá maska strhnutá a pravda zvíťazí! I povedzte, čo sa oplatí žiť? My už vieme, kto zvíťazí... Tak prečo nebyť na strane víťaza, Ježiša Krista?

Viac na: http://www.cestaplus.sk/baterka/datum/23-08-2016
© Copyright www.cestaplus.sk
more...
No comment yet.
Scoop.it!

Iniciatíva Zastavme hazard žiada zrušenie povinnej petície pri zákaze hazardu

Iniciatíva Zastavme hazard žiada zrušenie povinnej petície pri zákaze hazardu | Správy Výveska | Scoop.it

Keďže v roku 2012 Národná rada Slovenskej republiky rozhodla, že na obmedzenie hazardu na území mesta alebo obce treba vyzbierať petíciu 30% obyvateľov od 18 rokov veku, iniciatíva Zastavme hazard zorganizovala v Bratislave petíciu, ktorú podľa jej predstaviteľov podporilo 136 139 Bratislavčanov. Po odovzdaní petície na bratislavskom magistráte však 3009 hárkov (z celkovo 8018) zmizlo. Iniciatíva Zastavme hazard v reakcii na túto skutočnosť vyzvala vládu i parlament na zrušenie povinnej petície pri zákaze hazardu.

Christin's insight:

Peter Beňa uviedol: „Nikto neveril, že je možné také množstvo podpisov v Bratislave vyzbierať, no podarilo sa. Bolo potrebných 106.000 podpisov, vyzbieralo sa 136.139 podpisov. To, čo sa stalo potom nám pripomenulo návrat deväťdesiatych rokov. Niekto sprosto ukradol najúspešnejšiu petíciu v dejinách hlavného mesta.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Pápež píše liturgistom o sviatosti pokánia: Sme zmierení, aby sme uzmierovali

Pápež píše liturgistom o sviatosti pokánia: Sme zmierení, aby sme uzmierovali | Správy Výveska | Scoop.it

Svätý Otec zaslal posolstvo účastníkom a organizátorom 67. národného liturgického týždňa, ktorého témou je „Liturgia ako miesto milosrdenstva – Sme zmierení, aby sme uzmierovali“.

Christin's insight:

Podujatie otvorili v Gubbiu v stredotalianskom regióne Umbria. Na Národnom liturgickom týždni, ktorý potrvá do štvrtka 25. augusta, vystúpi viacero rečníkov vrátane kardinála Gualtiera Bassettiho, sekretára Talianskej biskupskej konferencie Mons. Nunzia Galantina i ďalších biskupov, ako aj priora mníšskej komunity Bose Enza Bianchiho.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Päť typov mužov nevhodných na ženenie

Päť typov mužov nevhodných na ženenie | Správy Výveska | Scoop.it
Jeho varovania nám slúžia ako ochrana pred nevhodnými typmi mužov.

Christin's insight:
Ak sa nám v hlave rozbliká výstražné svetielko, potrebujeme načúvať. Obzvlášť, keď ide o potenciálneho manželského partnera. Toto svetielko nám hovorí: „Buď opatrná. Nemysli si, že ho môžeš zmeniť.“

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Mons. Jozef Haľko bude v Bruseli sláviť „Omšu za Európu“

Mons. Jozef Haľko bude v Bruseli sláviť „Omšu za Európu“ | Správy Výveska | Scoop.it
Mons. Haľko zastupuje slovenský biskupský zbor v Komisii biskupov krajín Európskeho spoločenstva (COMECE).
Christin's insight:

Pri tradičnej „Omši za Európu“ (Missa pro Europa) na začiatku pracovného roka inštitúcií Európskej únie bude 7. septembra v Bruseli koncelebrovať bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko. Symbolicky sa tak stane v období slovenského predsedníctva v Rade EÚ.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Cti otca i matku svoju, alebo… cti syna i dcéru svoju?

Cti otca i matku svoju, alebo… cti syna i dcéru svoju? | Správy Výveska | Scoop.it

Zabudnite na mladistvých delikventov. Skutočnými delikventmi sú rodičia. Štvrté Božie prikázanie „Cti otca i matku svoju“ sa dnes v domovoch sotva vyslovuje preto, aby rodičia nastolili v domácnosti pokoj. Ak vo svojom dome zanedbáte disciplínu, len ťažko ju dobehnete neskôr.

Christin's insight:

Terajším trendom je zvaľovať vinu na školy. Je ale potrebné pamätať na to, že vzdelanie má na dieťa asi taký vplyv, ako pôda, vzduch a slnko na rastlinu. Je pravda, že v jednej pôde a jednom prostredí sa semienku bude dariť lepšie ako v druhých, no aký strom vyrastie, závisí od druhu zasiateho semena.

 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Sestry v Azerbajdžane začali priekopnícku misiu | Katolícke noviny

Sestry v Azerbajdžane začali priekopnícku misiu | Katolícke noviny | Správy Výveska | Scoop.it
V ázijskom štáte AzerbajdŽan, ktorý zo severu lemuje pohorie Kaukazu, pôsobia slovenskí saleziáni uŽ od roku 2000. Vlani prišli do hlavného mesta Baku aj saleziánky s cieľom pomôcť v činnosti vo farnosti
Christin's insight:

Do kostola vstúpilo moslimské dievča. Modlilo sa za svoju babku, ktorá zomierala. Dievčina plakala a vzlykala. Trvalo to dlho. Prišla som k nej a spýtala som sa, či jej môžem pomôcť. Navrhla som, že môžeme za babku prosiť. Modlila som sa, dievčina žialila, potom sa poďakovala. Po dvoch týždňoch som ju náhodne stretla. Spoznala ma, hodila sa mi okolo krku a povedala: „Keď ste sa za moju babičku v kostole modlili, vtedy som si myslela, že ste anjel a že už vás nikdy neuvidím.“ Uistila som ju, že som „iba“ človek. Aj to bol dôvod na radosť.                               

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Najdôležitejšia medaila Usaina Bolta, ktorú z krku neodkladá

Najdôležitejšia medaila Usaina Bolta, ktorú z krku neodkladá | Správy Výveska | Scoop.it
Dobrý boj som dobojoval, beh som dokončil, vieru som zachoval. Pravdepodobne tieto biblické slová by si chcel osvojiť najrýchlejší muž planéty.
Christin's insight:

Na retiazke má zavesenú Zázračnú medailu Nepoškvrenej Panny Márie, ktorá má pôvod v nadprirodzenej udalosti z 19. storočia, kedy sa v Paríži zjavila Panna Mária mladej novicke Kataríne Labouré zo Spoločnosti dcér kresťanskej lásky sv. Vincenta de Paul. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Gesto poľského diskára dojíma svet: Prečo sa vzdal medaily?

Gesto poľského diskára dojíma svet: Prečo sa vzdal medaily? | Správy Výveska | Scoop.it
Kým iní športovci si svoje výhry hrdo vystavujú, Piotr Malachowski sa rozhodol pre krajší čin. Svoju medailu venoval peknej myšlienke.
Christin's insight:

Preto sa Piotr rozhodol vydražiť svoju striebornú medailu. Na chlapcovu adresu povedal, že mu na olympiáde išlo najskôr o výhru zlata, ale teraz chce bojovať za niečo cennejšie. O pomoc Piotr poprosil dokonca aj ľudí na Facebooku.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Dieťa v podnájme alebo Maternica na prenájom?

Dieťa v podnájme alebo Maternica na prenájom? | Správy Výveska | Scoop.it

Riziká sú však omnoho väčšie ako potenciálne dobro, a to potvrdzujú i samotní lekári i psychológovia.

Christin's insight:

Slovné spojenie „surogátne materstvo“ znie odborne i desivo zároveň. Pre niektorých sa ale javí ako posledná možnosť stať sa rodičmi. Veď každý má právo na dieťa. Alebo nie?


more...
No comment yet.
Scoop.it!

August a naše dejiny

August a naše dejiny | Správy Výveska | Scoop.it
August zmenil naše dejiny v roku 1944, aj 1968.
Christin's insight:

Čo sa to vlastne stalo v našich dejinách v roku 1944 a 1968? Neboli to len historické udalosti, ktoré určovali náš vývoj, tie dni vnútorne a dlhodobo menili našu krajinu a spoločnosť, zásadne totiž formovali nové generácie.

more...
No comment yet.