Správy Výveska
2.9M views | +572 today
Follow
 
Scoop.it!

Desatoro konzervatívca pre účasť v referende s poznámkami pre socialistov a liberálov

Desatoro konzervatívca pre účasť v referende s poznámkami pre socialistov a liberálov | Správy Výveska | Scoop.it

Kľúčové argumenty v konkrétnych referendových otázkach už boli dostatočne osvetlené a seriózne argumenty proti navrhovaným konzervatívnym riešeniam som nezaznamenal. Zaznamenal som však vnútorne nesúrodý pubertálny hate speech Michala Havrana v duchu Voltairovho écraser l'Infâme (zničte, ju nehanebnicu!), ktorý ma inšpiroval k napísaniu tejto eseje.

Christin's insight:

Tento príspevok je určený pre intelektuálne poctivých čitateľov, ktorým ponúka svetonáhľadový kontext referenda o rodine z pohľadu troch základných svetonáhľadových pozícií: konzervativizmus, liberalizmus a socializmus.

more...
No comment yet.
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Scoop.it!

Domáce násilie ubližuje všetkým

Domáce násilie ubližuje všetkým | Správy Výveska | Scoop.it

Ak si myslíte, že sme najviac ohrození násilím vonku na uliciach, mýlite sa. Ženy, deti, seniori, alebo chorí, všetci s väčšou pravdepodobnosťou zažijú násilie vo svojich domovoch, od ľudí, s ktorými žijú.

Christin's insight:

Od 19.do 25. novembra, pri príležitosti Svetového dňa prevencie týrania a zneužívania detí a Medzinárodného dňa boja proti násiliu páchanému na ženách nezisková organizácia Áno pre život, n. o. organizuje infokampaň s názvom „Domáce násilie ubližuje všetkým“.

ZDIEĽAJTE, prosím, túto LINKU POMOCI, možno niekomu zachránite život.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Tvít pápeža Františka: Radostne očakávajme Pánov príchod na konci čias

Tvít pápeža Františka: Radostne očakávajme Pánov príchod na konci čias | Správy Výveska | Scoop.it

Na konci čias, keď nám Pán príde oproti, nastane obrovská radosť. Žime v očakávaní tohto stretnutia! (Tvít pápeža Františka 23. novembra 2017)

Christin's insight:

Na konci čias, keď nám Pán príde oproti, nastane obrovská radosť. Žime v očakávaní tohto stretnutia!

 

(Tvít pápeža Františka 23. novembra 2017)

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Na čo zabudli filmy o Mečiarovi

Na čo zabudli filmy o Mečiarovi | Správy Výveska | Scoop.it

Film Únos Mariany Čengel Solčanskej videlo asi 300 tisíc divákov, dokument Terezy Nvotovej Mečiar ďalšie tisíce, vďaka HBO možno desaťtisíce. Obidva filmy rezonovali, onedlho sa o nich bude hovoriť ako o udalosti roka. Pre mňa je udalosťou domácej sezóny iný film, ale obidve ženy a ich Mečiar určite stoja za pozretie.

Christin's insight:

Filmy chcú odkryť povahu mečiarizmu a ukázať, prečo Mečiar padol. Obidva filmy sa pritom dopustili podstatnej mystifikácie, z príbehu im vypadol kľúčový aktér.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Mama z fary: Keď ťa zraní tvoje dieťa 

Mama z fary: Keď ťa zraní tvoje dieťa  | Správy Výveska | Scoop.it

Drahá, pravdepodobne sa ti už stalo, že ťa ľudia zranili. Vraví sa, že najväčšmi nám ublížia tí, ktorých najviac ľúbime. Tí, ktorým otvárame celé svoje srdce, dovolíme im prísť tak blízko, ako sa len dá.

Christin's insight:

Počula som, ako ti povedala: „Si najhoršia mama na svete!“ Keby som bola v tvojej koži, skrútila by som sa do klbka ako zbitý pes a bolestivo plakala. Nemyslela to vážne! A hovoril z nej hnev! Ale ty to zrejme nevieš, lebo si k nej pripútaná! Lebo ju ľúbiš! Lebo je tvoja! Inokedy ti možno fľusla do tváre, že jej kamarátky môžu ísť neskoro večer von a majú nové tablety a ona nemá nič!

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Svetový deň chudobných: „Stretnite sa s nimi, pozrite sa im do očí!“

Svetový deň chudobných: „Stretnite sa s nimi, pozrite sa im do očí!“ | Správy Výveska | Scoop.it

Pri príležitosti ukončenia Roku milosrdenstva (2015 – 2016) ustanovil pápež František Svetový deň chudobných. Každý rok sa odteraz bude sláviť tridsiatu tretiu nedeľu v cezročnom období. Tohto roku to pripadlo na 19. november, čosi pred koncom liturgického roka. Najvyšší veľkňaz pozýva kresťanov z celého sveta, aby konali – slúžili chudobným.

Christin's insight:

Chudobní sú Kristovo telo
Svätý Otec chcel zasvätením jedného dňa pre chudobných „ustanoviť konkrétny výstup tohto mimoriadneho svätého roka“, Roka milosrdenstva. Pápež František pripomenul 13. júna 2017, že prvé kresťanské spoločenstvá posmeľovala obava o chudobných.

more...