Správy Výveska
2.8M views | +2.2K today
Follow
 
Scoop.it!

Saleziáni prinášajú na webe druhú časť katechéz na stretká o Titusovi Zemanovi

Saleziáni prinášajú na webe druhú časť katechéz na stretká o Titusovi Zemanovi | Správy Výveska | Scoop.it

Pre žiakov 2. stupňa základných škôl, študentov stredných škôl a pre vysokoškolákov, resp. mladých dospelých, je tu opäť možnosť zastaviť sa a premýšľať nad osobným rozvojom v spoločenstve. 

Christin's insight:

Oddelenie pastorácie saleziánskej mládeže prináša druhý diel katechéz na hodiny náboženstva, stretká, prípadne na použitie doma v rodine.

more...
No comment yet.
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Scoop.it!

Svätý Otec pri 50. výročí dialógu s metodistami: Rast vo svätosti je rast jednoty

Svätý Otec pri 50. výročí dialógu s metodistami: Rast vo svätosti je rast jednoty | Správy Výveska | Scoop.it

Vo svätosti môžeme rásť jedine vtedy, ak bude vzrastať spoločenstvo medzi nami. Tak znela jedna z hlavných myšlienok pápeža Františka, ktorý dnes vo Vatikáne prijal pri príležitosti 50. výročia zrodu teologického dialógu medzi metodistami a katolíkmi delegáciu Svetovej metodistickej rady (World Methodist Council) pod vedením jej generálneho sekretára, biskupa Ivana Abrahamsa.

Christin's insight:

Svätý Otec otvoril svoj príhovor citátom zo starozákonnej knihy Levitikus, ktorá hovorí o jubilejnom (milostivom) roku týmito slovami: «Päťdesiaty rok zasväťte! Ohláste slobodu pre všetkých obyvateľov krajiny!» (Lv 25,10).

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Do projekt Milión detí sa modlí ruženec sa zapojili aj v Košickej eparchii

Do projekt Milión detí sa modlí ruženec sa zapojili aj v Košickej eparchii | Správy Výveska | Scoop.it

Do iniciatívy projektu „Milión detí sa modlí ruženec“ za pokoj a jednotu vo svete, ktorý zjednotil deti v modlitbe posvätného ruženca 18. októbra, sa zapojili aj školy a farnosti Košickej eparchie.

Christin's insight:

Na Základnej škole sv. Rodiny v Sečovciach 18. októbra sa po 1. vyučovacej hodine štúdium prerušilo, aby sa žiaci spoločne pomodlili posvätný ruženec s úmyslom pomoci prenasledovaným kresťanom. Modlitbu viedol duchovný správca školy otec Stanislav Činčár a každý desiatok sa predmodlieval iný ročník. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Pápež prijal študentov ekonómie z Lyonu: Chráňte sa pred kúzlom peňazí

Pápež prijal študentov ekonómie z Lyonu: Chráňte sa pred kúzlom peňazí | Správy Výveska | Scoop.it

Naučte sa byť „slobodní od kúzla peňazí, od otroctva, do ktorého peniaze uzatvárajú tých, ktorí ich uctievajú“. S týmito slova sa dnes pápež František prihovoril študentom z katolíckej súkromnej školy „Les Chartreux“ v Lyone. Jedným zo študijných odborov je práve ekonómia a obchod. „Teší ma, že vaša akademická formácia zahŕňa silný ľudský, filozofický a duchovný rozmer,“ uviedol na úvod Svätý Otec:

Christin's insight:

Je dôležité, aby ste sa už odteraz a vo vašom budúcom profesionálnom živote naučili zostať slobodní od kúzla peňazí, od otroctva, do ktorého peniaze uzatvárajú tých, čo ich uctievajú. Je tiež dôležité, aby ste dnes získali silu a odvahu neposlúchať slepo neviditeľnú ruku trhu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Bojujete s netrpezlivosťou? Tento svätec môže pomôcť

Bojujete s netrpezlivosťou? Tento svätec môže pomôcť | Správy Výveska | Scoop.it
Svätý Cyprián nám vysvetľuje, ako prekonať jeden z najväčších nedostatkov dnešnej doby.

Svedectvo otca Michaela Renniera.

Som strašne netrpezlivý. Keď sa film, ktorý si chcem pozrieť na internete, nenačítava dostatočne rýchlo, som presvedčený, že Boh ma tresce. To isté platí pre internetové stránky. Ak sa nezobrazí takmer hneď, zatvorím ju a prejdem na čosi iné. 

Christin's insight:

Je to tak aj v medziľudských vzťahoch. Nie som dobrý v čakaní, kým sa druhí rozhodnú, najmä ak si myslím, že moja myseľ daný problém – akú pizzu objednať alebo navrhnúť lepšie riešenie problému – už vyriešila. V skratke, neznášam čakanie.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Kňaza, ktorého uniesli v Nigérii, už prepustili

Kňaza, ktorého uniesli v Nigérii, už prepustili | Správy Výveska | Scoop.it

Taliansky misionár, ktorého uniesli minulý týždeň na juhu Nigérie, je opäť na slobode.  O prepustení 63-ročného kňaza Maurizia Pallù informoval taliansky minister zahraničných vecí Angelino Alfano vo vysielaní rozhlasovej stanice Radio Capital.

Christin's insight:

Podľa ministrovho vyjadrenia, ktoré prevzala agentúra AP, kňaza prepustili v utorok večer, päť dní po tom, ako sa stal obeťou únosu v juhonigérijskom meste Benin City. Kňaz je v dobrom stave a vracia sa do metropoly Abuja, kde pôsobil posledné tri roky.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

NOVÉ ČÍSLO SLOVA+: Si pripravený zomrieť?

NOVÉ ČÍSLO SLOVA+: Si pripravený zomrieť? | Správy Výveska | Scoop.it

Témou najnovšieho čísla s dátumom vydania 27. októbra 2017 hovorí o smrti. Ste pripravení zomrieť?
Čo sa dočítate v najbližšom čísle?

Christin's insight:

Nemocničný kaplán Juraj Adamkovič
Ako prežívajú prípravu na smrť trpiaci? Akú rolu v tom hrá nemocničný kňaz?

S Jurajom Adamkovičom sme hovoili nie len o smrti a utrpení, ale aj o nádeji, dobrote a milosrdenstve Boha.
Ste si istí, že ste dobre pripravení na smrť? Že vašou osobnou prioritou je nebo a prítomnosť Boha?
Robíte pre to všetko už teraz vo vzťahoch, postavení, postoju k veciam? Naučiť sa umierať každý deň je vlastne veľmi jednoduché – a pritom príliš náročné, aby na to stačil iba jeden deň a jeden pokus.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

B. Kožuch: Treba vyjsť z kostolov a riešiť praktické veci

B. Kožuch: Treba vyjsť z kostolov a riešiť praktické veci | Správy Výveska | Scoop.it

Na Orave pôsobí pätnásť rokov. Za ten čas vystriedal farnosti na oboch brehoch priehrady a momentálne spolu so svojím tímom ponúka pomocnú ruku mladým v občianskom združení V.I.A.C.

Christin's insight:

Braňo Kožuch: "To, čo nefunguje, sú staré aktivity pre dnešných mladých. Táto generácia je iná. Nemôžeme očakávať, že budú reagovať na veci, na ktoré sme reagovali my."

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Katechéza pápeža Františka: Blahoslavení tí, ktorí zomierajú v Pánovi

Katechéza pápeža Františka: Blahoslavení tí, ktorí zomierajú v Pánovi | Správy Výveska | Scoop.it

„Blahoslavení tí, ktorí zomierajú v Pánovi“ – na túto tému dnes hovoril Svätý Otec František v katechéze pri generálnej audiencii na Námestí sv. Petra. Pokračoval tak vo svojom cykle o cnosti kresťanskej nádeje. 

Christin's insight:

Pripomenul dôležitosť osvojovať si vo vzťahu k smrti „múdrosť srdca“, ktorú kresťan nadobúda na základe viery vo vzkriesenie. Všetkých prítomných Svätý Otec pozval predstaviť si so zavretými očami chvíľu svojho definitívneho stretnutia s Pánom pri vlastnom vzkriesení z mŕtvych.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Stretnutie pápeža Františka s delegáciou Religions for peace

Stretnutie pápeža Františka s delegáciou Religions for peace | Správy Výveska | Scoop.it

Pápež František dnes prijal delegáciu Svetovej konferencie organizácie „Náboženstvá za mier“ (Religions for peace). „Náboženstvá s ich duchovnými a mravnými zdrojmi majú špecifickú a jedinečnú úlohu pri budovaní mieru. Nemôžu byť neutrálnymi, o to menej dvojznačnými tam, kde ide o mier“, povedal pri stretnutí Svätý Otec.

Christin's insight:

Organizácia Religions for peace vznikla v roku 1970 a jej hlavným sídlom je New York. Pápež ocenil úsilie, ktoré spoločne vyvíjajú jej členovia „podporovaním spravodlivosti, bratstva, odzbrojenia a úcty k stvorenstvu“. V tejto súvislosti hovoril aj o potrebe spolupráce náboženstiev pri podpore integrálnej ekológie.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Vo veku 86 rokov zomrel filipínsky kardinál Ricardo Vidal

Vo veku 86 rokov zomrel filipínsky kardinál Ricardo Vidal | Správy Výveska | Scoop.it

Dnes ráno vo veku 86 rokov zomrel na filipínskom ostrove Cebu kardinál Ricardo Vidal. Správa o smrti emeritného arcibiskupa Cebu a niekdajšieho predsedu Konferencie biskupov Filipín „hlboko zarmútila“ pápeža Františka. Vo vlastnou rukou podpísanom kondolenčnom liste píše:

Christin's insight:

„Pridávam sa k vyjadreniu hlbokej vďaky za jeho neúnavnú a oddanú službu Cirkvi, a za jeho neprestajne obhajovanie dialógu a mieru pre všetkých ľudí na Filipínach. Porúčam jeho dušu do nekonečnej lásky a milosrdenstva nášho Nebeského Otca.“

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Do akcie „Milión detí sa modlí ruženec“ sa zapojili aj deti v Jakubanoch

Do akcie „Milión detí sa modlí ruženec“ sa zapojili aj deti v Jakubanoch | Správy Výveska | Scoop.it

V gréckokatolíckej farnosti Jakubany sa do akcie "Milión detí sa modlí ruženec" zapojilo vyše 350 detí a mládeže. Modlitbou svätého ruženca a aktivitami počas hodín náboženskej výchovy, modlitbou rozjímavého svätého ruženca pred svätými liturgiami a živými obrazmi  zobrazujúcimi ružencové tajomstvá, sa deti a mládež oboznámili s dôležitosťou a úmyslom tejto aktivity. 

Christin's insight:

Súbežne v kontexte tejto výzvy – modlitby za pokoj vo svete – prebieha vo farnosti zbierka trvanlivých potravín, hračiek, školských potrieb a šatstva pre chudobné deti pod názvom "Detský čin roka". 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Mladí plní odhodlania zmeniť svet

Mladí plní odhodlania zmeniť svet | Správy Výveska | Scoop.it

Tisíce mladých ľudí každoročne napĺňajú športové haly a zimné štadióny počas evanjelizačného turné Godzone tour. Aj v tomto roku láka projekt Godzone na svoje turné kvalitnou produkciou, možnosťou spoznať nový rozmer života viery a tiež vstupným zdarma. 

Christin's insight:

Celé tohtoročné turné bude prebiehať počas Týždňa Cirkvi pre mládež od 13. do 18. novembra 2017 a projekt navštívi mestá Poprad, Košice, Brezno, Žilina, Bratislava a Praha.

more...