Správy Výveska
2.2M views | +2.4K today
Follow
 
Scoop.it!

Františkova Radosť evanjelia, Putin a IOR

Františkova Radosť evanjelia, Putin a IOR | Správy Výveska | Scoop.it
Koniec Roku viery, ktorý s predstihom týždňa predznamenal aj koniec liturgického roka západného obradu katolíckej cirkvi, sa niesol v znamení viacerých významných udalostí.
more...
No comment yet.
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Scoop.it!

Exorcista: Existuje diabol špecializovaný na rodinu. Poznám jeho meno

Exorcista: Existuje diabol špecializovaný na rodinu. Poznám jeho meno | Správy Výveska | Scoop.it
Veštci a ezoterici sú nebezpečnejší ako drogy, tvrdí exorcista Cesar Truqui.
Christin's insight:

Pri mnohých exorcizmoch sa prejavuje diabol, ktorý útočí na rodinu. Pre taliansky týždenník Tempi to povedal exorcista Cesar Truqui. Rozhovor s ním prebrala česká redakcia Vatikánskeho rozhlasu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Vzťahy medzi populistickým prezidentom Venezuely Madurom a Vatikánom zamrzli na mŕtvom bode

Vzťahy medzi populistickým prezidentom Venezuely Madurom a Vatikánom zamrzli na mŕtvom bode | Správy Výveska | Scoop.it
Podľa štátneho sekretára Vatikánu, kardinála Pietra Paroliniho, sa mal sekretár Svätej stolice pre vzťahy so štátmi, arcibiskup Paul Gallagher, zúčastniť v diecéze San Cristobál na biskupskej vysviacke. Práve táto udalosť sa mala stať príležitosťou na sprostredkovanie dialógu medzi vládou a opozíciou.
Christin's insight:

Očakávania, že by Vatikán mohol byť sprostredkovateľom medzi vládou a opozíciou boli zmarené minulý týždeň, keď Caracas zablokoval plánovanú návštevu vatikánskeho ministra zahraničných vecí.

 
more...
No comment yet.
Scoop.it!

Benedikt XVI. odmieta obvinenia, že zatajil časť fatimského posolstva (Vatikánska sedma)

Benedikt XVI. odmieta obvinenia, že zatajil časť fatimského posolstva (Vatikánska sedma) | Správy Výveska | Scoop.it
Panna Mária počas zjavení vo Fatime v roku 1917 varovala, že v budúcnosti dôjde ku zlému koncilu a k sláveniu zlej omše. Aj toto má byť súčasť tretieho fatimského posolstva, ktorú sa však Vatikán rozhodol zatajiť. V súkromnom rozhovore to mal priznať bývalý prefekt Kongregácie pre náuku viery Joseph Ratzinger, ktorý bol neskôr zvolený za pápeža Benedikta XVI.
Christin's insight:

Fatimské tajomstvá aj po takmer sto rokoch ostávajú zahalené rúškom tajomstva a podnecujú vznik najrôznejších zaručených teórií.

 
more...
No comment yet.
Scoop.it!

Michal Kubovčík v Trochu inak - Vajcovka

Herec Michal Kubovčík a hudobník Juraj Haško boli hosťami májového vydania programu Trochu inak.
Christin's insight:

Trochu zábavy na nedeľné poobedie z dielne SND.

 
more...
No comment yet.
Scoop.it!

Bojujem, bojuješ, bojujeme...na duchovnom fronte

Bojujem, bojuješ, bojujeme...na duchovnom fronte | Správy Výveska | Scoop.it

Čím väčšmi nasledujeme Ježiša, tým väčšmi sa to Zlému nepáči. Vie, že má málo času. Píše o tom apoštol Ján v Knihe zjavenia: Na nebi sa strhol boj: Michal a jeho anjeli bojovali proti drakovi. Bojoval drak i jeho anjeli, ale neobstáli a už nebolo pre nich miesto v nebi. A veľký drak, ten starý had, ktorý sa volá diabol a satan, čo zvádzal celý svet, bol zvrhnutý; zvrhnutý bol na zem a s ním boli zvrhnutí jeho anjeli. (Zjv 12, 7–9).

Christin's insight:

Boj, z ktorého stiahnutie sa (či jeho neprítomnosť) neznamená výhru, ale kapituláciu. Kde je najväčšou zbraňou pôst a modlitba. A pokorné srdce.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Tvít pápeža Františka: Tajomstvo nášho putovania spočíva vo viere a nádeji v Pána

Tvít pápeža Františka: Tajomstvo nášho putovania spočíva vo viere a nádeji v Pána | Správy Výveska | Scoop.it

Ostať vytrvalo na ceste viery s pevnou nádejou v Pána: v tom spočíva tajomstvo nášho putovania! (Tvít pápeža Františka z 28. mája 2016). -ej-

Christin's insight:

Ostať vytrvalo na ceste viery s pevnou nádejou v Pána: v tom spočíva tajomstvo nášho putovania!

 

(Tvít pápeža Františka z 28. mája 2016)

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Charizmatická duchovná obnova s P. Manjackalom sa plní. Akciu bude hudobne sprevádzať chválové spoločenstvo Marana Tha.

Charizmatická duchovná obnova s P. Manjackalom sa plní. Akciu bude hudobne sprevádzať chválové spoločenstvo Marana Tha. | Správy Výveska | Scoop.it
Nadačný fond Credo organizuje v dňoch 8. – 10. júla duchovnú obnovu s misionárom Božieho milosrdenstva. P. James bol vyslaný pápežom Františkom do sveta, aby v tomto Svätom roku hlásal radosť z odpustenia a ukazoval cestu k zmiereniu s Bohom.
Christin's insight:

Neustále sa však prihlasujú noví účastníci, do konca mája znížené vstupné. „Je nám veľkým potešením, že prijalo naše pozvanie chválové spoločenstvo Marana Tha z Prešova, ktoré bude duchovnú obnovu hudobne sprevádzať.“

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Pamätajme na chlapcov

Pamätajme na chlapcov | Správy Výveska | Scoop.it
Nedávno som z viacerých zdrojov počul, že každý šiesty americký muž vo veku 18 až 34 rokov je nezamestnaný alebo vo väzení. Napriek tomu to nevyvolalo absolútne žiadnu reakciu – u nikoho. Kiežby si naši kancelárski byrokrati urobili prestávku od popíjania čaju a položili si jednoduchú otázku: „Ako sme mohli dopustiť, že títo naši mladší bratia dopadli takto zle, najmä keď dnes tak zúfalo potrebujeme ich energiu a dynamiku?“
Christin's insight:

Každý šiesty americký muž od 18 do 34 rokov je nezamestnaný alebo vo väzení. Treba to napraviť. Chlapci potrebujú dobré mužské vzory. Raz darmo, rodiny je základ.  

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Škripek: Chudoba ohrozuje najmä ženy, tak prečo riešime LGBTI osoby?

Škripek: Chudoba ohrozuje najmä ženy, tak  prečo riešime LGBTI osoby? | Správy Výveska | Scoop.it
Včera sa v pléne EP diskutovalo o Správe o chudobe: rodové hľadisko. Aj keď dokument poukazoval na viaceré zásadné problémy v oblasti chudoby, Branislav Škripek dnes hlasoval proti. Hlavným dôvodom bolo však opätovné pretláčanie gender ideológie do členských krajín EÚ.
Christin's insight:

Branislav Škripek: „Nechápem teda, prečo dokument zdôrazňuje špecifické potreby skupín, ktoré sa profilujú na základe sexuálnej orientácie a rôznych rodových identít. A to aj takých, ktoré zatiaľ nie sú ani pomenované.”

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Komentár Juraja Vitteka: Eucharistické finále Filipa Neriho

Komentár Juraja Vitteka: Eucharistické finále Filipa Neriho | Správy Výveska | Scoop.it

Komentár s názvom Eucharistické finále Filipa Neriho pripravil otec Juraj Vittek, člen komunity Oratória svätého Filipa Neriho, ktorý pôsobí ako farár-moderátor Farnosti Svätej rodiny v Bratislave – Petržalke.

Christin's insight:

Neriho duchovná orientácia tede tečie v riečišti normálnosti, nedôveruje vysokým a mimoriadnym postojom, chváli rozumnosť... obhajuje každodennosť. Proti výnimočnosti stavia jednoduchosť, chápanú ako záľubu v podstatných veciach, odmietanie kľukatostí a úzkostí svedomia, vnútornú priezračnosť, duchovné detstvo...

more...
No comment yet.
Scoop.it!

V Južnom Sudáne pochovali slovenskú misionárku Veroniku Ráckovú

V Južnom Sudáne pochovali slovenskú misionárku Veroniku Ráckovú | Správy Výveska | Scoop.it

„Na konci roku 2013, keď v Južnom Sudáne nanovo vypukla občianska vojna, sestra Veronika takto odpovedala na otázku, prečo sa rozhodla zostať v krajine: „Pretože Ježišova cesta bola dôsledná. Neopustil ľudí alebo miesto, keď nastali ťažkosti.

Christin's insight:

Sestru Veroniku Ráckovú pochovali v piatok 27. mája 2016 na farskom cintoríne sv. Jozefa Lutaya v Yei v Južnom Sudáne. „Jej telo tak zostáva navždy so zemou a s ľuďmi, ktorým slúžila celým srdcom i životom,“ uvádza webstránka Misijnej kongregácie služobníc Ducha.

 
more...
No comment yet.
Scoop.it!

Prekvapivo „zlý“ Ježiš

Prekvapivo „zlý“ Ježiš | Správy Výveska | Scoop.it
Dnešné evanjelium nám opisuje Ježiša nie v príliš lichotivých obrazoch. Najskôr v sláve vstupuje do Jeruzalema. Potom pocíti hlad a keď na figovníku v neúrodnom čase nenájde ovocie, tak ho prekľaje, akoby on za to mohol. Neskôr sa poriadne rozčúli, až tak, že poprevracia predavačom stoly.
Christin's insight:

„Snažím sa pochopiť, aby som mohol uveriť.“

(Thomas Müntzer)

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Dav moslimov podpálil domy koptských kresťanov

Dav moslimov podpálil domy koptských kresťanov | Správy Výveska | Scoop.it
Útok sa odohral 20. mája. Z matky podozrievaného muža dav strhal oblečenie, aby ju tak ponížili. Mladík z dediny ušiel. Polícia prišla na miesto činu až dve hodiny po vypuknutí násilností. Vo väzbe je šesť podozrivých. Podľa agentúry AP o tom informovala koptská cirkev v Egypte.
Christin's insight:

Odkedy sa v Káhire ujala moci islamistická vláda, cítia sa kopti obzvlášť ohrození a množia sa správy o útokoch a vyháňaní koptských rodín z ich dedín.

 
more...
No comment yet.
Scoop.it!

Nemáme čo jesť!

Nemáme čo jesť! | Správy Výveska | Scoop.it
Štádiá, ktorými prechádza stravovací systém dieťaťa, sú nesmierne náročné a zložité. O tom vieme svoje. Tie nervy, kým sa prisaje na prsník.. a potom kým prestane vypľúvať prácne očistené a v neškodnej Lucke uvarené bio mrkvičky, rozmixované do bezvedomia... kým zje toľko a toľko toho a toho... a nezabudni si desiatu!
Christin's insight:

Práve som vybrala z mrazničky slaninu. Už mala návštevníka, pardón ochutnávača. Položila som ju na kredenc a začala som sa modliť za deti z Afriky, ktoré umierajú od hladu. 

 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Boli sme dvaja

Pamätám si ako dnes na deň, keď sme išli na prvý ultrazvuk s naším prvým dieťaťom. Plní očakávania aj s istou obavou, či bude všetko v poriadku. Z vyšetrenia som odchádzala s plačom.
Christin's insight:

Mnohí z nás mali svoje dvojča, len o tom nevedia. Až moderným ultrazvukom sa darí zachytiť, že matka počala dvojčatá, no jeden plod v prvých týždňoch tehotenstva odumrel. Aký to má vplyv na dvojča, ktoré prežilo?

 
more...
No comment yet.
Scoop.it!

Gospelové festivaly 2016

Gospelové festivaly 2016 | Správy Výveska | Scoop.it
Ako to už na kresťanskom Slovensku býva zvykom, sezónu letných gospelových festivalov otvára Festival Lumen. Niektoré festivaly majú viac než 20 ročnú históriu a tak ovplyvňujú a tešia už viacero generácii.
Christin's insight:

Ako to už na kresťanskom Slovensku býva zvykom, sezónu letných gospelových festivalov otvára Festival Lumen. Niektoré festivaly majú viac než 20 ročnú históriu a tak ovplyvňujú a tešia už viacero generácii. Postupne nás jednotlivé festivaly pomaličky a plynulo prevedú celým letom.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Vyšla knižná novinka: Poza krízy Cirkvi: pontifikát Benedikta XVI.

Vyšla knižná novinka: Poza krízy Cirkvi: pontifikát Benedikta XVI. | Správy Výveska | Scoop.it
V tomto období sa na verejnosť dostáva kniha: Poza krízy Cirkvi: pontifikát Benedikta XVI. Roberto Regoli v nej ozrejmuje aj skutočnosti súvisiace s jeho rezignáciou.
Christin's insight:

V tomto období sa na verejnosť dostáva kniha: Poza krízy Cirkvi: pontifikát Benedikta XVI. Roberto Regoli v nej ozrejmuje aj skutočnosti súvisiace s jeho rezignáciou.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Svätý Otec sa stretol s deťmi migrantov z „Vlaku detí“

Svätý Otec sa stretol s deťmi migrantov z „Vlaku detí“ | Správy Výveska | Scoop.it
Prijali ich talianski rovesníci z detského orchestra v Palerme a z asociácie „Šport bez hraníc“. Následne sa všetci stretli s pápežom Františkom v Aule Pavla VI. Na stretnutí bol prítomný aj kardinál Gianfranco Ravasi, predseda Pápežskej rady pre kultúru.
Christin's insight:

„Prinesení na vlnách“. Takto znie tohtoročná téma iniciatívy „Vlak detí“, ktorá už po štvrtý raz zorganizovala stretnutie detí so Svätým Otcom. Vlak z talianskeho regiónu Kalábria priviezol priamo na vatikánsku stanicu približne 400 núdznych detí migrantov.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Mersault. Kniha Araba, na ktorého je vyhlásená fatwa

Mersault. Kniha Araba, na ktorého je vyhlásená fatwa | Správy Výveska | Scoop.it
V čítaní na nedeľu prinášame úryvok z medzinárodne oceňovaného románu alžírskeho spisovateľa, ktorý po niekoľkých desaťročiach reaguje na Alberta Camusa a jeho román Cudzinec.
Christin's insight:

Čítanie na nedeľu dnes: najlepší román o postkoloniálnom Alžírsku a jeho "posadnutí" Francúzskom.

 
more...
No comment yet.
Scoop.it!

Topolánek přijal Krista. A není sám, počet dospělých pokřtěných roste

Topolánek přijal Krista. A není sám, počet dospělých pokřtěných roste | Správy Výveska | Scoop.it
„Necítím se být na sto procent ani Čechem, ani Evropanem. Jsem křesťan z Valašska s keltskými, francouzskými a kdovíjakými kořeny,“ píše expremiér a někdejší předseda ODS Mirek Topolánek ve více než 500 stránkové publikaci. Ta obsahuje jeho články a projevy od roku 1998 opatřených krátkými podčárníky.
Christin's insight:

Bývalý premiér za ODS Mirek Topolánek přijal křesťanství. Vyplývá to z jeho nové knihy Hlavně se neposrat, ve které shrnul svou dvacetiletou kariéru ve vrcholové politice. Jeho přestoupení na víru odráží trend posledních let v české společnosti, kdy narůstá počet lidí, kteří křest absolvují až v dospělosti.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Páter Pio o anjelovi strážnom: Chráni nás ako priateľ a brat

Páter Pio o anjelovi strážnom: Chráni nás ako priateľ a brat | Správy Výveska | Scoop.it
V liste, ktorý 15.júla 1913 napísal osobe menom Annita, jej (a nám) dal neoceniteľné rady o vzťahu k anjelovi strážnemu, vnuknutiam a modlitbe.
Christin's insight:

Nezabudni počúvať tohto neviditeľného, vždy prítomného sprievodcu, ktorý je ustavične pripravený ťa utešiť. Páter Pio sa počas celého života stretával s anjelmi, a tak ich veľmi dobre spoznal. Vnímal tiež vnútorné slová, pri ktorých potreboval rozlíšiť, od koho pochádzajú a ako na ne reagovať.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Zápas o trvalé hodnoty

Zápas o trvalé hodnoty | Správy Výveska | Scoop.it
Na internetovom portáli Postoj.sk som si so záujmom v minulých dňoch prečítal rozsiahlu  prednášku s názvom Ako liberalizmus zabil pravdu, od českého kňaza, profesora Petra Piťhu, prednesenú na univerzite v Trnave. Autor sa v nej zamýšľa nad príčinami súčasnej krízy v Európe. Celkom sa s ňou stotožňujem a oceňujem snahu nazvať problémy pravým menom a pátrať a odhaľovať ich príčiny a ponúkať riešenie.
Christin's insight:

Svet nemôže existovať bez hodnôt a dovolím si tvrdiť, že jedine kresťanské hodnoty môžu úspešne človeka aj spoločnosť formovať, budovať a udržiavať.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ako bolo Bulharsko takmer katolícke a prečo sa to zmenilo

Ako bolo Bulharsko takmer katolícke a prečo sa to zmenilo | Správy Výveska | Scoop.it
Bulharská gréckokatolícka cirkev sa stotožnila s bulharským národným hnutím a spočiatku získala až 60-tisíc členov. Únia Bulharov s Rímom hlboko znepokojila cárske Rusko a zásadne ovplyvnila dejiny tohto národa na hraniciach s Tureckom.
Christin's insight:

Vedeli ste, že Bulharsko bolo takmer katolícke? O príbehu tamojšej cirkvi a tajomnej role Moskvy píše Ján Krupa.

 
more...
No comment yet.
Scoop.it!

Dvakrát o dvetisícročnom mystériu Božieho Tela

Dvakrát o dvetisícročnom mystériu Božieho Tela | Správy Výveska | Scoop.it
Tie isté ruky, ktoré nám ukazovali v čase totalitného režimu pri sv. omši sv. Hostiu – Telo a Krv Kristovu, maľovali skromnými prostriedkami malé obrazy, ktoré sú dodnes svedectvom, že františkánsky kňaz Teodor Jozef Tekel rozumel Bohu a vedel o ňom hovoriť z kazateľne, aj jazykom maľby.
Christin's insight:

Veronika Rónaiová o Teodorovi Tekelovi a Juliánovi Filovi. 

 
more...
No comment yet.
Scoop.it!

Svätý Otec Kongregácii dona Orioneho: Prinášajte všade vôňu Kristovej lásky

Svätý Otec Kongregácii dona Orioneho: Prinášajte všade vôňu Kristovej lásky | Správy Výveska | Scoop.it

 „S donom Orionem vás aj ja nabádam, aby ste nezostali uzavretí vo vašich prostrediach, ale aby ste išli ,von‘... a priniesli do každého prostredia, aj do toho najvzdialenejšieho, vôňu Kristovej lásky... je nutné vyjsť von, a priniesť Božie milosrdenstvo všetkým, bez rozdielu“

Christin's insight:

Svätý Otec dnes v Klementínskej sále prijal Kongregáciu dona Orioneho pri príležitosti jej 14. generálnej kapituly. Pápež František osobitne pozdravil novozvoleného predstaveného a 65 účastníkom pripomenul slová ich zakladateľa, že majú byť „služobníkmi Krista a služobníkmi chudobných“.

more...
No comment yet.