Správy Výveska
2.9M views | +960 today
Follow
 
Scoop.it!

Výstava o židovskej menore vo Vatikáne je prvým spoločným projektom

Výstava o židovskej menore vo Vatikáne je prvým spoločným projektom | Správy Výveska | Scoop.it

Do 23. júla si môžu návštevníci Večného mesta pozrieť výstavu venovanú téme sedemramenného svietnika, symbolu židovskej identity. Ide o prvý spoločný projekt Vatikánskych múzeí a Židovského múzea v Ríme.

Christin's insight:

Expozíciu s názvom „Menora – kult, dejiny a mýtus“ možno navštíviť vo vatikánskej výstavnej sieni Braccio Carlo Magno (Krídlo Karola Veľkého) v ľavom oblúku Berniniho kolonády. Paralelne je inštalovaná v priestoroch Veľkej synagógy na tiberskom nábreží.

more...
No comment yet.
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Scoop.it!

List pre Teba

List pre Teba | Správy Výveska | Scoop.it

Je pravda, že nie je jednoduché milovať, keď svet okolo teba nie je dobrý. To ako dnes vyzerá svet nie je môj plán. Keď som utváral tvoje srdce plánoval som ho umiestniť do Edenu, na miesto, kde nejestvuje bolesť, strach, zranenie či odmietnutie.

Christin's insight:

Neboj sa však, ja som už zaplatil cenu za očistenie tvojho srdca. Som tu stále s tebou. A nikdy nedovolím, aby tvoje skúšky presiahli toľko, čo dokážeš prekonať. Odovzdaj mi svoje srdce, otvor mi ho a ja sa oň postarám. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Pripravme sa na Vianoce s Máriou a Jozefom

Pripravme sa na Vianoce s Máriou a Jozefom | Správy Výveska | Scoop.it

Počas predvianočnej prípravy môžeme vstúpiť do blízkosti s Božou Matkou a jej tichým, ale silným manželom. V tomto „fialovom“ období vnútornej prípravy, kontemplácie a primeraných skutkov pokánia je dobré zamyslieť sa nad Máriou a Jozefom, ktorí sú takpovediac našimi spolupútnikmi na ceste do Betlehema. 

Christin's insight:

Tu je niekoľko rád, ako s nimi možno putovať:

1. Dajme si adventné predsavzatie Predstavme si svoju dušu ako jasličky, ktoré sa počas adventu pripravujú, aby mohli vo vianočnú noc prijať Krista. Jozef určite urobil všetko, čo bolo v jeho silách, aby stajňu upratal a urobil čo najpohodlnejšou pre Máriu a dieťatko Ježiša.

more...
No comment yet.