Správy Výveska
Follow
Find
888.7K views | +1.4K today
 
Scoop.it!

Františkova Radosť evanjelia, Putin a IOR

Františkova Radosť evanjelia, Putin a IOR | Správy Výveska | Scoop.it
Koniec Roku viery, ktorý s predstihom týždňa predznamenal aj koniec liturgického roka západného obradu katolíckej cirkvi, sa niesol v znamení viacerých významných udalostí.
more...
No comment yet.
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Scoop.it!

Ficovej vláde ide o život

Ficovej vláde ide o život | Správy Výveska | Scoop.it

Keď mi pár mesiacov po mojich devätnástych narodeninách lekári povedali, že mám smrteľný nádor, začala som - s obrovskou pomocou mojich drahých rodičov, súrodencov, lekárov a zdravotných sestier, priateľov a modlitbových spoločenstiev - bojovať o život. Určite to mnohí z Vás poznáte. Mnohí ste prešli podobným bojom o život na vlastnej koži alebo so svojimi drahými. A tí, čo ste to nezažili, určite by ste konali podobne: urobili by ste všetko preto, aby ste (si) zachránili život...

Christin's insight:

Na Slovensku sa nerieši podpora a ochrana života, ochrana práv rodičov alebo slobody svedomia, prejavu alebo ďalších práv podľa Všeobecnej deklarácie ľudských práv. Tu sa riešia úplne iné veci, dovolím si povedať absurdnosti, ba dokonca sa Stratégia javí ako trójsky kôň len na presadenie práv LGBTI osôb .

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Aliancii za rodinu prišlo ďalších vyše 10.000 podpisov za referendum o ochrane rodiny

Aliancii za rodinu prišlo ďalších vyše 10.000 podpisov za referendum o ochrane rodiny | Správy Výveska | Scoop.it
BRATISLAVA, 22. septembra – Za posledný mesiac prišlo Aliancii za rodinu (AZR) ďalších viac ako 10.000 podpisov pod petíciu za vypísanie referenda o ochrane rodiny. Hoci AZR ukončila zber podpisov odovzdaním 408.000 podpisov prezidentovi na konci augusta, podpisy prichádzajú neustále ďalej.

 

„Tieto podpisy už, samozrejme, nebudeme môcť využiť, ale vnímame ich...
Christin's insight:

Ľudia chcú referendum

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ako bohoslovec pracoval aj vo farbiarni

Ako bohoslovec pracoval aj vo farbiarni | Správy Výveska | Scoop.it
  V nedeľu 28. septembra si pripomenieme 70 rokov od narodenia katolíckeho kňaza,                spisovateľa a publicistu  Mons. Janka Magu. Kormidlo.sk v spolupráci s farnosťou Svit vám počas tohto týždňa ponúkne spomienky ľudí, ktorí si tohto kňaza pamätajú z pôsobenia v Batizovciach a v KBD v Svite. Tiež sa môžete...
Christin's insight:

Kormidlo.sk vám prináša niečo o živote Jana Magu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Poľský film Ida

Než se osmnáctiletá novicka Anna stane jeptiškou, musí navštívit svou jedinou žijící příbuznou Wandu, o jejíž existenci neměla dosud ani tušení. Ukazuje se, ...
Christin's insight:

Hodnotný poľský film.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

50 najväčších životných ponaučení

50 najväčších životných ponaučení | Správy Výveska | Scoop.it

Regina Brett, autorka niekoľkých inšpiratívnych kníh  a tiež blogerka z Plain Dealer v Clevelendu, v štáte Ohio v USA, napísala 50 ponaučení, ktoré jej život doprial. Bol to najčítanejší novinový stĺpček, aký kedy napísala.

Christin's insight:
  • Verte na zázraky.
  • Boh ťa miluje, pretože je Bohom, nie preto čo si urobil alebo neurobil.
  • Nebilancuj život. Ukáž sa a urob väčšinu z neho teraz.
  • ...
more...
No comment yet.
Scoop.it!

Šéfredaktorka Rebríka Katarína Jantáková: Pomôcť deťom dostať sa vyššie k nebu

Šéfredaktorka Rebríka Katarína Jantáková: Pomôcť deťom dostať sa vyššie k nebu | Správy Výveska | Scoop.it
Do Bratislavy prišla študovať vlastne geológiu – napriek tomu je už takmer štvrťstoročie šéfredaktorkou jediného detského kresťanského časopisu. Za všetko môže túžba ponúknuť deťom na svojich (vtedy ešte tajných) stretkách viac. Aj vďaka nej je pri mori kresťanských časopisov a tlače pre “veľkých” časopis pre deti, ktorý ich sprevádza cestou viery podľa eRkárskeho...
Christin's insight:

Šéfredaktorka detského časopisu Rebrík: Rebrík chce byť v prvom rade priateľom, s ktorým deti môžu objavovať rozličné zaujímavosti a tajomstvá. Veďaj jeho podtitul je “Objavuj svet s priateľmi.”

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Miliardár (83) rozdáva pred smrťou svoj majetok: Pozrite, komu dal posledné milióny!

Miliardár (83) rozdáva pred smrťou svoj majetok: Pozrite, komu dal posledné milióny! | Správy Výveska | Scoop.it

Ako biznismen bol Chuck Feeney nemilosrdný v honbe za ziskom, ktorý potom ukrýval v daňových rajoch. Na druhej strane je to však vyhlásený filantrop. Nedávno sa rozhodol pre jeden zo svojich posledných ľudomilných činov. Chcete vedieť, o čo ide?

Christin's insight:

Peniaze miliardára Chucka Feeneyho poputujú do Severného Írska a podporia spoločné vzdelávanie katolíckych i protestantských detí, rodičovské programy a starostlivosť o ľudí postihnutých demenciou.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Kardinál Parolin: Pápež chce Európe ukázať Albánsko ako vzor

Kardinál Parolin: Pápež chce Európe ukázať Albánsko ako vzor | Správy Výveska | Scoop.it

Už počas letu zo Soulu do Ríma na brífingu s novinármi pápež František naznačil, že návštevou Albánska chce predovšetkým povzbudiť všetky národy k nasledovaniu príkladu vlády, ktorá umožňuje národnú jednotu medzi moslimami, pravoslávnymi a katolíkmi.

Christin's insight:

Albánsko povstalo z dlhej zimy izolácie vo vzťahu k ostatným krajinám, a preto Svätá stolica ponúka povzbudenie, svoju podporu európskej integrácii Albánska. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Už viem, čo budem robiť o rok

Už viem, čo budem robiť o rok | Správy Výveska | Scoop.it

Vysoká účasť na Pochode v Košiciach nás môže tešiť a hriať na duši, ale nemôže nás uspokojovať. Je nesmierne dôležité, aby sme sa opäť zjednotili a pokojne, ale rozhodne dali najavo, že sme za život. O to viac, že hlavným nástrojom kultúry smrti je spochybňovať, zosmiešňovať a označovať za zbytočné iniciatívy kultúry života. Nepotrebujú nás presvedčiť. Stačí ak dosiahnu, aby sme boli ticho, aby sme rezignovali, aby sme boli ľahostajní a pasívni. Ja nebudem! Vy áno?

Christin's insight:

Richard Vašečka: "Nie som veštec, ale už viem, čo budem robiť presne o rok. V nedeľu 20. septembra 2015 pôjdem s celou rodinou do Bratislavy na Pochod za život. Pôjdete aj vy?"

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Silvo a Vlado – umenie vytvárania vzťahov

Silvo a Vlado – umenie vytvárania vzťahov | Správy Výveska | Scoop.it

Premýšľal som, ktorý prvok zo života Silva Krčméryho a Vladimíra Jukla by bolo vhodné zdôrazniť.

Christin's insight:

Vlado Jukl i Silvo Krčméry boli pred desiatkami rokov označení za vlastizradcov. Dnes je po nich pomenované námestie a otvára sa tradícia, aby ich mená podobne ako mená sv. Cyrila a sv. Metoda boli navždy spojené. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Stop biznisu s pergamenmi: pápežské požehnania získate už len vo Vatikáne. Aj v slovenčine

Stop biznisu s pergamenmi: pápežské požehnania získate už len vo Vatikáne. Aj v slovenčine | Správy Výveska | Scoop.it
Christin's insight:

Od nového roka bude možné pergameny potvrdzujúce udelenie pápežského požehnania získať už len vo Vatikáne. Rímske obchody, kde ich bolo možné dostať doteraz, prídu o nemalé zisky. Ďalšou možnosťou je zaslať žiadosť o pápežské požehnanie poštou alebo faxom.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Služebník odpovědného myšlení

Služebník odpovědného myšlení | Správy Výveska | Scoop.it
Pohoršovalo je, že poukazuje na zásadní význam víry pro politické jednání – zazlívali mu, že „politiku tahá do náboženství“. Mnohem spíš než nepřipravenost pro mediální práci se tu ukázala naprostá nepřipravenost typických členů církve k životu v nových poměrech. Nebylo divu, že o jeho služby byl zájem i jinde – v Přítomnosti, Literárních novinách, Lidových novinách, Mladé frontě DNES, Svobodné Evropě, ČRo 6 atd.
Christin's insight:

 Pred pár dňami  zomrel po dlhej chorobe český lekár a publicista Petr Příhoda. Okrem iného spoluzakladateľ prílohy Katolíckeho týdeníka Perspektívy. R.I.P.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Speváčka Janais natočila nový klip s mestským klavírom v centre Bratislavy

Speváčka Janais natočila nový klip s mestským klavírom v centre Bratislavy | Správy Výveska | Scoop.it

Speváčka Jasnais má vonku nový singel s názvom Heart, ktorý ako prví počuli koncom augusta návštevníci festivalu Lodenica. Video k nemu zverejnila Janais...

Christin's insight:

Video ku skladbe Heart Janais aj spolu so skupinou nahrala v centre Bratislavy uprostred nič netušiacich turistov: "Bežní ľudia sa bavili, pýtali sa nás čo sme zač a vyzerali príjemne prekvapení z takého pouličného nahrávania."

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Sľub, ktorý trvá

Sľub, ktorý trvá | Správy Výveska | Scoop.it

Aby si nik nemyslel: píšem tieto riadky ešte mierne nasupená po riadnej prehánke, ktorá bola medzi nami dvoma cez víkend. 

Christin's insight:

Držíme (sa) spolu v dobrom aj zlom. Aj keď ide cesta občas cez kaluže a občas visíme na príliš tenkom lane nad priepasťou. Ten adrenalín lásky má neporovnateľne lepšiu chuť, ako lano bunjee jumpingu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Nomofóbia: Rastúci trend u študentov

Nomofóbia: Rastúci trend u študentov | Správy Výveska | Scoop.it
Nomofóbia je termín opisujúci stále rastúci strach v dnešnom svete - strach z bytia bez mobilu či iného elektronického zariadenia.
Christin's insight:

Symptómy zahŕňajú pocity paniky alebo depresie, ak sú oddelení od smartfónu či iného mobilného zariadenia. Nie sú schopní sústrediť sa na konverzáciu alebo prácu a pravidelne kontrolujú telefón za účelom kontroly nových notifikácií. Niektorí ľudia si dokonca myslia, že ich telefón zvoní, i keď nezvoní alebo že im prišla sms. Tento problém sa nazýva cellphone vibration syndrom a podľa vedcov môže byť práve príznakom oveľa vážnejšej závislosti na technológiách.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Vladimír Palko: Dočkáme sa druhého zmareného referenda?

Vladimír Palko: Dočkáme sa druhého zmareného referenda? | Správy Výveska | Scoop.it

Možno to napokon dopadne dobre a referendum, ktoré požaduje vyše štyristotisíc občanov v petícii Aliancie za rodinu, sa uskutoční so všetkými štyrmi otázkami. Ale isté to zďaleka nie je. Apatia, ktorá zavládla po tom, čo prezident Andrej Kiska podaním na Ústavný súd fakticky označil petíciu za ohrozenie ľudských práv, neveští nič dobré.

Christin's insight:

Vladimír Palko o aktuálnom dianí ohľadom referenda: "Apatia, ktorá zavládla po tom, čo prezident Andrej Kiska podaním na Ústavný súd fakticky označil petíciu za ohrozenie ľudských práv, neveští nič dobré."

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Slová pápeža Františka albánskym kňazom,rehoľníkom a seminaristom

Slová pápeža Františka albánskym kňazom,rehoľníkom a seminaristom | Správy Výveska | Scoop.it
Slová pápeža Františka albánskym kňazom,rehoľníkom a seminaristom
Christin's insight:

Prinášame text príhovoru Svätého Otca Františka pri slávení vešpier s kňazmi, rehoľníkmi, seminaristami a laickými hnutiami v Katedrále sv. Pavla v Tirane dňa 21. septembra 2014. Text, ktorý nasleduje, Svätý Otec odovzdal prítomným v písomnej podobe, pričom sa im prihovoril v spontánnom prejave.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Život detí s postihnutím

Život detí s postihnutím | Správy Výveska | Scoop.it
Či už ide o ľudí so sluchovým alebo zrakovým postihnutím, obe skupiny si zasluhujú našu pozornosť a podporu, kedže ich život je v mnohom náročnejší. O to viac, keď žijú v neľahkých podmienkach tretieho sveta.
Christin's insight:

Či už ide o ľudí so sluchovým alebo zrakovým postihnutím, obe skupiny si zasluhujú našu pozornosť a podporu, kedže ich život je v mnohom náročnejší. O to viac, keď žijú v neľahkých podmienkach tretieho sveta.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Stretnúť Neuwirtha bolo ako prejsť sa nádhernou katedrálou

Stretnúť Neuwirtha bolo ako prejsť sa nádhernou katedrálou | Správy Výveska | Scoop.it

Sedem miest, sedem ľudí, sedem ruksakov. Kolégium Antona Neuwirthazvolilo na začiatok tohto akademického roka pre svojich nových študentov nezvyčajnú formu teambuildingu – vydať sa po stopách politika, lekára a veľvyslanca Antona Neuwirtha, ktorého desiate výročie smrti si pripomíname práve dnes - v nedeľu 21. septembra 2014.

Christin's insight:

Marek Michalčík: "Kto sa s ním stretol, mal pocit, že pookrial na duchu, že odchádza múdrejší a najmä lepší. Bolo totiž cítiť, že má rád každého človeka a je schopný vnímať to dobré, čo v človeku je."

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Papež ustanovil komisi pro reformu kanonického řízení ve věcech manželských

Papež ustanovil komisi pro reformu kanonického řízení ve věcech manželských | Správy Výveska | Scoop.it

 Papež František dnes ustanovil zvláštní studijní komisi, která se bude zabývat reformou kanonického řízení ve věcech manželských.

Christin's insight:

Komise začne pracovat ihned a jejím úkolem bude připravit návrh na reformu kanonického procesní práva ve věcech manželských ve snaze o jeho zjednodušení tak, aby byl uchován princip nerozlučitelnosti manželství.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Nebo za 100 bodov

Nebo za 100 bodov | Správy Výveska | Scoop.it
Muž zomrie a mieri do neba, no pri nebeskej bráne ho zastaví Svätý Peter a hovorí: 'Tu to chodí tak, že potrebuješ 100 bodov, aby si sa dostal do neba. Povedz mi, čo dobré si urobil a ja Ti každý skutok ohodnotím, podľa toho, aby bol dobrý. Keď budeš mať...
Christin's insight:

Tu to chodí tak, že potrebuješ 100 bodov, aby si sa dostal do neba. Povedz mi, čo dobré si urobil a ja Ti každý skutok ohodnotím, podľa toho, aby bol dobrý. Keď budeš mať 100 bodov, tak môžeš ísť dnu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Marek Šmíd: Neuwirtha neodradili ani vlastné slabosti

Marek Šmíd: Neuwirtha neodradili ani vlastné slabosti | Správy Výveska | Scoop.it

Profesor a právnik Marek Šmid je rektorom Trnavskej univerzity v Trnave.  Pápež Ján Pavol Druhý mu v roku 2001 udelil Rád sv. Gregora Veľkého za rozvoj vzťahov medzi Slovenskou republikou a Svätou stolicou. 

Christin's insight:

Nečakajme na to, kým budeme majstri sveta, ale pomáhajme ako vieme, ako sa dá. Ide o plnosť pohára a nie o jeho veľkosť. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Fórum života hľadá auto

Fórum života hľadá auto | Správy Výveska | Scoop.it
Oficiálna stránka občianskeho združenia Fórum života
Christin's insight:

POZNÁTE FIRMU ALEBO ČLOVEKA, KTORÝ BY BOL OCHOTNÝ PREDAŤ ZA DOBRÚ CENU ALEBO DAROVAŤ OJAZDENÉ AUTO?

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Kapela N.D.E. vypustila do sveta 3 nové skladby

Kapela N.D.E. vypustila do sveta 3 nové skladby | Správy Výveska | Scoop.it
Kapela N.D.E. vznikla v marci roku 1999 ako 'Vlado One Man Band' a dala si nálepku melodický punk. Po krátkom čase svetlo sveta uzrela demonahrávka 'Licencia na pravdu'. Kapela s jediným člonom dávala len obmedzené možnosti koncertovania, tak sa Vlado Bis v roku 2004 dal muzikantsky dokopy s kamarátom Adamom...
Christin's insight:

Kapela N.D.E. pustila do sveta 3 nové skladby. Medzi novinkami je aj pro-life skladba „Život je dar“, ktorá oslavuje život a hovorí o práve na lásku a nádej.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Pápež František biskupom: Nič nie je dôležitejšie než privádzať ľudí k Bohu!

Pápež František biskupom: Nič nie je dôležitejšie než privádzať ľudí k Bohu! | Správy Výveska | Scoop.it
Pápež František biskupom: Nič nie je dôležitejšie než privádzať ľudí k Bohu!
Christin's insight:

V príhovore biskupom začínajúcim svoju službu sa pápež František sústredil na potrebu blízkosti biskupa k miestnej cirkvi, osobitne voči kňazom a Božiemu ľudu. Zdôraznil význam stabilnej prítomnosti biskupa v diecéze a jeho postoja lásky, ktorá ho postupom času pripodobní k veriacemu spoločenstvu tak, ako sa milujúci manželia po rokoch začínajú ponášať jeden na druhého. Vyzval biskupov ísť do hĺbky, „prebývať v Pánovi“ a neunikať od neho, byť zahĺbení v jeho slove a v Eucharistii a predovšetkým v jeho kríži: Vaším povolaním nie je byť strážcami akejsi zlyhávajúcej masy, ale byť udržiavateľmi evanjeliovej radosti - Evangelii gaudium -, a preto vám nesmie chýbať to jedinečné bohatstvo, ktoré máme, aby sme ho rozdávali, a ktoré si svet sám nemôže darovať: radosť z Božej lásky.“

more...
No comment yet.