Správy Výveska
2.9M views | +528 today
Follow
 
Scoop.it!

Hľadá sa dokonalý rodič 

Hľadá sa dokonalý rodič  | Správy Výveska | Scoop.it

Vedia s istotou povedať, že ich batoľatá zaspia po dvoch mesiacoch samé v postieľke a zobudia sa až ráno, nikdy nedajú drobcom čokoládu a iné sladkosti a už vôbec ich neposadia pred rozprávku, ale budú si spolu čítať knižky alebo robiť iba veci, ktoré ich budú ich všestranne rozvíjať.

Christin's insight:

Najlepší rodičia sú tí, ktorí ešte deti nemajú.

more...
No comment yet.
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Scoop.it!

Domáce násilie ubližuje všetkým

Domáce násilie ubližuje všetkým | Správy Výveska | Scoop.it

Ak si myslíte, že sme najviac ohrození násilím vonku na uliciach, mýlite sa. Ženy, deti, seniori, alebo chorí, všetci s väčšou pravdepodobnosťou zažijú násilie vo svojich domovoch, od ľudí, s ktorými žijú.

Christin's insight:

Od 19.do 25. novembra, pri príležitosti Svetového dňa prevencie týrania a zneužívania detí a Medzinárodného dňa boja proti násiliu páchanému na ženách nezisková organizácia Áno pre život, n. o. organizuje infokampaň s názvom „Domáce násilie ubližuje všetkým“.

ZDIEĽAJTE, prosím, túto LINKU POMOCI, možno niekomu zachránite život.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Budú môcť v Iraku vydávať 9 ročné dievčatá?

Budú môcť v Iraku vydávať 9 ročné dievčatá? | Správy Výveska | Scoop.it

Zmena zákona by prakticky preniesla občianske záležitosti na právomoci duchovných a oficiálne zaviedla diskriminačné právne predpisy voči ženám. Návrh by však zasiahol len šiitskú komunitu.

Christin's insight:

Zmenu legislatívy o osobných stavoch predložilo minulý týždeň v irackom parlamente 40 poslancov. Návrh potrebuje na schválenie podporu 165 poslancov, čo je len tesná väčšina z celkového počtu 328 členov. Hoci je nepravdepodobné, žeby návrh zákona získal takú rozsiahlu podporu, v krajine rozpútal veľkú diskusiu pred jarnými parlamentnými voľbami.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Program apoštolskej cesty do Mjanmarska a Bangladéša - AKTUALIZOVANÉ

Program apoštolskej cesty do Mjanmarska a Bangladéša - AKTUALIZOVANÉ | Správy Výveska | Scoop.it

Tlačové stredisko Svätej stolice publikovalo podrobný program apoštolskej cesty pápeža Františka do Mjanmarska a Bangladéša, ktoré navštívi v dňoch od 26. novembra do 2. decembra tohto roku.
Svätý Otec priletí do bývalej mjanmarskej metropoly Rangún v pondelok 27. novembra.

Christin's insight:

Na druhý deň sa v novom hlavnom meste Neipyijto stretne s prezidentom, vládnymi predstaviteľmi a diplomatickým zborom. V stredu bude v Rangúne slúžiť prvú verejnú svätú omšu a absolvuje stretnutia s najvyššou radou budhistických mníchov „Sangha“ a s mjanmarskými biskupmi, ktorých je celkovo osemnásť. Návštevu Mjanmarska ukončí Svätý Otec vo štvrtok 30. novembra omšou s mladými, po ktorej odletí do Bangladéša.    

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Dvadsať rokov Pápežského slovenského kolégia sv. Cyrila a Metoda v Ríme

Dvadsať rokov Pápežského slovenského kolégia sv. Cyrila a Metoda v Ríme | Správy Výveska | Scoop.it

Pápežské slovenské kolégium sv. Cyrila a Metoda v Ríme si v sobotu 18. novembra 2017 pripomenulo dvadsiate výročie svojho vzniku. Slávnostnej svätej omši predsedal kardinál Jozef Tomko, emeritný prefekt Kongregácie pre evanjelizáciu národov, ktorý vo svojej homílii pripomenul históriu vzniku Slovenského ústavu sv. Cyrila a Metoda v Ríme, ktorý bol predpokladom pre neskorší vznik kolégia. 

Christin's insight:

Upriamil pozornosť prítomných na konkrétne historické požiadavky doby, v ktorej inštitúcia vznikala, ale predovšetkým nepretržitý odkaz vierozvestov sv. Cyrila a Metoda, „ktorých tradícia sa zachovala ako plameň horiaci naprieč stáročiami“. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Vytvárať šťastný a spokojný domov

Vytvárať šťastný a spokojný domov | Správy Výveska | Scoop.it
Moja manželka a ja sme učitelia a ako rodičov siedmich detí sa nás neustále pýtajú otázky ako vychovávame naše deti- „ Ako udržujete disciplínu?“, „ Ako zvládate problémy s tínedžermi?“ atď. V súčasnosti vychovávať deti správne je náročné.
Christin's insight:

Vytvárať milujúci domov, v ktorom sa môžu charaktery, srdcia a mysle našich detí formovať a rozvíjať, je boj, ktorý sa oplatí bojovať.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Cirkev po prvý raz slávila Svetový deň chudobných – homília Svätého Otca

Cirkev po prvý raz slávila Svetový deň chudobných – homília Svätého Otca | Správy Výveska | Scoop.it

Viac ako 4000 núdznych z Talianska i ďalších krajín v sprievode dobrovoľníkov zúčastnilo na  svätej omši, ktorú Svätý Otec František dopoludnia celebroval v Bazilike sv. Petra spolu s kardinálmi a biskupmi.

Christin's insight:

V dnešnú nedeľu Cirkev vôbec po prvý raz slávila Svetový deň chudobných. V Ríme sa pri tejto príležitosti konalo viacero podujatí za účasti niekoľko tisíc zástupcov chudobných celého sveta a dobrovoľníkov, ktorí sa venujú službe ľuďom v núdzi.

more...
No comment yet.