Správy Výveska
2.8M views | +798 today
Follow
 
Scoop.it!

Najväčší gospelový festival v strednej Európe začne už o dva mesiace

Najväčší gospelový festival v strednej Európe začne už o dva mesiace | Správy Výveska | Scoop.it

Tento rok sme pre vás prichystali to najlepšie za posledných 25. rokov, ale aj niekoľko noviniek.

Christin's insight:

Na hlavnom pódiu sa cez víkend 2. – 3. júna 2017 vystriedajú americké, chorvátske a slovenské gospelové hviezdy.

more...
No comment yet.
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Scoop.it!

Pápež o úlohe štátu, trhu a občianskej spoločnosti: Nerovnosť nie je nutnosťou

Pápež o úlohe štátu, trhu a občianskej spoločnosti: Nerovnosť nie je nutnosťou | Správy Výveska | Scoop.it

Je potrebné „vytvoriť nové modely spolupráce medzi trhom, štátom a občianskou spoločnosťou vzhľadom na výzvy dneška“. To sú slová pápeža Františka, ktoré dnes adresoval účastníkom konferencie organizovanej Pápežskou akadémiou sociálnych vied. 

Christin's insight:

Interdisciplinárny workshop zameraný na meniace sa sociálno-ekonomické vzťahy (Changing Relations Among Market, State, and Civil Society), pristupuje k téme vo svetle encyklík pápeža Františka Evangelii gaudium a Laudato si´ a sociálnej encykliky pápeža Benedikta XVI. Caritas in veritate. Vedecké podujatie prebieha vo Vatikáne v dňoch 19. – 21. októbra.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

#volbyVUC_Koho voliť, ak nie je koho voliť?

#volbyVUC_Koho voliť, ak nie je koho voliť? | Správy Výveska | Scoop.it
Mesiac október 2017 je v znamení predvolebnej kampane do VÚC. Viacerí sme už zachytili kandidatúru niektorých kresťanov. Koho však voliť, ak ja o žiadnom schopnom kandidátovi neviem?
Christin's insight:

Najskôr si treba zodpovedať otázku, či má vôbec zmysel ísť voliť. Však čo o „vuckách“ dokopy vieme? Veľakrát netušíme, ako fungujú a za čo vlastne zodpovedajú.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Snúbenecké páry sú pozvané na víkend do kláštora františkánok Melčíc

Snúbenecké páry sú pozvané na víkend do kláštora františkánok Melčíc | Správy Výveska | Scoop.it

Hnutie kresťanských rodín na Slovensku pozýva snúbenecké páry na víkendový program do Kláštora sestier františkánok Premenenia Pána v Melčiciach - Lieskovom, v okrese Trenčín. 

Christin's insight:

Ohne stretnutia snúbencov sú víkendovým programom pre snúbenecké páry. Z víkendu budú páry dlho čerpať množstvo podnetov, aby všetko, čo od manželstva očakávajú, aj dosiahli. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Biskupi stredovýchodnej Európy sa prihlásili k vízii Európy, ktorá má budúcnosť

Biskupi stredovýchodnej Európy sa prihlásili k vízii Európy, ktorá má budúcnosť | Správy Výveska | Scoop.it

Zástupcovia biskupských konferencií Maďarska, Českej republiky, Slovenska, Poľska a Chorvátska sa zišli v uplynulých dňoch v Budapešti. Na stretnutí, počas ktorého spoločne navštívili aj Vyšehrad a Ostrihom vydali spoločné komuniké s vyjadrením aktívneho postoja k Európe ako rodine národov s kultúrnou identitou, ktorá v podstatnej miere čerpá z kresťanstva.

Christin's insight:

Na stretnutí v dňoch 18. a 19. októbra sa na pozvanie budapeštianskeho kardinála Pétra Erdö a predsedu maďarskej biskupskej konferencie Andrása Veresa, biskupa Györu zišli pražský kardinál Dominik Duka, đakovsko-osijecký arcibiskup Đuro Hranić, krakovský arcibiskup Marek Jędraszewski a bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Miestni ľudia neriešia, či je niekto fašista

Miestni ľudia neriešia, či je niekto fašista | Správy Výveska | Scoop.it

Ján Lunter sa narodil v roku 1951 v Telgárte. Vyštudoval kybernetiku na Elektrotechnickej fakulte v Bratislave. Po Novembri 1989 založil rodinnú potravinársku firmu, ktorá dnes zamestnáva dvesto ľudí. V januári ohlásil kandidatúru na post banskobystrického župana a dnes je hlavným vyzývateľom Mariana Kotlebu.

Christin's insight:

Doteraz ste predávali svoje výrobky, teraz musíte v politickej kampani predávať seba. V čom je rozdiel?
Aj doteraz sme k tomu pristupovali tak, že sme predávali riešenia. Napríklad v oblasti zdravého životného štýlu. Teraz je to tiež o predávaní riešení.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Skrotenie kritického ducha

Skrotenie kritického ducha | Správy Výveska | Scoop.it

Kritického ducha nedokážeme úplne vyhnať, ale všetkými silami musíme pracovať na jeho skrotení.
Pri občasnom porovnávaní kultúrnych charakteristík krajín, ktoré dôverne poznám a milujem, nedá sa mi nevšimnúť si jeden vypuklý rozdiel medzi Slovenskom a Spojenými štátmi americkými: spôsob hodnotenia druhých ľudí.

Christin's insight:

Zatiaľ čo vo svojej adoptívnej krajine sa s javom negatívneho posudzovania či dokonca odsudzovania stretávam v bežných medziľudských vzťahoch zriedka, v krajine môjho pôvodu je rozšírený. Slovensko sa zdá byť posadnuté kritickým duchom.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Spytovanie svedomia očami lásky

Spytovanie svedomia očami lásky | Správy Výveska | Scoop.it
Uťahujem sa do svojho kútika. V tichu, len s Pánom. A odomykám všetky skryté komôrky svojho srdca. V nahote srdca. Pred ním.
Christin's insight:

S túžbou pozerať sa na svoj život, deň očami lásky, nie zákona. S túžbou netočiť sa okolo seba (ani okolo vlastných hriechov), ale o(b)točiť sa okolo Boha. Úplne sa do neho vnoriť. Vnáram sa do každého zákutia svojho srdca, mysle, života. Čo v ňom nebolo, nie je v súlade s láskou? V srdci mi znejú slová piesne: 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Začala sa ďalšia fáza kampane P18, akciu už je možné podporiť aj darom

Začala sa ďalšia fáza kampane P18, akciu už je možné podporiť aj darom | Správy Výveska | Scoop.it
Od dnešného dňa sa začala ďalšia fáza kampane na podporu Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove. Zapojiť sa do nej môže ktokoľvek.
Christin's insight:

Po tom, ako jej tím v septembri spustil duchovnú prípravu s názvom Odvážny rok, oddnes je možné akciu podporiť jednorázovým alebo pravidelným darom prostredníctvom darovacieho widgetu, ktorý nájdete na oficiálnej stránke podujatia www.narodnestretnutiemladeze.sk (v časti “Chcem podporiť”). Štart sa začal symbolicky dnes pri príležitosti stretnutia centrálneho tímu v Bratislave. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

#volbyVUC_Aký je ich význam a kompetencie?

#volbyVUC_Aký je ich význam a kompetencie? | Správy Výveska | Scoop.it
Štvrtého novembra sa uskutočnia už piatykrát voľby do vyšších územných celkov. Napriek tomu, že všetky hospodária spolu s takmer 1,5 miliardami eur ročne, záujem ľudí o ich fungovanie je minimálny. Čo teda VÚC reálne ovplyvňujú?
Christin's insight:

Vyššie územné celky boli na území Slovenskej republiky vytvorené v roku 2001. Bolo to v dôsledku absencie druhého stupňa samosprávy, ktorá je vo väčšine demokratických štátov prítomná v rôznych variáciách.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Pre online hazard idú otvoriť zákon. Zrejme sa bude liberalizovať

Pre online hazard idú otvoriť zákon. Zrejme sa bude liberalizovať | Správy Výveska | Scoop.it

Kým aktivisti bojujú za zákaz kamenných herní, v brandži sa hovorí o zmenách v prospech online kasín.
Ministerstvo financií pripravuje nový zákon o hazardných hrách, hoci sa menil len na konci minulého roka. 

Christin's insight:

"Základným cieľom pripravovanej právnej úpravy je úprava prístupu k regulácii online hazardných hier,” napísal rezort financií v Predbežnej informácii k návrhu zákona na legislatívnom portáli. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Vo Veľkom Ruskove vladyka Milan Chautur posvätil obnovený chrám

Vo Veľkom Ruskove vladyka Milan Chautur posvätil obnovený chrám | Správy Výveska | Scoop.it

Obnovený chrám Ochrany Presvätej Bohorodičky vo Veľkom Ruskove posvätil 15. októbra vladyka Milan Chautur CSsR, košický eparcha, ktorý následne v chráme slávil odpustovú archijerejskú svätú liturgiu. Vladyka v kázni vyzval veriacich farnosti, aby vytvárali spoločenstvo, ktoré sa bude nielen stretávať v chráme pri bohoslužbách, ale ktoré bude jednou rodinou.

Christin's insight:

V závere správca farnosti Peter Labanič poďakoval všetkým, ktorí prispeli k úspešnému zrealizovaniu tohto diela a zároveň zagratuloval prítomnému Pavlovi Dancákovi st. k 60. výročiu jeho kňazstva, z ktorého 36 rokov strávil ako správca farnosti Nový Ruskov. Slávnosť sa zakončila myrovaním a sprievodom okolo chrámu s čítaním evanjelií.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Čomu veria českí exoti

Čomu veria českí exoti | Správy Výveska | Scoop.it

Rozhovor s Matyášom Zrnom o dvoch unikátnych exotických javoch českej politiky: Okamurovi a strane Piráti.
Matyáš Zrno je český publicista a novinár, písal pre Respekt, bol šéfredaktorom sobotnej prílohy Orientace v Lidových novinách, momentálne pôsobí ako šéfredaktor Psychologie dnes a dlhodobo spolupracuje s Občianskym inštitútom.

Christin's insight:

Rozprávali sme sa s ním o profile, programe a osobnostiach dvoch podivných českých strán: Okamurovej SPD a Pirátov, ktoré môžu byť prekvapivými skokanmi českých volieb.