Správy Výveska
2.9M views | +572 today
Follow
 
Scoop.it!

Teraz sa nás to týka všetkých

Teraz sa nás to týka všetkých | Správy Výveska | Scoop.it

Dnes sme na Bioetickom stretnutí zdravotníkov v Martine prechádzali novým dokumentom Bioetickej subkomisie KBS spolu s jeho spolutvorcom ThLic. Jankom Viglašom. Vyhlásenie z októbra tohoto roku sa zaoberá predajom a výdajom hormonálnej antikoncepcie a iných prípravkov zameraných proti ľudskému životu a zjednodušene povedané, robí farmaceutov morálne spoluzodpovednými na zle, ktoré pácha hormonálna antikoncepcia. Upozorňuje, že túto zodpovednosť farmaceut nemôže len jednoducho presunúť na kupujúceho alebo predpisujúceho lekára, a zaväzuje vo svedomí povinnosťou odmietnuť výdaj alebo predaj týchto prípravkov.


more...
No comment yet.
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Scoop.it!

Domáce násilie ubližuje všetkým

Domáce násilie ubližuje všetkým | Správy Výveska | Scoop.it

Ak si myslíte, že sme najviac ohrození násilím vonku na uliciach, mýlite sa. Ženy, deti, seniori, alebo chorí, všetci s väčšou pravdepodobnosťou zažijú násilie vo svojich domovoch, od ľudí, s ktorými žijú.

Christin's insight:

Od 19.do 25. novembra, pri príležitosti Svetového dňa prevencie týrania a zneužívania detí a Medzinárodného dňa boja proti násiliu páchanému na ženách nezisková organizácia Áno pre život, n. o. organizuje infokampaň s názvom „Domáce násilie ubližuje všetkým“.

ZDIEĽAJTE, prosím, túto LINKU POMOCI, možno niekomu zachránite život.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Tvít pápeža Františka: Radostne očakávajme Pánov príchod na konci čias

Tvít pápeža Františka: Radostne očakávajme Pánov príchod na konci čias | Správy Výveska | Scoop.it

Na konci čias, keď nám Pán príde oproti, nastane obrovská radosť. Žime v očakávaní tohto stretnutia! (Tvít pápeža Františka 23. novembra 2017)

Christin's insight:

Na konci čias, keď nám Pán príde oproti, nastane obrovská radosť. Žime v očakávaní tohto stretnutia!

 

(Tvít pápeža Františka 23. novembra 2017)

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Na čo zabudli filmy o Mečiarovi

Na čo zabudli filmy o Mečiarovi | Správy Výveska | Scoop.it

Film Únos Mariany Čengel Solčanskej videlo asi 300 tisíc divákov, dokument Terezy Nvotovej Mečiar ďalšie tisíce, vďaka HBO možno desaťtisíce. Obidva filmy rezonovali, onedlho sa o nich bude hovoriť ako o udalosti roka. Pre mňa je udalosťou domácej sezóny iný film, ale obidve ženy a ich Mečiar určite stoja za pozretie.

Christin's insight:

Filmy chcú odkryť povahu mečiarizmu a ukázať, prečo Mečiar padol. Obidva filmy sa pritom dopustili podstatnej mystifikácie, z príbehu im vypadol kľúčový aktér.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Mama z fary: Keď ťa zraní tvoje dieťa 

Mama z fary: Keď ťa zraní tvoje dieťa  | Správy Výveska | Scoop.it

Drahá, pravdepodobne sa ti už stalo, že ťa ľudia zranili. Vraví sa, že najväčšmi nám ublížia tí, ktorých najviac ľúbime. Tí, ktorým otvárame celé svoje srdce, dovolíme im prísť tak blízko, ako sa len dá.

Christin's insight:

Počula som, ako ti povedala: „Si najhoršia mama na svete!“ Keby som bola v tvojej koži, skrútila by som sa do klbka ako zbitý pes a bolestivo plakala. Nemyslela to vážne! A hovoril z nej hnev! Ale ty to zrejme nevieš, lebo si k nej pripútaná! Lebo ju ľúbiš! Lebo je tvoja! Inokedy ti možno fľusla do tváre, že jej kamarátky môžu ísť neskoro večer von a majú nové tablety a ona nemá nič!

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Svetový deň chudobných: „Stretnite sa s nimi, pozrite sa im do očí!“

Svetový deň chudobných: „Stretnite sa s nimi, pozrite sa im do očí!“ | Správy Výveska | Scoop.it

Pri príležitosti ukončenia Roku milosrdenstva (2015 – 2016) ustanovil pápež František Svetový deň chudobných. Každý rok sa odteraz bude sláviť tridsiatu tretiu nedeľu v cezročnom období. Tohto roku to pripadlo na 19. november, čosi pred koncom liturgického roka. Najvyšší veľkňaz pozýva kresťanov z celého sveta, aby konali – slúžili chudobným.

Christin's insight:

Chudobní sú Kristovo telo
Svätý Otec chcel zasvätením jedného dňa pre chudobných „ustanoviť konkrétny výstup tohto mimoriadneho svätého roka“, Roka milosrdenstva. Pápež František pripomenul 13. júna 2017, že prvé kresťanské spoločenstvá posmeľovala obava o chudobných.

more...
No comment yet.