Správy Výveska
2.3M views | +353 today
Follow
 
Scoop.it!

Max Kašparů: Žijeme v zemi, kde není stud, kde nic není hanba. Ztratili jsme směr a stali se z nás Bludní Holanďané

Max Kašparů: Žijeme v zemi, kde není stud, kde nic není hanba. Ztratili jsme směr a stali se z nás Bludní Holanďané | Správy Výveska | Scoop.it
Všechny společnosti v dějinách, které se ocitly na prahu kolapsu, měly společné to, že se v nich vyšinuly mezilidské vztahy a přestaly fungovat na přirozených principech. Hlavní otázka dnešního dílu tedy zní: Co dává tušit současný stav našich mezilidských vztahů o jejich vývoji do budoucna? Do jakých podob se bude vyvíjet naše rodina?
Christin's insight:

Maximilián Kašparů: "Stali se z nás bludní Holanďané na hladině lidské existence. Ti lidé, kteří ke mně chodí, neznají smysl života, smysl manželství, smysl mateřství a otcovství. Postupně ztrácíme schopnost rozlišovat mezi: dobrem a zlem, krásou a ošklivostí, pravdou a lží ..."

more...
No comment yet.
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Scoop.it!

Mít v živé paměti: Církev se dívá s úctou také na muslimy

Mít v živé paměti: Církev se dívá s úctou také na muslimy | Správy Výveska | Scoop.it
Teze, se kterou se dnes v církvi i ve společnosti setkáváme na každém kroku, totiž že je islám zlem, a že jde o náboženství násilné, spjaté s aktivitou Zlého, není teze nijak nová. Již sv. Jan Damašský (zemř. 749), nebo vlastním jménem neznámý arabský křesťan podepisující se jako Abd al-Masíh ibn Isháq al-Kindí (žil na přelomu 8.–9. stol.), identifikovali islám s dílem ďábla.
Christin's insight:

Jestliže papež František nedávno pronesl, že „jsme ve válce, ale ne ve válce náboženství“, nebo abychom „nespojovali islám s násilím“, pak je třeba tyto výroky brát velmi vážně. Zdá se, že úmysl je evidentní. Stálá hrozba plošné generalizace a identifikace zla s islámem, je předvojem k opětovnému prolévání krve pod vlajkou náboženství. Islamofóbie existuje a nemůžeme před ní zavírat oči, je nejen zaslepená, ale i velmi nebezpečná. Jednoduchá a plošná definice jakési zlé komunity tu už nejednou byla.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Olympijský kaplan: byla to velká škola

Olympijský kaplan: byla to velká škola | Správy Výveska | Scoop.it
Olympijské hry v brazilském Riu de Janeiru právě skončily. Přinesly tři týdny zápolení nejlepších sportovců planety. V roli kaplana české výpravy se jich zúčastnil i P. Oldřich Chocholáč.
Christin's insight:

Díky stejnému oblečení celého českého týmu ho snadno poznávali i čeští fanoušci. „Mnohá setkání byla skutečně jedinečná. Obdivoval jsem dobrodružného ducha některých lidí, kteří vyjeli do Ria zcela sami, aby podpořili naše sportovce. Potkal jsem i několik Brazilců, kteří se hlásili k českým kořenům nebo jejichž partnerem byl Čech,“ dodává kaplan.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Vidím v tebe dobro

Vidím v tebe dobro | Správy Výveska | Scoop.it
Filip sa stretol s Natanaelom a povedal mu: „Našli sme toho, o ktorom písal Mojžiš v Zákone a Proroci, Ježiša, Jozefovho syna z Nazareta.“ Natanael mu vravel: „Môže byť z Nazareta niečo dobré?!“ Filip mu odpovedal: „Poď a uvidíš!“ Keď Ježiš videl prichádzať Natanaela, povedal o ňom: „Toto je pravý Izraelita, v ktorom niet lesti.“
Christin's insight:

Ježišove slová Natanaelovi – ty si pravý Izraelita, v ktorom niet lesti – sa týkajú aj nás. V hĺbke srdca nám Ježiš hovorí podobné milé láskavé slová, aby ocenil naše vnútro. Človek stratil schopnosť prijať pochvalu, ocenenie. Preto aj stratil radosť, nadšenie zo života. Učme sa od Natanaela – odkiaľ ma poznáš?

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Pastorácia rozvedených dáva nádej a uzdravuje

Pastorácia rozvedených dáva nádej a uzdravuje | Správy Výveska | Scoop.it

Na otázky, ktoré prichádzajú do redakcie KN, odpovedá LADISLAV CSONTOS SJ (64) z Teologickej fakulty Trnavskej univerzity.

Christin's insight:
Dokument O pastorácii rozvedených a znovuzosobášených, ktorý vydala Kongregácia pre náuku viery v roku 1988, aj v súčasnosti vyvoláva vo verejnosti šum.
more...
No comment yet.
Scoop.it!

Keď sa nám dcéry zaobľujú

Keď sa nám dcéry zaobľujú | Správy Výveska | Scoop.it

O dospievaní dievčat...

Christin's insight:

 

Dievčatá a začiatok dospievania. Nie jednoduché obdobie. Aké zmeny prináša na tele i na dušičke, to vám prezradíme v našom článku.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ratzinger Schülerkreis bude v Castel Gandolfe hovoriť o „Európe v kríze“

Ratzinger Schülerkreis bude v Castel Gandolfe hovoriť o „Európe v kríze“ | Správy Výveska | Scoop.it

Prebiehať bude od piatku do nedele 26. – 28. augusta tradične v Castel Gandolfe.

Christin's insight:

Aj tento rok sa v závere leta zídu bývali študenti emeritného pápeža Benedikta XVI., profesora Josepha Ratzingera. Program stretnutia „Ratzinger Schülerkreis“ bude mať tento rok tému „Európa v kríze“.

 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Líder moslimov v Taliansku žiada polygamiu. Argumentuje homozväzkami

Líder moslimov v Taliansku žiada polygamiu. Argumentuje homozväzkami | Správy Výveska | Scoop.it
V Taliansku sa od augusta môžu uzatvárať zväzky medzi pármi rovnakého pohlavia. Tak to bolo aj v piatok 5. augusta, keď starosta Milána Giuseppe Sala potvrdil zväzok medzi dvomi gaymi.
Christin's insight:

Ak sú homosexuálne zväzky občianskym právom, tak potom polygamia tiež, vyjadril sa jeden z moslimských lídrov v Taliansku. Ide o odvážnu argumentáciu proti homosexuálnym zväzkom.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Gaboltov 2016 – J.Ex.Mons.Bernard Bober: Blízko pri Márii

Gaboltov 2016 – J.Ex.Mons.Bernard Bober: Blízko pri Márii | Správy Výveska | Scoop.it
Ponúkame Vám záznam z kázne J.Ex.Mons. Bernarda Bobera, košického arcibiskupa – metropolitu na arcidiecéznej púti v Gaboltove.
Christin's insight:

Boh sa opakovane priznáva k nám, priznáva sa k svojim deťom. Priznávame sa aj my k nemu? My veriaci vzájomne tvoríme rodinu zjednotenú v Kristovi. Mária je našou Matkou, ak zostaneme pod jej ochranou, nebudeme už pod vplyvom tohto sveta, ale budeme sa báť iba Boha. Blízko pri Márii odoláme tlaku doby, ona nikdy nedovolí, aby sme boli vtiahnutí do extrémizmu plného násilia a nenávisti voči cudzincom a inač zmýšľajúcim. Ona nám pomáha utvoriť si správny názor v zhode s evanjeliom.  Pomáha nám svoje sily vložiť do budovania Božieho kráľovstva a lásky, pokoja pre všetkých ľudí na zemi.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Synode valdézskych a metodistických cirkví zaslal pozdrav pápež František

Synode valdézskych a metodistických cirkví zaslal pozdrav pápež František | Správy Výveska | Scoop.it

Účastníkom Synody valdézskych a metodistických cirkví, ktorá sa koná v dňoch 21. – 26. augusta v Torre Pellice v oblasti Turína, zaslal Svätý Otec František pozdravný telegram.

Christin's insight:

Text je podpísaný kardinálom Pietrom Parolinom ako štátnym sekretárom Jeho Svätosti a je adresovaný biskupovi katolíckej diecézy Pinerolo Mons. De Bernardimu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Bude zavraždený kňaz Jacques Hamel blahorečený?

Bude zavraždený kňaz Jacques Hamel blahorečený? | Správy Výveska | Scoop.it

Francúzsky kňaz Jacques Hamel, ktorého pred tromi týždňami brutálne zavraždili islamskí radikáli, môže byť čoskoro blahorečený. "Keďže Jacques Hamel zomrel ako mučeník, nebude v prípade jeho blahorečenia potrebný zázrak," tvrdí arcibiskup Lebrun.

 
Christin's insight:

Úmysel otvoriť proces skúmania, ktorý k nemu vedie vyjadril arcibiskup Rouenu Dominique Lebrun. Neprihliadalo by sa tak na pravidlo, ktoré povoľuje otvoriť skúmanie až po piatich rokoch od smrti danej osoby. Smrť Jaquesa Hamela je podľa neho úplným svedectvom viery v Krista, ktorú 86-ročný kňaz zachoval až do konca.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Odklad školskej dochádzky môže zmeniť jeho život

Odklad školskej dochádzky môže zmeniť jeho život | Správy Výveska | Scoop.it
Aj vaše 6-ročné dieťa dostalo už školskú tašku a všetky tetky sa ho pýtajú, či sa už teší do školy? Ak je váš budúci školák ešte príliš hravý, máte čas ešte niečo podniknúť?
Christin's insight:

Ak sa vám zdá, že váš budúci školák je neposedný alebo príliš hravý, poraďte sa o jeho zaškolení radšej s odborníkom. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Prišiel si - Bezhranicna.sk

Prišiel si - Bezhranicna.sk | Správy Výveska | Scoop.it
Pamätám si, keď som ešte ako dievčatko ležala večer v posteli, hľadela von oknom na hviezdy a premýšľala o tebe. Aký asi budeš? Ako budeš vyzerať? Aké bude tvoje meno? Kedy prídeš? Kedy sa stretneme?
Christin's insight:

Snívala som o niekom, kto z mojej tváre spozná, či som smutná alebo nie a či mám dnes svoj deň. O niekom, kto ma bude poznať ako seba samého, a predsa ho budem neustále prekvapovať. Keď si prišiel, zistila som, koľko mám chýb. Láska k tebe ma motivuje byť lepšou...

 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Sestra Prema o Matke Tereze: Milosrdenstvo bolo jej druhou prirodzenosťou

Sestra Prema o Matke Tereze: Milosrdenstvo bolo jej druhou prirodzenosťou | Správy Výveska | Scoop.it
Generálna predstavená Kongregácie Misionárok lásky sestra Prema v rozhovore pre Vatikánsky rozhlas priblížila postoj, s akým sa sestry pripravujú na slávnosť, ktorej bude 4. septembra vo Vatikáne predsedať pápež František. Blížiaca sa kanonizácia zakladateľky je pre rehoľu veľkou poctou. Je to však zároveň príležitosť skúmať, či sestry i dnes vo svojom živote nasledujú to isté povolanie, ktoré zachytila Matka Tereza.
Christin's insight:

Cirkev sa pripravuje na blížiace sa svätorečenie bl. Matky Terezy. Ako to prežívajú samotné sestry, ktorých celý svet pozná podľa ich charakteristického sárí?

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Pravidla pro sledování PC a televize

Pravidla pro sledování PC a televize | Správy Výveska | Scoop.it
S vývojem technologií vtrhly do našich domovů ve velkém různé obrazovky a někdy zaujímají víc místa, než je zdravé. Pomohou nějaká pravidla?
Christin's insight:

Ivan: Jsem otec již plnoletých dětí. Na střední škole byl doma jeden stolní počítač a bylo vše bez problémů. Se vstupem na VŠ dostalo každé dítě svůj notebook a byl se školou konec.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Katechézy zo 14. celoslovenskej púte mužov v Gaboltove

Stream Katechézy zo 14. celoslovenskej púte mužov v Gaboltove by Biskup Jozef Haľko from desktop or your mobile device
Christin's insight:

 

Vypočujte si katechézy biskupa Jozefa Haľka, ktoré odzneli na Púti mužov v Gaboltove...

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Stred Talianska ničilo v noci silné zemetrasenie, najmenej 21 mŕtvych

Stred Talianska ničilo v noci silné zemetrasenie, najmenej 21 mŕtvych | Správy Výveska | Scoop.it
Silné zemetrasenie s magnitúdou 6,2 zasiahlo strednú časť Talianska, s epicentrom južne od mesta Perugia. Otrasy cítili aj v Ríme a Neaople.

Christin's insight:

Po zemetrasení nasledovalo niekoľko silných dotrasov, tvrdí denník La Repubblica. Zemetrasenie nastalo o 3.36 SELČ, 76 kilometrov juhovýchodne od Perugie, vo veľmi malej hĺbke desať kilometrov pod povrchom zeme, uviedla americká geologická služba USGS, podľa ktorej budú škody značné.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

EDITORIÁL: Neboj sa vygumovať svoj plán

EDITORIÁL: Neboj sa vygumovať svoj plán | Správy Výveska | Scoop.it
Bude to obdobie vyžadujúce veľa pokory,“ vravievala som si stále častejšie s blížiacimi sa poslednými mesiacmi v škole. Kto mal vedieť, že budem mať až takú pravdu.
Christin's insight:
Ešte tri, dva, už len jeden, posledný semester. Posledné dva z osemnástich rokov nepretržitého štúdia som pomerne často premýšľala nad tým, čo potom.
more...
No comment yet.
Scoop.it!

Peru: Seminár pre katechétov na tému Jubilea milosrdenstva

Peru: Seminár pre katechétov na tému Jubilea milosrdenstva | Správy Výveska | Scoop.it

Jubilejný seminár je rozdelený do troch tematických okruhov: „Ježiš Kristus, tvár milosrdenstva“; „Milosrdná Cirkev“ a napokon „Samaritánska Cirkev“.

Christin's insight:

V Lime dnes pri príležitosti Jubilejného roku milosrdenstva otvorili vzdelávací seminár na tému „Milosrdní ako Otec“. Trojdňové podujatie organizuje Peruánska biskupská konferencia a je určené kňazom, rehoľníčkam, rehoľníkom, katechétom, ako aj učiteľom i pastoračným pracovníkom

 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Iránsky ajatolláh ocenil, že pápež nespája islam s terorizmom

Iránsky ajatolláh ocenil, že pápež nespája islam s terorizmom | Správy Výveska | Scoop.it

V liste z 20. augusta adresovanom pápežovi označuje jeho prístup za „múdry a logický“.

Christin's insight:

 

Iránsky duchovný vodca Naser Makarem Širazi poďakoval pápežovi Františkovi za jeho slová, že islam nemožno stotožňovať s terorizmom.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Pápež cez Twitter odsúdil moderné otrokárstvo, zločin proti ľudskosti

Pápež cez Twitter odsúdil moderné otrokárstvo, zločin proti ľudskosti | Správy Výveska | Scoop.it

Moderné formy otrokárstva ako obchod s ľuďmi a s orgánmi, nútená práca a prostitúcia sú zločinmi proti ľudskosti. (Tvít pápeža Františka z 23. augusta 2016)

Christin's insight:

Moderné formy otrokárstva ako obchod s ľuďmi a s orgánmi, nútená práca a prostitúcia sú zločinmi proti ľudskosti.

 

(Tvít pápeža Františka z 23. augusta 2016)

 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Vyrovnať pokrivené

Vyrovnať pokrivené | Správy Výveska | Scoop.it
Ježiš povedal zákonníkom a farizejom: „Beda vám, zákonníci a farizeji, pokrytci, lebo dávate desiatky z mäty, kôpru a rasce, ale zanedbali ste, čo je v zákone dôležitejšie spravodlivosť, milosrdenstvo a vernosť! Toto bolo treba robiť, a tamto nezanedbávať. Slepí vodcovia! Komára preciedzate a ťavu prehĺtate. Beda vám, zákonníci a farizeji, pokrytci, lebo čistíte čašu a misu zvonka, ale vnútri sú plné lúpeže a nečistoty! Slepý farizej, vyčisti čašu najprv znútra, aby bola čistá aj zvonka!“
Christin's insight:
Na konci sveta isto. Pri druhom Kristovom príchode bude každá maska strhnutá a pravda zvíťazí! I povedzte, čo sa oplatí žiť? My už vieme, kto zvíťazí... Tak prečo nebyť na strane víťaza, Ježiša Krista?

Viac na: http://www.cestaplus.sk/baterka/datum/23-08-2016
© Copyright www.cestaplus.sk
more...
No comment yet.
Scoop.it!

Iniciatíva Zastavme hazard žiada zrušenie povinnej petície pri zákaze hazardu

Iniciatíva Zastavme hazard žiada zrušenie povinnej petície pri zákaze hazardu | Správy Výveska | Scoop.it

Keďže v roku 2012 Národná rada Slovenskej republiky rozhodla, že na obmedzenie hazardu na území mesta alebo obce treba vyzbierať petíciu 30% obyvateľov od 18 rokov veku, iniciatíva Zastavme hazard zorganizovala v Bratislave petíciu, ktorú podľa jej predstaviteľov podporilo 136 139 Bratislavčanov. Po odovzdaní petície na bratislavskom magistráte však 3009 hárkov (z celkovo 8018) zmizlo. Iniciatíva Zastavme hazard v reakcii na túto skutočnosť vyzvala vládu i parlament na zrušenie povinnej petície pri zákaze hazardu.

Christin's insight:

Peter Beňa uviedol: „Nikto neveril, že je možné také množstvo podpisov v Bratislave vyzbierať, no podarilo sa. Bolo potrebných 106.000 podpisov, vyzbieralo sa 136.139 podpisov. To, čo sa stalo potom nám pripomenulo návrat deväťdesiatych rokov. Niekto sprosto ukradol najúspešnejšiu petíciu v dejinách hlavného mesta.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Pápež píše liturgistom o sviatosti pokánia: Sme zmierení, aby sme uzmierovali

Pápež píše liturgistom o sviatosti pokánia: Sme zmierení, aby sme uzmierovali | Správy Výveska | Scoop.it

Svätý Otec zaslal posolstvo účastníkom a organizátorom 67. národného liturgického týždňa, ktorého témou je „Liturgia ako miesto milosrdenstva – Sme zmierení, aby sme uzmierovali“.

Christin's insight:

Podujatie otvorili v Gubbiu v stredotalianskom regióne Umbria. Na Národnom liturgickom týždni, ktorý potrvá do štvrtka 25. augusta, vystúpi viacero rečníkov vrátane kardinála Gualtiera Bassettiho, sekretára Talianskej biskupskej konferencie Mons. Nunzia Galantina i ďalších biskupov, ako aj priora mníšskej komunity Bose Enza Bianchiho.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Päť typov mužov nevhodných na ženenie

Päť typov mužov nevhodných na ženenie | Správy Výveska | Scoop.it
Jeho varovania nám slúžia ako ochrana pred nevhodnými typmi mužov.

Christin's insight:
Ak sa nám v hlave rozbliká výstražné svetielko, potrebujeme načúvať. Obzvlášť, keď ide o potenciálneho manželského partnera. Toto svetielko nám hovorí: „Buď opatrná. Nemysli si, že ho môžeš zmeniť.“

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Mons. Jozef Haľko bude v Bruseli sláviť „Omšu za Európu“

Mons. Jozef Haľko bude v Bruseli sláviť „Omšu za Európu“ | Správy Výveska | Scoop.it
Mons. Haľko zastupuje slovenský biskupský zbor v Komisii biskupov krajín Európskeho spoločenstva (COMECE).
Christin's insight:

Pri tradičnej „Omši za Európu“ (Missa pro Europa) na začiatku pracovného roka inštitúcií Európskej únie bude 7. septembra v Bruseli koncelebrovať bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko. Symbolicky sa tak stane v období slovenského predsedníctva v Rade EÚ.

more...
No comment yet.