Správy Výveska
2.9M views | +247 today
Follow
 
Scoop.it!

Mikolášik: Downov syndróm sa dá liečiť, neveďme živých k predčasnej smrti

Mikolášik: Downov syndróm sa dá liečiť, neveďme živých k predčasnej smrti | Správy Výveska | Scoop.it

„Downov syndróm nie je neliečiteľná choroba, je čas ukončiť spoločenskú atmosféru navádzajúcu budúcich rodičov na ukončenie života ich detí s touto diagnózou počas prenatálneho vývoja,“ vyzval europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH) pri príležitosti Svetového dňa Downovho syndrómu a konferencie expertov, ktorú organizuje v Bruseli. 

Christin's insight:

Súčasná medicína podľa neho vyvíja riešenia, ktoré týmto pacientom každým dňom ponúkajú kvalitnejší život.

more...
No comment yet.
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Scoop.it!

Poslanec Smeru odmieta ochranu LGBTI párov ako majú manželia

Poslanec Smeru odmieta ochranu LGBTI párov ako majú manželia | Správy Výveska | Scoop.it

Pre našu spoločnosť je prínosom, ak sa páry, ktoré spolu žijú, starajú jeden o druhého a v krízových situáciách sa môžu na seba spoľahnúť.

Christin's insight:

Poslanec Národnej rady za Smer Ján Podmanický je proti tomu, aby Slovenská republika ľuďom z LGBTI komunity priznávala takú ochranu, akú poskytuje manželstvu, pretože vzťahy homosexuálov jednoducho nie sú a nikdy ani nebudú manželstvom. 

 

Podmanický hovorí, že "tvrdenie, že nie sú naplnené ich práva nie je celkom presné, pretože napríklad pri dedení existuje možnosť dediť zo závetu. Takto sa dá argumentovať aj pri ostatných požiadavkách LGBTI komunity.“

 

Ak súhlasíte s tým, že naše zákony riešia práva LGBTI ľudí v prípade dedenia, nahliadnutia do zdravotnej dokumentácie a bývanie podpíšte výzvu adresovanú prezidentovi Kiskovi.

 

Sledujete ďalšie články k téme ochrany LBGTI párov.