Správy Výveska
2.7M views | +448 today
Follow
 
Scoop.it!

Moji predchodcovia nemali politickú váhu. Ja ju začínam mať

Moji predchodcovia nemali politickú váhu. Ja ju začínam mať | Správy Výveska | Scoop.it
Ábel Ravasz sa narodil v roku 1986 v Dunajskej Strede. Študoval sociológiu na Univerzite Loránda Eötvösa v Budapešti a na Columbia University v USA. Pracoval ako výskumník, výkonný riaditeľ Inštitútu Mateja Bela a poradca strany Most-Híd. Po voľbách v roku 2016 sa stal splnomocnencom vlády SR pre rómske komunity. Minulý rok bol tiež zvolený za podpredsedu strany Most-Híd.
Christin's insight:

"To, že ma v novembri zvolili za podpredsedu Mostu, je signálom, že ma nepovažujú za človeka na jedno použitie." Splnomocnenec vlády pre rómske komunity Ábel Ravasz.

more...
No comment yet.
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Scoop.it!

Poslanec Krajčí: Chráňme rodinu a všemožne ju podporujme 

Poslanec Krajčí: Chráňme rodinu a všemožne ju podporujme  | Správy Výveska | Scoop.it

S manželkou sme nedávno oslávili 15-te výročie nášho sobáša. Je to dôvod aj na malé pozastavenie sa, bilancovanie nášho spoločného života. Kedy sme prežili úskalia nášho vzájomného vzťahu? 

Christin's insight:

Naopak, kedy sme sa tešili z medových dní, ktoré boli zdrojom nových síl do prekonávania našich každodenných povinností a výziev?

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Od komiksov k vojnovej dráme. Prečo obdivujeme Nolanove filmy

Od komiksov k vojnovej dráme. Prečo obdivujeme Nolanove filmy | Správy Výveska | Scoop.it

Môžete ich rozoberať z rôznych pohľadov, začať trebárs tým, že pred digitálnou technológiou preferuje natáčanie na klasický film. Alebo že ho baví rozprávať dej inak než chronologicky. 

Christin's insight:

Analyzovať sa dá jeho prístup k zvukovým efektom aj filozofii. Christopher Nolan je jeden z najväčších filmárskych talentov súčasnosti. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Janka Pisarovičová:  Nikdy neviete, ktorý deň je ten posledný

Janka Pisarovičová:  Nikdy neviete, ktorý deň je ten posledný | Správy Výveska | Scoop.it

Na Kvetnú nedeľu tohoto roku (2017), keď ráno Peťo vstával z postele mu praskla cievka v hlave. Ešte že som bola v spálni. On necítil bolesť, ani nevedel, že sa mu niečo stalo. Zvalil sa na skriňu a chytal balans. Najprv som nechápala, čo robí. Pribehla som k nemu, pomohla som mu sadnúť, ľahnúť na posteľ. Všimla som si, celá jeho pravá strana bola paralyzovaná.

Christin's insight:

Prvá správa po hodine z nemocnice: "CT potvrdilo krvácanie do mozgu, musíte byť pripravená na všetko !!!!!" Už keď ho viezla záchranka som volala nemocničnému kňazovi, ktorý stál pri mne minulý školský rok, keď bolo zle zasa so mnou, aby išiel za Peťom a dal mu pomazanie a všetko, čo treba, že je v ohrození života. A ja som Peťovi odpúšťala všetko, len aby bol pripravený na poslednú cestu. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Kardinál Koch navštívil Petrohrad na záver putovania relikvie sv. Mikuláša

Kardinál Koch navštívil Petrohrad na záver putovania relikvie sv. Mikuláša | Správy Výveska | Scoop.it

„Ekumenizmus svätých je vynikajúcou príležitosťou pre dialóg medzi Cirkvami,“ uviedol včera krátko pred odchodom do Petrohradu predseda Pápežskej rady na podporu jednoty kresťanov kard. Kurt Koch. Prelát navštívi Rusko spolu s vatikánskou delegáciou pri príležitosti prevzatia zapožičanej relikvie sv. Mikuláša, ktorá sa vráti späť do talianskeho Bari v piatok 28. júla.

Christin's insight:

Relikviu jedného z najuznávanejších svätcov v Pravoslávnej cirkvi si prišlo do Moskvy a do Petrohradu za posledné dva mesiace uctiť približne dva a pol milióna veriacich.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Indonézia privíta 7. ročník Ázijských dní mládeže

Indonézia privíta 7. ročník Ázijských dní mládeže | Správy Výveska | Scoop.it

„Radostná ázijská mládež: žiť evanjelium v multikultúrnej Ázii.“ Tak znie názov 7. ročníka Ázijských dní mládeže (AYD7), ktoré bude v dňoch od 30. júla do 9. augusta hostiť indonézske mesto Jogjakarta. 

Christin's insight:

Očakáva sa, že na podujatí sa zúčastní približne 2000 mladých z viac než dvadsiatich ázijských krajín.
Podujatie bude tento rok prebiehať v troch fázach. Účastníkov najskôr privítajú v rámci diecéznych dní v jedenástich indonézskych diecézach.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ako by štátni ekonómovia chceli potrestať veľké rodiny

Ako by štátni ekonómovia chceli potrestať veľké rodiny | Správy Výveska | Scoop.it

Nesprávne ciele a nesprávne položené otázky vedú k nesprávnym odpovediam.

Christin's insight:

Ekonómovia z Útvaru hodnoty za peniaze na Ministerstve financií vypracovali návrhy pre ministra financií, ktorými chcú znížiť výdavky štátu na rodinnú politiku a ušetrené peniaze plánujú použiť napr. na vyššie štipendiá pre študentov z chudobnejších rodín alebo na väčšiu dostupnosť jaslí. Celkovo chcú ušetriť cca. 160 miliónov eur.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Mnichem na zkoušku. Karmelitáni ve Slaném nabízí netradiční pobyt

Mnichem na zkoušku. Karmelitáni ve Slaném nabízí netradiční pobyt | Správy Výveska | Scoop.it

Zkusit si, jak žijí mniši v klášteře, z čeho se skládá běžný den řeholníka a jak moc se liší či neliší od člověka trávícího denně deset hodin v kanceláři nabízejí karmelitáni ve Slaném. Pobyt nazvaný Týden mnichem 2017 je týden strávený zcela o samotě, v klidu a usebrání, nebo možnost připojit se ke komunitě šesti bratří, kteří klášter obývají.

 
 
 
G
M
T
 
Detect languageAfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBengaliBosnianBulgarianCatalanCebuanoChichewaChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEsperantoEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekGujaratiHaitian CreoleHausaHebrewHindiHmongHungarianIcelandicIgboIndonesianIrishItalianJapaneseJavaneseKannadaKazakhKhmerKoreanLaoLatinLatvianLithuanianMacedonianMalagasyMalayMalayalamMalteseMaoriMarathiMongolianMyanmar (Burmese)NepaliNorwegianPersianPolishPortuguesePunjabiRomanianRussianSerbianSesothoSinhalaSlovakSlovenianSomaliSpanishSundaneseSwahiliSwedishTajikTamilTeluguThaiTurkishUkrainianUrduUzbekVietnameseWelshYiddishYorubaZulu AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBengaliBosnianBulgarianCatalanCebuanoChichewaChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEsperantoEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekGujaratiHaitian CreoleHausaHebrewHindiHmongHungarianIcelandicIgboIndonesianIrishItalianJapaneseJavaneseKannadaKazakhKhmerKoreanLaoLatinLatvianLithuanianMacedonianMalagasyMalayMalayalamMalteseMaoriMarathiMongolianMyanmar (Burmese)NepaliNorwegianPersianPolishPortuguesePunjabiRomanianRussianSerbianSesothoSinhalaSlovakSlovenianSomaliSpanishSundaneseSwahiliSwedishTajikTamilTeluguThaiTurkishUkrainianUrduUzbekVietnameseWelshYiddishYorubaZulu      
 
 
 
Text-to-speech function is limited to 200 characters
 
 Options : History : Feedback : DonateClose
more...
No comment yet.
Scoop.it!

Katolíci z Francúzska darovali veriacim z Ninivskej planiny sochy Panny Márie

Katolíci z Francúzska darovali veriacim z Ninivskej planiny sochy Panny Márie | Správy Výveska | Scoop.it

Francúzski katolíci z asociácie L'Oeuvre d'Orient poslali obyvateľom miest a dedín Ninivskej planiny pätnásť sôch Lurdskej Panny Márie. Informuje o tom agentúra Fides. 

Christin's insight:

Sochy majú nahradiť tie, ktoré počas svojho vyčíňania na tomto území zničili radikáli z teroristickej organizácie Islamský štát.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Hodnosť lásky: Prečo je láska najväčšia

Hodnosť lásky: Prečo je láska najväčšia | Správy Výveska | Scoop.it

Začíname prvou úvahou Milana Bubáka o láske: Prečo je láska najväčšou čnosťou, ešte väčšou než viera.                                                                                                     

Christin's insight:

„Najväčšia z nich je láska“ (1 Kor 13,13)

My ľudia sa podobáme zástupu zlatokopov, ktorí s túžobným srdcom kdesi na poliach Aljašky či Južnej Afriky hľadajú a kopú.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Vladyka Cyril Vasiľ na Skalke pri Trenčíne: Ľudia už nepracujú preto, aby mohli žiť, ale žijú preto, aby mohli pracovať

Vladyka Cyril Vasiľ na Skalke pri Trenčíne:  Ľudia už nepracujú preto, aby mohli žiť, ale žijú preto, aby mohli pracovať | Správy Výveska | Scoop.it

"Stávame sa závislými na práci, workoholikmi. A v takých situáciách opäť potrebujeme, aby k nám cez príklad svätého Andreja Svorada a Benedikta zarezonovalo aj to prvé slovo z benediktínskeho dvojslovia – ORA et labora. MODLI SA a pracuj."

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Mestečko San Giovanni Rotondo oslávi 100 rokov od príchodu sv. pátra Pia

Mestečko San Giovanni Rotondo oslávi 100 rokov od príchodu sv. pátra Pia | Správy Výveska | Scoop.it
V piatok 28. júla vyvrcholí v San Giovanni Rotondo jubilejný rok pri príležitosti 100. výročia príchodu pátra Pia do tohto dnes svetoznámeho pútnického miesta.
more...
No comment yet.
Scoop.it!

Vatikán v OSN: Pre izraelsko-palestínsky konflikt sú riešením dva štáty

Vatikán v OSN: Pre izraelsko-palestínsky konflikt sú riešením dva štáty | Správy Výveska | Scoop.it

Izraelsko-palestínsky mierový proces nesmie vypadnúť spomedzi priorít medzinárodného spoločenstva, zdôraznil v utorok 25. júla na pôde Bezpečnostnej rady OSN v New Yorku zástupca Svätej stolice.

Christin's insight:

Chargé d´affaires Misie stáleho pozorovateľa Svätej stolice pri OSN Mons. Simon Kassas vystúpil v otvorenej diskusii k situácii na Blízkom východe vrátane tzv. Palestínskej otázky.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Mestečko San Giovanni Rotondo oslávi 100 rokov od príchodu sv. pátra Pia

Mestečko San Giovanni Rotondo oslávi 100 rokov od príchodu sv. pátra Pia | Správy Výveska | Scoop.it

V piatok 28. júla vyvrcholí v San Giovanni Rotondo jubilejný rok pri príležitosti 100. výročia príchodu pátra Pia do tohto dnes svetoznámeho pútnického miesta.

Christin's insight:

Dvom slávnostným liturgiám a ukončeniu jubilejného roka bude predsedať prefekt Kongregácie pre kauzy svätých kardinál Angelo Amato.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Spomienka na Mons. Hrušovského a jeho spoluprácu s Vatikánskym rozhlasom

Spomienka na Mons. Hrušovského a jeho spoluprácu s Vatikánskym rozhlasom | Správy Výveska | Scoop.it

Pripomíname si prvé výročie smrti významnej slovenskej osobnosti, arcibiskupa Dominika Hrušovského, niekdajšieho apoštolského nuncia v Bielorusku, ktorý patril k pilierom činnosti Slovenského ústavu sv. Cyrila a Metoda v Ríme a takmer dve desaťročia ho viedol ako rektor. 

Christin's insight:

Veľkú službu vykonal Mons. Hrušovský ako vedúci duchovnej služby pre Slovákov v zahraničí a ešte pred menovaním do diplomatickej služby pôsobil ako trnavský pomocný biskup s osobitnou starostlivosťou o Bratislavu.  Zomrel vo veku 90 rokov 27. júla 2016 v Nitre a pochovaný je v rodnej Mani pri Nových Zámkoch.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Podpaľači Európy

Podpaľači Európy | Správy Výveska | Scoop.it

Rozdelenie medzi Východom a Západom sa prehlbuje, zákopy sa opevňujú.

Christin's insight:

Konflikt medzi východom a západom EÚ naberá na intenzite. Je to šokujúce nie preto, že by neboli vážne rozdiely, sú a majú svoju logiku, ale preto, že uplynulé dni boli príležitosťou na zmiernenie, prišlo však ďalšie opevnenie zákopov.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Regensburgský biskup: Môžem iba s pokorou prosiť o prepáčenie

Regensburgský biskup: Môžem iba s pokorou prosiť o prepáčenie | Správy Výveska | Scoop.it

Dnes sa na Vás obraciam s veľmi vážnou témou, ktorá v týchto dňoch púta pozornosť mnohých ľudí. Pred niekoľkými dňami právnik Ulrich Weber predstavil verejnosti svoju Záverečnú správu k objasneniu prípadov praktizovania násilia na zverencoch pri Regensburgských dómskych vrabcoch.

Christin's insight:

Prečítajte si pastiersky list regensburgského biskupa venovaný dlhodobému týraniu a zneužívaniu malých spevákov chrámového zboru. Smutné, ale poučné čítanie.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Pred sídlom Konferencie biskupov Mexika explodovala zápalná bomba

Pred sídlom Konferencie biskupov Mexika explodovala zápalná bomba | Správy Výveska | Scoop.it

Stupeň násilia voči Cirkvi v Mexiku dosiahol nových rozmerov. V noci z pondelka 24. na utorok 25. júla explodovala pred hlavným sídlom Konferencie biskupov Mexika zápalná bomba, tzv. „molotov“. Pri incidente podľa sekretára konferencie Mons. Alfonsa Mirandu Guardiolu nedošlo k nijakým škodám ani zraneniam osôb.

Christin's insight:

„Vážime si,“ píše v oficiálnom vyhlásení mexický prelát, „podporu a solidaritu, ktorú nám preukázali naši bratia biskupi, kňazi, veriaci, inštitúcie a mnoho ľudí dobrej vôle. Rovnako aj miestne autority prejavili podporu a ponúkli spoluprácu na vyjasnenie tohto incidentu“. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Sestry Svätého kríža pozývajú na púť do Podunajských biskupíc

Sestry Svätého kríža pozývajú na púť do Podunajských biskupíc | Správy Výveska | Scoop.it

Kongregácia milosrdných sestier Svätého kríža pozýva na púť k blahoslavenej Zdenke Schelingovej do Kostola Povýšenia Svätého kríža v Podunajských Biskupiciach.

Christin's insight:

V sobotu 29. júla o 17.00 h svätú omšu bude sláviť P. Martin Lehončák, provinciál OSPPE.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Kristína Jurigová: Odložila školu pre au-pair v rodisku don Bosca

Kristína Jurigová: Odložila školu pre au-pair v rodisku don Bosca | Správy Výveska | Scoop.it

Program au-pair je rozšírený prevažne v Európe a USA. Určený je pre mladých od osemnásť do tridsaťjeden rokov, no využívajú ho predovšetkým dievčatá. 

Christin's insight:

Odísť na rok do cudzej rodiny v zahraničí je pre mladých veľkým krokom. Túto cestu si vybrala aj Kristína Jurigová, ktorej v rozhodovaní pomohla blízkosť k rodisku svätého dona Bosca či svätého Dominika Savia.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Chestertonovo pravidlo pitia

Chestertonovo pravidlo pitia | Správy Výveska | Scoop.it
Katolíci vedia, ako si vychutnať drink. Avšak alkohol, ako čokoľvek iné, sa môže zneužiť. A keď sa necvičíme v striedmosti, môžeme sa dostať do pekla alkoholizmu.
Christin's insight:

Existuje teda nejaké pravidlo, ako sa uistiť, že ho nezneužívame? Samozrejme, že áno, a opísal ho práve nenapodobiteľný G. K. Chesterton, ktorý  má čo povedať k všetkému.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Hodnota života

Hodnota  života | Správy Výveska | Scoop.it

Venované pamiatke malého Charlieho Garda a jeho rodičom Prípad Charlieho Garda, ktorému nebolo umožnené bojovať o svoj niekoľko mesačný život, je dôvodom prečo je opäť potrebné sa venovať téme hodnota života. 

Christin's insight:

Pod ukončenie príbehu tohto 11 mesačného chlapca sa podpísali všetky veci, o ktorých budem hovoriť. Áno, hlavným dôvodom boli nekončené rozhodovania súdov, pre ktoré sa choroba rozvinula tak, že už nebolo cesty späť. A to napriek tomu, že za malým Charliem stál Pápež, americký prezident a aj sám Boh.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Hommage à Orava

Hommage à Orava | Správy Výveska | Scoop.it

Pocta zamilovaného človeka regiónu, ľuďom a prírode.
Orava je jeden z najchudobnejších , najkrajších  a najreligióznejších regiónov Slovenska. V štyroch mestách a 60 obciach žije 135 000 obyvateľov, čiže 2,5 percenta Slovákov.

Christin's insight:

Keď prichádzam od Terchovej,  na horskom sedle Rovná hora vždy zastanem a teším sa z krásnej chvílky, kým prekročím hranicu zázrivského chotára a spustím sa do magického kraja.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Robím len triky, nie mágiu

Robím len triky, nie mágiu | Správy Výveska | Scoop.it

Patrí medzi siedmich Slovákov, ktorí sa živia ako kúzelníci. Angažuje sa v komunálnej politike a v konzervatívnom prostredí, občas sa stretáva aj s otázkou, či nie je v skutočnosti spriahnutý s diablom.

Christin's insight:

Niektorí ľudia sa skutočne boja, či nie som spriahnutý s diablom. Lenže my kúzelnícirobíme len naučené triky, nič viac.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Milan Bubák o láske (video)

Milan Bubák o láske (video) | Správy Výveska | Scoop.it

V Postoji budeme od dnešného dňa každú stredu uverejňovať cyklus úvah známeho kňaza Milana Bubáka, ktorý sa venuje fenoménu lásky. 

Christin's insight:

Tieto úvahy Milan Bubák kedysi prednášal pre študentov v Univerzitnom pastoračnom centre (UPC) v Mlynskej doline, kde jeho kázne a prednášky priťahovali tisícky študentov (Bubák založil UPC v roku 1997, viedol ho ďalších desať rokov). 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Austrália: Kard. Pell sa bráni pred obvineniami zo sexuálneho zneužívania detí

Austrália: Kard. Pell sa bráni pred obvineniami zo sexuálneho zneužívania detí | Správy Výveska | Scoop.it

„Kardinál George Pell sa prehlási za nevinného vo všetkých obvineniach“ a opäť „potvrdí svoju nevinu“. 

Christin's insight:

Týmito slovami dnes ráno komentoval pri otvorení súdneho procesu v Melbourne jeden z advokátov dočasne uvoľneného prefekta Ekonomického sekretariátu Svätej stolice. 76-ročný kardinál Pell čelí obvineniam z trestných činov charakteru sexuálneho zneužívania mladistvých.

more...
No comment yet.