Správy Výveska
2.9M views | +630 today
Follow
 
Scoop.it!

Dělal jsem asistovanou reprodukci

Dělal jsem asistovanou reprodukci | Správy Výveska | Scoop.it

Samozřejmě! Když jsem končil lékařskou fakultu, věděl jsem, že se budu zabývat neplodností. Na škole je jen jedno schéma: řešením neplodnosti je umělé oplodnění. O tom je přesvědčený každý student po šesti letech studií. Takže když mi zavolal ředitel jedné z největších IVF klinik s otázkou, jestli bych chtěl u něho pracovat, neváhal jsem. O tom jsem přece snil, o „léčbě” neplodnosti!

Christin's insight:

Poľský gynekológ Jacek Szulz pracoval sedem rokov v jednej z najväčších IVF kliník v Poľsku. Bol presvedčený, že robí správnu vec. V skutočnosti však išlo o biznis s ťažkým dopadom na zdravie a psychiku žien, ktoré týmto procesom prešli. 

more...
No comment yet.
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Scoop.it!

Domáce násilie ubližuje všetkým

Domáce násilie ubližuje všetkým | Správy Výveska | Scoop.it

Ak si myslíte, že sme najviac ohrození násilím vonku na uliciach, mýlite sa. Ženy, deti, seniori, alebo chorí, všetci s väčšou pravdepodobnosťou zažijú násilie vo svojich domovoch, od ľudí, s ktorými žijú.

Christin's insight:

Od 19.do 25. novembra, pri príležitosti Svetového dňa prevencie týrania a zneužívania detí a Medzinárodného dňa boja proti násiliu páchanému na ženách nezisková organizácia Áno pre život, n. o. organizuje infokampaň s názvom „Domáce násilie ubližuje všetkým“.

ZDIEĽAJTE, prosím, túto LINKU POMOCI, možno niekomu zachránite život.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Čo majú spoločné slobodné a neplodné? 

Čo majú spoločné slobodné a neplodné?  | Správy Výveska | Scoop.it

Zistila som, že keď sa zdieľam o neplodnosti alebo moja kamarátka sa zdieľa o tom, že je ešte slobodná, obe nakoniec zistíme, že pociťujeme rovnaké emócie napriek našim odlišným situáciám. Nemáte pocit, že my, neplodné a slobodné, nesieme veľmi podobné kríže?

Christin's insight:

Odložená nádej
V Prísloviach (13,12) sa píše: „Očakávanie, ktoré sa preťahuje, núti srdce chorľavieť, splnená túžba je však stromom života.“
Kým je žena slobodná alebo neplodná, existujú obdobia, v ktorých to vyzerá tak, že táto „odložená nádej“, nádej, ktorá je neustále odkladaná, preťahovaná, je jedinou konštantou v ich životoch. Že definuje všetko. Že život je „pozastavený“, kým toto očakávanie niečoho viac je zdanlivo „odložené“ Bohom.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Martin Hudáček – sochár, ktorý túži byť Božím nástrojom

Martin Hudáček – sochár, ktorý túži byť Božím nástrojom | Správy Výveska | Scoop.it

Martin Hudáček (33) je okrem iného autorom Pamätníka nenarodeným deťom. Stvárnením tejto problematiky sa v jeho živote mnoho zmenilo. So svojou manželkou a troma dcérami žije a tvorí v Telgárte. Hovorí o sebe: „Mojím poslaním je dielom hovoriť o našom pôvode, o Tvorcovi a milujúcom Otcovi, ktorý nám dennodenne ukazuje, prečo a ako žiť.

Christin's insight:

Dá sa o vás povedať, že ste príkladom umelca, ktorý sa stal slávnym v mladom veku. Ako by ste opísali jednou vetou svoju osobnosť? Byť nástrojom v Božích rukách.

Začínali ste ako rezbár, vyštudovali ste za sochára. Našli ste sa v tom? Je to vaša vysnívaná práca?

„Cestou i necestou“ ma Pán postupne formoval. Až teraz vidím, že je to moje poslanie. Práca výtvarníka – sochára má svoje úskalia, ale keď už začne prinášať ovocie, prijímam ju so všetkým.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Vatikán a Čína budú paralelnými výstavami rozvíjať „diplomaciu umenia“

Vatikán a Čína budú paralelnými výstavami rozvíjať „diplomaciu umenia“ | Správy Výveska | Scoop.it

Predstavitelia Vatikánskych múzeí a Čínskeho kultúrno-priemyselného investičného fondu na tlačovej konferencii vo Vatikáne predstavili dve výstavy, ktoré od jari 2018 budú súčasne prebiehať vo Vatikáne a v Pekingu. Obe expozície majú dosvedčiť, ako je umenie prostriedkom dialógu a jedným z rozmerov stretnutia medzi ľuďmi rôznych kultúr, zamýšľajúcimi sa nad zmyslom dobrého života, v harmonickom vzťahu s prírodou. 

Christin's insight:

Čínska výstava vo Vatikáne bude mať motto: „Krása nás spája: cesta v nádhernej harmónii medzi čínskym ľudom“. Vatikánske múzeá sa budú prezentovať v Pekingu s expozíciou nazvanou „Anima Mundi: ľudstvo, príroda a harmónia“.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Dotazník pre mladých predĺžil Sekretariát synody do konca roka 2017

Dotazník pre mladých predĺžil Sekretariát synody do konca roka 2017 | Správy Výveska | Scoop.it

O jeden mesiac, čiže až do 31. decembra 2017 sa predĺžil termín, dokedy môžu mladí vyplniť online dotazník na zozbieranie informácií a podnetov pre budúcoročnú synodu. Oznámil to  Sekretariát Synody biskupov v komuniké zo svojho zasadnutia v dňoch 16. - 17. novembra, na ktorom sa zúčastnil aj Svätý Otec.

Christin's insight:

Na synode s témou „Mladí, viera a rozlišovanie povolania“ sa biskupi z celého sveta zídu v Ríme 3. – 28. októbra 2018. Niekoľko mesiacov predtým sa v Ríme stretnú zástupcovia mládeže na Predsynodnom stretnutí mladých 19. – 24. marca, spojenom aj so slávením diecézneho Svetového dňa mládeže 25. marca. 

more...
No comment yet.